-----------

Svoz komunálního odpadu o vánočních svátcích proběhne v pravidelných dnech svozu, tj. 24. a 31. prosince 2014. V roce 2015 bude zachován svoz komunálního odpadu každou středu a to včetně svátků připadajících na středu.

Sběrný dvůr bude ve dnech 24. a 31. prosince uzavřen. Provozní doba sběrného dvora v roce 2015: středa a neděle 14 - 17 hodin (v zimním čase 13 - 16 hod.).

-----------

Kulturní a informační centrum N. Hrady vás srdečně zve tuto sobotu, 13. prosince, do Českého domu na vánoční pohádku „Vánoční hvězda“, kterou vám zahraje divadlo Kapsa. Začátek pohádky je v 15 hodin, vstupné je 40,- Kč.

Dále vás zveme na Vánoční koncert, který se uskuteční tuto neděli, 14. prosince, od 16. hodin v Kulturně-spolkovém domě. Na programu jsou vystoupení pěveckých sborů Základní školy Nové Hrady, žáků Základní umělecké školy z Trhových Svinů a Nových Hradů a vystoupení Malého dětského orchestru. Vstupné dobrovolné.

-----------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že ve čtvrtek 11. prosince neordinuje z důvodu školení.

-----------

Ve středu 10. prosince se rozezní ve městech koledy v rámci celorepublikové akce „Česko zpívá koledy“. Proto vás zveme tuto středu 10. prosince na novohradské náměstí, kde si společně v 18. hodin zazpíváme 5 známých koled.

-----------

Zveme Vás tento pátek 5. prosince na novohradské náměstí, na čertovské hrátky a Čertovsko–mikulášský rej. Od 17 hodin jsou na programu čertí hrátky a v 18 hodin se můžete těšit na příchod Mikuláše s čertovskou chasou.

Dále Vás zveme v sobotu 6. prosince do Novohradské kovárny na čertovské kování. Začátek ve 13 hodin.

-----------

Klášter Božího milosrdenství informuje, že v letošním roce se dobročinné adventní trhy z organizačních důvodů konat nebudou.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 3. 12. 2014 od 9:30 do 13:30 hod. - Nakolice (bude upřesněno plakáty)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 4. 12. 2014 od 9 do 11 hod. - Vyšné (Fišerovy chalupy)

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady vás zve na zahájení  Adventu u Vánočního stromu, které se koná 1. adventní neděli 30. listopadu od 17. hodin na novohradském náměstí. Vystoupí dětský pěvecký sbor, Novohradský smíšený sbor a dechový kvintet z Podhoranky.

-----------

Zveme vás na sobotní předvánoční tvoření v Koželužně, které se koná tuto sobotu 29. listopadu od 10 do 16 hodin. S lektorkou Vlaďkou Zítovou Jiráskovou si můžete vyrobit přírodní kosmetiku a šperky z organzy.

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady vás zve na další Muzejní přednášku, která se koná ve čtvrtek 27. listopadu od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Téma přednášky je Počátky a rozrod Vítkovců – archeologický výzkum sídla Vítka z Prčice.

-----------

Zveme vás na tradiční předvánoční Setkání seniorů, které se koná v sobotu 22. listopadu od 14 hodin v Kulturně–spolkovém domě. Na programu bude ukázka České besedy v podání souboru Baráčnické obce z Týna nad Vltavou a hudební doprovod Veselá muzika.

-----------

Zveme Vás na další Muzejní přednášku, která se uskuteční ve čtvrtek 13. 11. od 18 hod. v Kulturně-spolkovém domě. Téma přednášky je "Mizení lidských sídel na Novohradsku a Benešovsku po roce 1945".

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 3. 11. 2014 od 10 do 13 hod. - Údolí, Nové Hrady: ul. 5. května, Údolská, Na Vyhlídce, Hradební (bude upřesněno plakáty).

-----------

Oznamujeme  čtenářům, že 29. října a 5. listopadu bude Městská knihovna Nové Hrady uzavřena.

-----------

Státní hrad Nové Hrady zve na Podzimní hradní slavnosti, které se konají tuto sobotu 25. října od 10:30 hodin. Na programu bude historický šerm, hudba, divadlo, hry pro děti, občerstvení i řemeslný trh.

Dále Vás zveme na tradiční Bramborování v novohradské kovárně, které se koná tuto sobotu 25. října od 13 do 17 hodin.

-----------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pátek 24. října 2014 bude ordinovat pouze do 10:30 hod. a v pondělí 27. října 2014 ordinovat nebude.

-----------

Klášter Božího Milosrdenství ve spolupráci s OS Diakonie Broumov vyhlašuje příjem ošacení do humanitární sbírky. Klášter přijímá věci v pytlích denně od 8 – 16 hodin a to do pondělí 20. října 2014.

-----------

Oddíl karate zve na kurz sebeobrany, který se koná v sobotu 18. října od 10 hodin v tělocvičně ZŠ Nové Hrady v Komenského ulici. Kurz je složený z teoretické i praktické části. Cvičební oděv a přezůvky do tělocvičny s sebou.

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady oznamuje, že muzejní přednáška plánovaná na tento čtvrtek, 16. října od 18 hod., je zrušena z důvodu nemoci přednášejícího.

-----------

Městský úřad Nové Hrady informuje voliče o konání voleb do zastupitelstev obcí ve dnech 10. a 11. října 2014.

Pro volbu byly stanoveny tyto okrsky:

č. 1. Nové Hrady, Česká ul. 74 – Kulturně-spolkový dům

č. 2. Nové Hrady, Pasivní dům čp. 467 – naproti tělocvičně, areál TJ

č. 3. Byňov čp. 110 – zasedací místnost (Osadního výboru Byňov, Jakule, Štiptoň)

Volební místnosti budou otevřeny v pátek 10. října 2014 od 14 hodin do 22 hodin a v sobotu 11. října 2014 od 8 do 14 hod.

Volič prokáže svou totožnost a státní občanství ČR platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.

Rozdělení okrsků:

č. 1.: čp. 140, ul. 5. května, Česká, Hradební, Husova, Komenského, Na Vyhlídce, nám. Republiky, Navrátilova, Údolská, Údolí

č. 2.: čp. 250, 356, 136, 137, 158, 206, 143, Zahradní čtvrť, Jižní Město, Polní, Pod Vodárnou, Vilová čtvrť, Sídliště Míru, Vitorazská, Pod Zámeckým, Obora, Nakolice, Vyšné, Štiptoň, Veveří

č. 3.: Byňov, Jakule.

-----------

Oznamujeme, že dnes 2. října od 11 do 13 hodin, bude přerušena dodávka pitné vody z důvodu havárie vodovodního řádu a to v Zahradní čtvrti, Sídlišti Míru, v Jižním Městě, starém městě, Na Vyhlídce a v Údolí.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 10. 2014 od 10 do 14 hod. - Byňov - strážní domek ČD

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 10. 2014 od 10 do 14 hod. - Byňov - Tomkův mlýn, Jakule

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 8. 10. 2014 od 12 do 14 hod. - Údolí, Nové Hrady - část ul. 5. května, Údolská, Na Vyhlídce (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 8. 10. 2014 od 9 do 11 hod. - Veveří, Vyhlídky, Údolí - Krčín Hlinov, Svaryšov

-----------

Městský úřad Nové Hrady – odbor životního prostředí oznamuje občanům, že ve čtvrtek 2. října 2014 proběhne hromadné čipování psů, které se uskuteční v průjezdu MěÚ Nové Hrady od 15:30 do 17:30 hod. Cenu mikročipu uhradí občané na místě, aplikace čipu bude uhrazena z rozpočtu města. K čipování si vezměte očkovací průkaz psa!

-----------

Město Nové Hrady informuje občany, že dle obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích je poplatek za svoz komunálního odpadu potřeba uhradit do 30. září 2014. Výše poplatku je stejná jako v loňském roce.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 29. 9. 2014 od 8 do 16 hod. - Byňov.

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve na třetí koncert Novohradské hudební trilogie, který se koná tuto neděli 28. září. Koncert duchovní hudby baroka začíná v 17 hodin v kostele sv. Petra a Pavla.

-----------

Kandidáti do Zastupitelstva města Nové Hrady za místní organizaci sociální demokracie vás srdečně zvou na Svatováclavské odpoledne s hudební skupinou GOOD COMPANY, které se koná v sobotu 27. září 2014 na náměstí v Nových Hradech od 14 hodin. Během programu vystoupí: Novohradský smíšený pěvecký sbor. Pro děti je připraveno malování, gumičkování a skákací hrad. Vstup je volný, občerstvení zajišťuje restaurace U Heidingerů a cukrárna Kousek.

-----------

Auto-moto klub Nové Hrady zve na Den otevřených dveří v areálu motokrosové dráhy v bývalé nakolické pískovně, který se uskuteční v sobotu 13. září od 9  do 16 hodin. Občerstvení zajištěno.

-----------

V sobotu 6. září se koná setinová rallye klasických a sportovních vozů a v 11:20 hod. budou vozidla postupně přijíždět na novohradské náměstí. Ve 12 hodin budou vozidla odjíždět z náměstí k autobusovému nádraží, kde bude probíhat 1. test přesnosti jízdy.

2. test přesnosti jízdy bude probíhat od 12.15 do 13.45 hod. v areálu výrobního závodu Dobrá Voda v Byňově.

-----------

Výrobní závod Dobrá Voda Byňov zve tuto sobotu 6. září od 13 hodin na Rodinný den s Dobrou Vodou. Součástí programu jsou soutěže pro děti, dětské buggyny a skákací hrad. Možnost přepravy autobusem zdarma je z autobusového nádraží Nové Hrady ve 13 hodin se zastávkou v Byňově ve 13.10 hod., a zpět z areálu (Dobré Vody) do Nových Hradů v 16:30 hodin.

V době od 12.15 do 13.45 hod. bude v areálu Dobré Vody zastávka veteránové rallye Český Krumlov - Třeboň, kde budou účastníci závodu absolvovat test přesnosti jízdy.

-----------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pátek 5. září neordinuje.

-----------

Městský úřad Trhové Sviny rozhodl o vyloučení vstupu do lesa na pozemky v k.ú. Byňov a to od 1. 9. do 30. 11. 2014. Území je vyznačeno přímo v terénu. Bližší informace jsou zveřejněny na úřední desce Města Nové Hrady.

-----------

KIC Nové Hrady zve koncert Ivana Hlase, který se uskuteční tento pátek 22. srpna od 19 hodin na dvorku Kulturně-spolkového domu.

-----------

KIC Nové Hrady zve na divadelní představení "Malý princ" v podání Divadla Já to jsem, ve čtvrtek 21. srpna od 18 hodin na hradním nádvoří. (V případě špatného počasí se představení uskuteční v kinosále Český dům).

-----------

SDH Údolí srdečně zve na Údolské slavnosti spojené s hasičskou soutěží, které se konají v sobotu 16. srpna od 12 hodin. V rámci bohatého kulturního programu vystoupí mimo jiné i známé kapely Nezmaři a Sevens Unplugged. Zastřešené posezení a občerstvení je zajištěno. Vstupné zdarma.

-----------

KIC Nové Hrady zve na vernisáž výstavy "O květinách, krajině a lidech" výtvarnic Ludmily a Markéty Mazancových. Vernisáž se uskuteční v pátek 15. srpna od 17 hodin v Koželužně.

-----------

KIC Nové Hrady zve na divadelní představení Divadla Koráb "Princezna s dlouhým nosem", které se koná ve čtvrtek 14. srpna od 18 hodin na hradním nádvoří. (V případě špatného počasí se představení uskuteční v kinosále Český dům).

-----------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pátek 15. srpna ordinuje pouze do 10 hodin a v pondělí 18. srpna z důvodu dovolené neordinuje.

-----------

Oddíl karate zve na druhý kurz sebeobrany, který se bude konat v sobotu 9. srpna od 10 hodin v tělocvičně ZŠ (2. stupeň) Nové Hrady. Kurz je složený z teoretické i praktické části.

-----------

Přijměte pozvání na Zámecké slavnosti, které se konají v sobotu 9. srpna od 10 do 17 hodin a na večerní kostýmovanou prohlídku, která začne od 19:30 hod. na zámeckém nádvoří.

-----------

KIC Nové Hrady zve na klavírní recitál Martina Vojtíška a to v pátek 8. srpna od 19 hodin v Divadelním sále Zámku.

-----------

KIC Nové Hrady zve na divadelní představení „Běží Žižka k Táboru“, které se uskuteční dnes 7. srpna od 19 hodin na hradním nádvoří.

-----------

Oznamujeme, že Městská knihovna je od 4. do 15. srpna uzavřena.

-----------

KIC Nové Hrady zve na program festivalu Novohradské Poznávání. V pátek 1. srpna se od 10 hodin koná program na Skanzenu železné opony a od 18 hod. bude (v Kulturně-spolkovém domě) prohlídka nově vznikající expozice Novohradského muzea. Od 20 hodin zahraje kapela Trio Acoustix.

V sobotu v 9 hodin se s námi můžete vypravit na výlet na Mandelstein a v neděli si můžete přijít zahrát Šipkovanou po zajímavých místech našeho města.

-----------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že 28. 7. - 31. 7. 2014 ordinuje do 11 hodin, v úterý 29. 7. 2014 ordinuje pouze do 16 hodin.

-----------

KIC Nové Hrady zve na 1. koncert Novohradské hudební trilogie, a to tento pátek, 25. 7.,  od 19.00 hod. na hradním nádvoří. Uvidíte Bardskou operu, uslyšíte staré hudební nástroje a prožijete atmosféru minulých časů.

Dále zveme na vystoupení folklorního bretaňského  souboru Cercle Celtic Armor Argoat a jihočeského lidového souboru Mladý furiant. To se uskuteční v sobotu 26. 7. od 19.00 hod. na novohradském náměstí.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 24. 7. 2014 od 9 do 11 hod. - Nakolice - pískárna.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 23. 7. 2014 od 12 do 14 hod. - Nové Hrady - ul. Pod Zámeckým (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 23. 7. 2014 od 9 do 11 hod. - Údolí - Krčín, Hlinov.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 22. 7. 2014 od 12 do 14 hod. - Nové Hrady - část ul. Hradební, Jižní Město, Česká, Sídliště Míru, Navrátilova, Vitorazská (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 22. 7. 2014 od 9 do 11 hod. - Nové Hrady - část ul. Vilová čtvrť, Sídliště Míru (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 21. 7. 2014 od 12:30 do 14 hod. - Nové Hrady - část ul. Pod Vodárnou, Pod Zámeckým, Vilová čtvrť, Vitorazská, Polní (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 21. 7. 2014 od 9 do 11 hod. - Nové Hrady - část ul. 5. května, Na Vyhlídce (bude upřesněno plakáty).

-----------

Zveme vás na koncerty tento pátek 18. 7. 2014: od 14.00 hod. můžete přijít na promenádní koncert dechové hudby ze Strasssburgu na novohradské náměstí; od 15.00 hod. se koná závěrečný koncert účastníků Hudebního týdne pro děti v Kulturně-spolkovém domě; od 19.00 hod. zveme na koncert country kapely Papouškovo sirotci na Dvorku Kulturně-spolkového domu

-----------

Kulturní a informační centrum zve na akci Literárně-hudební podvečer až noc, při kterém se poutavým způsobem dozvíte mimo jiné o knize "Pravidla pijáckého cechu aneb Frantova práva". O Hudební doprovod se postará klavírní improvizátor, glosátor a herec Zdeněk Král. Literárně-hudební podvečer se koná ve čtvrtek 10. července od 19 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 10. 7. 2014 od 12 do 14 hod. - Nové Hrady - Jižní Město (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 10. 7. 2014 od 9 do 11 hod. - Nové Hrady - část ul. Zahradní čtvrť, Hradební (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 10. 7. 2014 od 8 do 16 hod. - Údolí - výjezd na Světví (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 7. 2014 od 12 do 14 hod. - Nové Hrady - bývalá celnice.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 7. 2014 od 9 do 11 hod. - Svaryšov.

-----------

SDH Údolí zve na akci Přivítání prázdnin, tuto neděli 6. července 2014 od 13 hodin na údolské louce. Na programu budou zábavné soutěže pro děti, sportovní disciplíny, odměny i závěrečný táborák. Občerstvení je zajištěno.

----------- 

Zveme Vás na oslavu 140 let založení sboru dobrovolných hasičů Nové Hrady, která se koná v sobotu 5. 7. od 13 hodin na náměstí. Oslava začne slavnostním pochodem a oceněním členů SDH.

Dále uvidíte práci mladých hasičů, historickou i současnou techniku a budete si moci prohlédnout hasičskou zbrojnici. Oslavy doplňuje hudba i občerstvení.

-----------

Kulturní a informační centrum zve na divadelní představení pro děti „Dřevěný cirkus“ ve čtvrtek 3. července od 14 hodin na zámeckém nádvoří – zámeckých schodech a na divadelní představení pro dospělé diváky „LORDI“, také ve čtvrtek od 19 hodin v zámeckém divadle.

Dále zveme na koncert na hradním nádvoří v pátek 4. 7. od 19 hodin. Hrají a zpívají: písničkář Mirek Kemel s doprovodnou kapelou, kapela NEŘEŽ s Katkou Koščovou a kapela Helemese.

----------- 

V pondělí 23. června je Městská knihovna uzavřena. Děkujeme za pochopení.

----------- 

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v týdnu od 23. do 27. června ordinuje pouze do 11 hodin, v úterý 24. června od 12 do 16 hodin, z důvodu čerpání dovolené.

----------- 

Místní organizace ochránců přírody, mysliveckého sdružení a sportovních rybářů Nové Hrady zvou na Den ochrany přírody, myslivosti a rybářství, který se koná tuto sobotu 21. června od 13 hodin z zámeckém parku. Pro děti i dospělé jsou připraveny soutěže o přírodě i dobré občerstvení.

----------- 

Prodejna Flosman Nové Hrady zve všechny děti tento pátek 20. června od 10 do 16 hodin na skákací hrad, který bude umístěn vedle prodejny.

----------- 

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 18. 6. 2014 od 9 do 16 hod. - Obora a Vyšné (zastávka), bude upřesněno plakáty.

----------- 

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na letošní Hradní – Buquoyské slavnosti, které se konají v sobotu 14. června od 14 hodin na hradním nádvoří. V programu uvidíte „živý obraz“ z novohradské historie, šermířská vystoupení Bratří z Růže, divadla pro děti i dospělé diváky, koncert skupiny Ginevra a několik zábavných atrakcí.

-----------

V sobotu 14. června 2014 se uskuteční informativní procházka k revitalizaci řeky Stropničky. Během procházky budou vysvětleny důvody realizace, přiblížen průběh prací a způsob následné údržby. Sraz zájemců je v 8.30 hodin ve Štiptoni u mostu u mlýna.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 11. 6. 2014 od 9 do 11 hod. - Byňov - Jakule (u hájovny)

-----------

Místní akční skupina Sdružení Růže Vás zve na veřejné projednávání strategie rozvoje regionu a města na období 2014 – 2020. Na programu je představení rozvoje ekonomiky, dopravy, péče o seniory, bezpečnost, občanská vybavenost a další. Veřejné setkání se uskuteční v úterý 10. června od 17. hodin v Kulturně–spolkovém domě.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 10. 6. 2014 od 9 do 11 hod. - Byňov (část u Rybářství Byňov), bude upřesněno plakáty;   12 - 14 hod. - Byňov - Jakule.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 6. 2014 od 9 do 11 hod. - Byňov;    12 - 14 hod. - Byňov - Tomkův mlýn.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 28. 5. 2014 od 8 do 17 hod. - Údolí - Krčín, Hlinov

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve na Dětský den aneb netradiční dětskou olympiádu. Dětský den se koná v sobotu 31. května od 14 hod. a z důvodu podmáčené zámecké louky bude na novohradském náměstí. Pro děti jsou připraveny zábavné hry, malování a sladké občerstvení pod zastřešením.

-----------

Městský úřad Nové Hrady – odbor životního prostředí oznamuje, že se ve čtvrtek 29. 5. v odpoledních hodinách ztratil pes (rasa špic) vysoký 35 cm, černobílé barvy, slyšící na jméno Dasty. Žádáme všechny občany, kteří by mohli o psu podat jakékoliv informace, aby tak učinili osobně nebo telefonicky na Městském úřadě (tel.: 386 101 016, 725 718 669), případně kontaktovali majitele psa pana Švece, Hradební ul. 27, N. Hrady, tel.: 386 361 048. Děkujeme.

-----------

Oznamujeme, že ve středu 28. května bude Městská knihovna otevřena od 13 hodin a zároveň zveme na přednášku o bezpečnosti dětí na internetu a kyberšikaně. Přednáška se koná ve středu 28. května od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

-----------

Městský úřad N. Hrady informuje o konání voleb do Evropského parlamentu ve dnech 23. a 24. května 2014. Pro volbu byly stanoveny tyto okrsky:

 • č. 1 – Nové Hrady – přízemí Kulturně spolkového domu
 • č. 2 – Nové Hrady – Pasivní dům
 • č. 3 – Byňov – zasedací místnost Osadního výboru

Volební místnosti budou otevřeny v pátek 23. května 2014 od 14 do 22 hodin a v sobotu 24. května od 8 do 14 hodin. Volič po příchodu do volební místnosti prokáže svou totožnost a státní občanství ČR platným občanským průkazem nebo cestovním pasem ČR.

-----------

Klášter Božího Milosrdenství Nové Hrady zve na 1. ročník Noci kostelů, tento pátek 23. května s programem od 18 do 22 hodin.

-----------

SDH Byňov všem oznamuje, že Dětský den v Byňově původně plánovaný na sobotu 24. 5. 2014 se přesouvá na příští sobotu 31. 5. 2014 od 13.00 hod.

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve na Výstavu výtvarných prací žáků ZŠ N. Hrady v Koželužně. Výstava je otevřena v době pravidelných koželužnových aktivit (pondělí a středa 13 – 17 hodin) a dále v pátek od 10 do 14 hodin a v sobotu od 10 do 16 hodin.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 20. 5. 2014 od 8 do 17 hod. - Údolí - suška, Svaryšov, Krčín - Hlinov.

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve na Koncert sborů s hosty, který se uskuteční ve čtvrtek 15. května od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Vystoupí pěvecké sbory ze ZŠ N. Hrady, Novohradský smíšený sbor a za klavírního doprovodu Miloše Schnierera zazpívá Lenka Ďuricová a Lukáš Hacek známé operetní árie. Vstupné dobrovolné.

-----------

Městský úřad N. Hrady - Odbor ŽP oznamuje, že 15. 5. proběhne čipování psů a zavedení nově čipovaných psů do evidence MěÚ. Čipování proběhne v průjezdu MěÚ N. Hrady od 15:30 do 17:30 hod. Cenu mikročipu v hodnotě 180,- Kč uhradí majitel psa na místě. Aplikace čipu je hrazena z rozpočtu města. K čipování si vezměte očkovací průkaz psa! V případě zájmu o mezinárodní čip - nahlaste osobně předem u MěÚ N. Hrady, Odboru ŽP.

-----------

Senior klub Nové Hrady oznamuje, že čtvrteční plánovaný zájezd na Hobby výstavu v Č. Budějovicích se z technických důvodů přesouvá na pátek 16. května s odjezdem v 8 hodin z náměstí a od Domu s pečovatelskou službou.

-----------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pátek 9. května neordinuje.

-----------

Pietní akt k uctění památky obětí a padlých a k příležitosti konce II. světové války, se uskuteční ve čtvrtek 8. května od 18 hodin, u hrobu vojáků Rudé armády na místním hřbitově před hrobkou.

-----------

MUDr. Jindřiška Biedermannová oznamuje, že z důvodu náhlé pracovní neschopnosti neordinuje v týdnu od 5. 5. do 9. 5. 2014. Akutní odběry, administrativa a objednávání od 7 do 9 hodin v Nových Hradech.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 7. 5. 2014 od 8 do 14 hod. - Štiptoň.

-----------

Zveme Vás na akci Zahájení letní turistické sezony, která se uskuteční v sobotu 3. května od 13 hodin na novohradském náměstí. Těšit se můžete např. na trh regionálních a řemeslných produktů, kuchaře Petra Stupku, dechovku Podhoranku, Pražský hradčanský orchestr nebo chutné občerstvení.

Součástí programu bude i prezentace týdenního setkání zástupců měst s názvem „Nové Hrady světa“.

-----------

Město Nové Hrady Vás zve na 36. ročník taneční soutěže Novohradská číše, která se koná tento čtvrtek 1. května od 10 hodin, galavečer začíná od 18:30 hod. v Hotelu Máj.

-----------

Oznamujeme občanům, že v neděli 20. 4. 2014 bude z provozních důvodů uzavřen sběrný dvůr Jižní Město Nové Hrady. Od středy 23. 4. bude po dobu rekultivace bývalé skládky odpadů vyhrazeno náhradní místo pro ukládání odpadu v prostoru za hřištěm v N. Hradech.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 23. 4. 2014 od 8 do 13 hod. - Janovka.

-----------

Technické služby města N. Hradů oznamují termín svozu objemného domovního odpadu a železného šrotu:

V Nových Hradech budou kontejnery přistaveny na těchto místech:

 • na parkovišti v Zahradní čtvrti u trafiky - 14. - 15. 4. do 14.00 hod.
 • na rozcestí k rybníku Olejový - 14. 4. - 15. 4. do 14.00 hod.
 • v Navrátilově ulici (mezi domy č.p. 246 a 247) - 15. - 16. 4. do 14.00 hod.
 • v ulici 5. května - 16. - 17. 4. do 14.00 hod.

V osadách budou kontejnery přistaveny na těchto místech:

 • v Nakolicích u stávajícího kontejneru - 18. - 22. 4.
 • ve Vyšném u stávajícího kontejneru - 18. - 22. 4.
 • na Jakuli u prostranství u hospody - 22. - 23. 4.
 • v Údolí u hasičské zbrojnice - 22. - 23. 4. 
 • v Byňově u bývalého kravína - 22. - 23. 4.
 • ve Štiptoni u stávajícího kontejneru - 23. - 24. 4.
 • na Hlinově na rozcestí za farmou Helena - 25. - 28. 4.
 • v Oboře u stávajícího kontejneru - 25. - 28. 4.

Kontejnerů bude na určených místech dostatečné množství. Prosíme o udržování pořádku v okolí kontejnerů. Upozorňujeme, že do kontejnerů je zakázáno ukládat nebezpečný odpad (např. zbytky chemikálií, léky, uhynulá zvířata). Železný odpad, lednice, bojlery, televize, autobaterie a pneumatiky lze uložit vedle kontejneru.

-----------

Společnost Rožmberk o. p. s. a kovář Daniel Černý zvou na Velikonoční setkání v novohradské kovárně, a to v sobotu 19. 4. 2014 od 13 do 17 hod.

-----------

O Velikonocích můžete navštívit i státní hrad, kde vás čeká 2. prohlídková trasa a velikonoční zvyky za Buquoyů.

-----------

TJ Sokol Nové Hrady pořádá Velikonoční koulení o ceny - v pátek 18. 4. od 17 do 22 hod. a v sobotu 19. 4. od 10 do 18 hod. Soutěž je pro registrované a neregistrované hráče a mládež do 14 let.

-----------

Zveme vás na poslední jarní muzejní přednášku, která se koná dnes, 17. 4. 2014, od 18 hod. v Kulturně-spolkovém domě. Téma přednášky je „Nové Hrady jako opevněné středověké město“ a hovořit o tom bude PhDr. Vladimír Razím.

-----------

Město Nové Hrady Vás zve, dnes 14. dubna, na informační schůzku s občany o Územní energetické koncepci Města Nové Hrady spojenou s energetickým poradenstvím. Schůzka se koná od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě

-----------

MěÚ N. Hrady, odbor životního prostředí oznamuje, že hromadné očkování psů v N. Hradech a přilehlých obcích bude probíhat:

 • v sobotu 12. dubna (Údolí 9:30 - 9:50, Byňov 10:00 - 10:35, Jakule 10:40 - 10:55,  Štiptoň 11:00 - 11:10, Nové Hrady 11:15 - 12:00 hod.), 
 • v neděli 13. dubna (Nové Hrady 10:00 - 10:30, Vyšné 10:40 - 11:00, Obora 11:10 - 11:20, Nakolice 11:30 - 11:45 hod.)

Cena injekce pro vzteklině je 90 Kč (při hromadném očkování), individuálně 110 Kč. Aplikace je hrazena majitelem psa. K očkování vezměte s sebou očkovací průkaz psa!

-----------

V sobotu 12. dubna od 9 hod. zajišťují novohradští hasiči sběr železného šrotu, který můžete nechat před vchody domů nebo zahrádek.

-----------

Masopustní výbor zve všechny účastníky Novohradského masopustu na Masopustní dopitky, které se konají v sobotu 12. dubna od 18 hod. v Kulturně-spolkovém domě.

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve všechny děti i jejich rodiče na půvabnou pohádku "Na salaši zase straší", v sobotu 12. dubna od 14 hod. v Kinosále Český dům.

-----------

MAS Sdružení Růže zve na veřejné projednávání Strategie rozvoje našeho regionu, které se uskuteční ve čtvrtek 10. dubna od 17. hod. v novém sále Kulturního domu v Trhových Svinech.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 10. 4. 2014 od 9 do 14 hod. - Nakolice.

-----------

Klášter Božího Milosrdenství oznamuje, že v době od 1. do 15. dubna probíhá sbírka obnošeného šatstva v rámci humanitní sbírky OS Diakonie Broumov. Věci přinášejte denně od 8 do 16 hodin.

-----------

KIC Nové Hrady zve na koncert písní a šansonů zpěvačky Renáty Drössler a kapely P.R.S. Koncert se uskuteční v sobotu 5. 4. od 19 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

-----------

Oznamujeme, že v pátek 4. dubna od 8 do 13 hodin bude z důvodu poruchy na vodovodním řádu přerušena dodávka pitné vody v Nových Hradech - Jižním Městě.

-----------

Zveme Vás na 3. jarní muzejní přednášku, která se koná ve čtvrtek 3. dubna od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. O genealogii a tvorbě rodokmenů bude hovořit paní Olga Černá.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 28. 3. 2014 od 8 do 16 hod. - Štiptoň, vypnutá oblast: čp. 7.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 27. 3. 2014 od 8 do 16 hod. - Nové Hrady, vypnutá oblast: č. 334, 335, 422, 423, 251, 192.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 26. 3. 2014 od 8 do 16 hod. - Údolí, vypnutá oblast: část obce (bude upřesněno plakáty).

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 25. 3. 2014 od 8 do 16 hod. - Údolí, vypnutá oblast: část obce u hasičské zbrojnice (bude upřesněno plakáty).

-----------

ZO ČSOP N. Hrady zve na tradiční akci Vítání jara, která se koná tuto sobotu, 22. 3. 2014. Sraz je ve 13.00 hod. před školní družinou. Akce je vhodná pro malé a velké děti i pro dospěláky. S sebou si vezměte jídlo na opékání, čekají na vás hry a úkoly zaměřené na přírodu.

-----------

Město Nové Hrady zve na Městský – spolkový bál, který se koná tuto sobotu 22. 3. 2014, od 19.30 hod. v Hotelu Máj. K tanci hrají dechová hudba Veselá muzika a orchestr Good Campany.

-----------

Lékárna U Zeleného hada Nové Hrady oznamuje, že bude v pátek 21. 3. 2014 uzavřena.

-----------

Zveme vás na další muzejní přednášku, která se koná ve čtvrtek 20. 3. 2014, od 18.00 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Téma přednášky je Osídlování novohradského pohraničí po roce 1945. Hovořit bude PhDr. František Krejča.

-----------

Město Nové Hrady upozorňuje občany, že poplatek za psa je nutné uhradit do 15. března. Výše poplatku je stejná jako v loni.

-----------

KIC N. Hrady oznamuje, že kulturní akce "Čekání na Magora", která měla být v pátek 14. 3. 2014 je ZRUŠENA z důvodu nemoci účinkujících. Děkujeme za pochopení.

-----------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pátek 14. března neordinuje.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 14. 3. 2014 od 8 do 16 hod. - Údolí: oblast od vchodu do Terčina údolí směr Světví (bude upřesněno plakáty).

-----------

Ve dnech 3. a 10. března 2014 v době od 12 do 16:30 hod. budou v zasedací místnosti Městského úřadu v N. Hradech pracovníci Finančního úřadu Trhové Sviny poskytovat informace a tiskopisy k přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2013. Rovněž budou také tiskopisy přijímat. Přijímat platby daně v hotovosti na místě nelze.

-----------

V neděli 9. března od 14 hodin se v Kulturně-spolkovém domě koná posezení k příležitosti Mezinárodního dne žen. Srdečně zvou pořadatelé.

-----------

SDH Nakolice zve za tradiční masopustní šavlovou koledu v sobotu 8. března. Koleda bude chodit od 9 hodin ve Vyšném a od 13 hodin v Nakolicích. Večerní zábava je od 19 hodin v nakolickém sále.

-----------

Novohradské muzeum zve na nový jarní cyklus přednášek. První přednáška se koná ve čtvrtek 6. března od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě, kde se setkáme s panem Milanem Koželuhem.

-----------

Masopustní výbor Vás zve na Novohradský masopust, který začíná v sobotu 1. března od 8 hodin na náměstí. Večer od 19 hodin se koná masopustní zábava v Hotelu Máj. K tanci hrají Jižani a Hyalit.

V neděli pokračuje masopust od 8:30 hodin a pohřbívání Masopustu bude kolem 16 hodiny na náměstí.

----------- 

Zveme Vás na tradiční dětskou masopustní koledu, která se koná v pátek 28. února od 15 hodin na novohradském náměstí.

----------- 

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pátek 28. února neordinuje, z důvodu účasti na lékařské konferenci.

----------- 

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve na druhé cestovatelské promítání, které se uskuteční ve čtvrtek 20. února 2014 od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Norskem Vás provede Gabriela Veselá z CK Kudrna.

-----------

Údolští hasiči zvou na tradiční Údolský masopust, který se koná v sobotu 22. února, začátek je od 9 hodin před pivovarem.

-----------

Zveme Vás na Zámecký ples, který se koná v sobotu 22. února od 19 hodin. v historických sálech novohradského zámku. Čeká Vás zajímavý hudební program a bohaté občerstvení. K tanci hraje skupina Monika.

-----------

Byňovští hasiči zvou na tradiční Masopust, který se koná v sobotu 15. února od 8 hodin na návsi. Večer od 19 hodin bude taneční zábava v místní společenské místnosti.

----------- 

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve všechny děti i rodiče na Dětský karneval, který se koná v sobotu 8. února od 14 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Těšit se můžete na program s divadlem Koráb.

----------- 

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve na první cestovatelské promítání „Stopem na Nordkapp“ s Vojtěchem Trčkou, tento čtvrtek 23. ledna 2014 od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

----------- 

Myslivecké sdružení Nové Hrady zve na tradiční Myslivecký ples, který se uskuteční v pátek 17. 1. 2014 od 19 hod. v Hotelu Máj. Hrají Veselá muzika a kapela Rosa.

----------- 

Základní škola Nové Hrady oznamuje o konání zápisu dětí do 1. třídy. Zápis se koná v pátek 17. 1. 2014 od 13:00 do 17:00 hod. a v sobotu 18. 1. 2014 od 9:00 do 10:00 hod. v budově I. st. ZŠ N. Hrady.

-----------

Oblastní charita v Nových Hradech pořádá v sobotu 4. 1. 2014 od 10.00 hodin charitativní Tříkrálovou sbírku. Výtěžek půjde na Dům sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí a na práci s mládeží v našich farnostech. Za poskytnuté dary předem děkujeme.

-----------

Dne 31. 12. 2013 se ztratil černý pes – Jagdteriér – slyšící na jméno Agbar. Zvíře má na sobě modré popruhy. V případě nálezu psa kontaktujte prosím jeho majitele na tel. č. 602 339 731 nebo 606 709 805.

-----------

Z důvodu vánočních svátků a Nového roku se posouvá svozový den komunálního odpadu pro město Nové Hrady ze dne 25. 12. 2013 na den 26. 12. 2013, stejně tak svozový den 1. 1. 2014 bude posunut na 2. 1. 2014.

-----------

TJ Sokol N. Hrady pořádá Vánoční koulení o ceny, a to v pátek 20. 12. 2013 od 17 do 22 hod. a v sobotu 21. 12. 2013 od 10 do 18 hod.

Turnaj je pro kategorie neregistrovaní a registrovaní hráči a pro děti do 14 let.

-----------

Klášter Božího Milosrdenství zve v neděli 8. prosince na adventní dobročinný trh, který se koná v klášterních ambitech od 10 do 12 hod. a také na adventní koncert žáků ZUŠ Trhové Sviny, pobočka Nové Hrady, od 10:30 hod. v refektáři. V průběhu dopoledne si také mohou děti vyrobit malý dárek v Sálu Panny Marie.

-----------

Zveme na tradiční Čertovsko-Mikulášský rej na novohradském náměstí ve čtvrtek 5. 12. 2013. Od 17 hodin začínají čertovské hrátky pro děti a od 18 hod. příchod Lucifera s čertovskou chasou a Mikuláše s anděly.

-----------

Městská knihovna Nové Hrady Vás zve na prodejní výstavu knih, která začíná v sobotu 30. listopadu od 14 do 18 hodin a pokračuje každé pondělí, středu a pátek ve výpůjční době až do 20. prosince.

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 3. 12. 2013 od 8 do 15 hod. - Nové Hrady, ul. Vilová (bude upřesněno plakáty)

-----------