Městský úřad Nové Hrady oznamuje občanům, že dne 31. 12. 2015 bude městský úřad z provozních důvodů uzavřen.

------------

Městský úřad Nové Hrady oznamuje občanům, že dne 23. 12. 2015 budou úřední hodiny pouze do 11.00 hodin.

------------

Úřad práce – odbor zaměstnanosti a odbor státní sociální podpory a hmotné nouze oznamuje, že ve středu 23. prosince úřadují obě pracoviště pouze do 15 hodin a od pondělí 28. prosince do 31. prosince budou obě pracoviště uzavřena.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v následujících dnech bude ordinovat takto:

V pondělí 21. a 28.12 od 7 – 10:30 hod.,

v úterý 22. a 29.12 od 12 – 15:30

a ve středu 23. a 30.12 od 7 – 10 hod.

Ve čtvrtek 31. prosince se neordinuje.

------------

TJ Sokol Nové Hrady oddíl kuželek pořádá tradiční „Vánoční koulení o ceny“ v pátek 18. prosince od 17 – 22 hodin a v sobotu 19. prosince od 10 do 18 hodin. Soutěž bude ve třech kategoriích: registrovaní hráči, neregistrovaní účastníci a mládež do 14 let. Občerstvení zajištěno.

------------

Senior klub Nové Hrady pořádá ve středu 16. prosince  zájezd na Adventní trhy do Českých Budějovic. Zájemci, prosím, hlaste se u paní Hambergerové – tel.: 725 713 655. Odjezd je ve středu 16. prosince v 9 hodin z náměstí. V případě malého počtu zájemců se pojede linkovým autobusem v 8 hodin z autobusového nádraží.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že ve čtvrtek 10. prosince neordinuje.

------------

Ve středu 9. prosince se rozezní ve městech koledy v rámci celorepublikové akce „Česko zpívá koledy“. Proto Vás zveme tuto středu 9. prosince na novohradské náměstí, kde si společně v 18. hodin zazpíváme 5 známých koled. (Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem do Betléma, Jak si krásné, neviňátko, Pásli ovce Valaši, Vánoce, Vánoce přicházejí ) + navíc Rolničky, Purpura, Tichá noc, svatá noc, Štědrý večer nastal. 

------------

Klášter Božího Milosrdenství vás zve na Dobročinné adventní trhy, které se konají v neděli 6. prosince od 10 do 12 hodin v klášteře Božího Milosrdenství v Nových Hradech.

------------

Srdečně Vás zveme na sobotní čertovské akce pro děti i dospělé. V sobotu 5. prosince můžete od 13 do 17 hodin navštívit místní Kovárnu, kde se uskuteční tradiční „Čertovské kování“. Dále Vás zveme na Čertovské hrátky, které začínají od 17 hodin na novohradském náměstí a v 18 hodin následuje příchod Mikuláše s čertí chasou.

------------

Oznamujeme občanům, že dnes 4. prosince bude odstávka pitné vody z důvodu poruchy na vodovodním řádu. Odstávka bude od 13 - 18 hodin v Zahradní čtvrti.

------------

Srdečně vás zveme na tradiční předvánoční setkání seniorů, které se koná v sobotu 28. listopadu od 14 hodin v Kulturně-spolkovém domě. K poslechu a tanci hraje Mladá kapela. Dále Vás zveme na sobotní koncert Cimbálovky z Podluží. Koncert začíná v 18 hodin v sále Kulturně-spolkového domu. Všichni jsou srdečně zváni.

------------

Srdečně Vás zveme na tradiční cestovatelské promítání, které se uskuteční ve čtvrtek 26. listopadu od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. S Ing. Milošem Suchánkem tentokrát procestujeme jižní část Izraele a Jordánska.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 26. 11. 2015 od 8:00 do 16:00 hod. - Údolí, Svaryšov, Krčín - Hlinov, Veveří

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 27. 11. 2015 od 8:00 do 16:00 hod. - Byňov - Tomkův mlýn, Jakule

------------

Informujeme občany, že nyní (24. 11., 11 hod.) došlo k uzávěrce vodovodního řádu ve starém městě. Uzávěrka se týká ulic Hradební, Navrátilova, Komenského, náměstí Republiky, Husova, Česká a 5. května. Odstávka pitné vody je plánována do 14 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

------------

Oznamujeme občanům, že v úterý 24. listopadu bude od 9 do 14 hodin přerušena dodávka pitné vody z důvodu poruchy na vodovodním řádu. Odstávka se týká Zahradní čtvrti a Sídliště Míru.

------------

Srdečně Vás zveme v pátek 20. listopadu do kavárny Kousek, kde se od 19 hodin koná degustace francouzských vín a sýrů. Tato akce se koná v rámci ukončení „Dnů francouzské kultury 2015“.

------------

Městská knihovna Nové Hrady Vás zve na poetický podvečer, který se koná ve čtvrtek 19. listopadu od 18 hodin v městské knihovně. Své verše ze své knihy "Nikam se k tobě nevejdu" bude číst Michael Lorenc, jako host vystoupí také pražská spisovatelka Markéta Hejná. Vstup zdarma.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pondělí 16. listopadu neordinuje z důvodu čerpání dovolené.

------------

Srdečně vás zveme na Dny francouzské kultury 2015, které se konají po celý týden od 13. – 20. listopadu. Zahájení se uskuteční v pátek 13. listopadu v 18 hodin v Koželužně, vernisáží výstavy fotografií “Jiná Francie“ od Milana Koželuha. Výstava bude otevřena do konce listopadu. Komentované prohlídky výstavy budou i v neděli 15. listopadu od 10 – 18 hodin. Atmosféru Francie můžete nasát i při francouzských šansonech a poezii v podání Janů Nepomuků Piskače a Podroužka, v neděli 15. listopadu od 17 hodin v KSD.

Dále vás srdečně zveme na přednášku o Francii s promítáním fotografií, která se koná v pondělí 16. listopadu od 18 hodin v KSD, přednášet bude pan Koželuh. Od soboty 14. – 20. listopadu můžete v zámecké restauraci Rotunda ochutnat francouzské menu. Francouzské dny zakončíme v pátek 20. listopadu v 19 hodin degustací francouzských vín ve vinotéce Kousek na novohradském náměstí.

------------

Srdečně Vás zveme na další Muzejní přednášku, která se koná ve čtvrtek 12. listopadu od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Téma přednášky je „Dramatický rok 1938 na Novohradsku“. O tehdejších dramatických událostech bude přednášet Jan Ciglbauer.

------------

Klášter Božího Milosrdenství vás srdečně zve, ve středu 11. listopadu, na Svatomartinské odpoledne. Od 16:30 si můžete vyrobit lampion v místním klášteře a od 18 hodin následuje průvod se sv. Martinem na novohradském náměstí.

------------

Kulturní dům Trhové Sviny oznamuje, že dnešní představení Sbohem, zůstávám! se ruší. Představení se odehraje v náhradním březnovém termínu. Vstupenky zůstávají v platnosti.

------------

Zveme Vás na muzejní přednášku, která se koná tento čtvrtek 29. října od 18 hodin v Kulturně–spolkovém domě, v sále v 1. patře. Téma přednášky je "Vznik pěšího pluku č. 91 a jeho vstup do Velké války".

------------

Masopustní výbor zve všechny kdo mají zájem se podílet na Novohradském masopustu na schůzku, která se koná v sobotu 31. 10. 2015 od 18 hod. v Restauraci U Ladíka.

------------

Zveme Vás na podzimní hradní slavnosti Jana Žižky, které se konají v sobotu 24. října od 10:30 hod. na Statním hradě Nové Hrady. Na programu jsou ukázky historického šermu, letové ukázky dravců, dětské prohlídky a další.

Tuto sobotu můžete také navštívit Novohradskou kovárnu, kde se od 13 do 17 hodin koná tradiční Bramborování.

Při cestě k hradu zavítejte i do Koželužny, kde probíhá společná výstava 4 výtvarnic. Výstava je otevřena od 10 do 16 hodin.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že ve dnech 19. – 21. října 2015 ordinuje ve zkrácené době vždy o 1 hodinu méně z důvodu dovolené.

------------

Hotel Rezidence, restaurace Rotunda a cukrárna Kousek si vás dovolují pozvat na 3. ročník Novohradského vinobraní, které se koná tuto sobotu 17. října od 14 do 16 hodin. Na palubě u cukrárny Kousek se můžete podívat na ruční lisování hroznů, poslechnout muziku a v restauraci Rotunda můžete ochutnat vinařské degustační menu.

------------

Zveme všechny děti na 8. ročník Drakiády, která se uskuteční v sobotu 17. října od 14:30 na louce u rybníka Olejový ve Vilové čtvrti. Připravena je soutěž o nejhezčího draka vlastní výroby, soutěž v létání a opékání buřtů.

------------

Zveme Vás na první podzimní muzejní přednášku, která se koná tento čtvrtek 15. 10. od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě, v sále v 1. patře. Téma přednášky je rodopisné putování Novohradskem a hovořit bude pan Alois Sassmann.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve o tomto víkendu na výstavu obrazů do Koželužny, která bude otevřena v sobotu i v neděli od 10. – 16. hodin. V neděli se můžete v Koželužně potkat i s výtvarnicemi (Danielou Plockovou, Vlaďkou Jiráskovou, Markétou Mazancovou a Ludmilou Mazancovou) u jejich obrazů. Výstava potrvá do konce října.

------------

Klášter Božího Milosrdenství Nové Hrady zve všechny občany k uctění památky P. Bonfilia M. Wagnera u příležitosti 10. výročí jeho úmrtí tuto sobotu - 10. října.

Na programu je: v 10.00 hodin modlitba u hrobu P. Bonfilia

v 10.30 hodin modlitba Sedmibolestného růžence v kostele sv. Petra a Pavla v N. Hradech

v 11.00 hodin mše svatá - hl. celebrantem je emeritní biskup českobudějovický Mons. Jiří Paďour

ve 14.30 hodin putování po "Stezce P. Bonfilia" od kláštera k rodnému domu P. Bonfilia a ke kapli na Mýtinách

------------

Výrobní závod Dobrá Voda Byňov zve tuto sobotu 3. října od 13 hodin na Rodinný den s Dobrou Vodou. Součástí programu jsou soutěže pro děti, dětské buggyny a skákací hrad.

------------

Policie ČR, Krajské ředitelství Policie hledá svědky vážné dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek 17. září kolem 10. hodiny v Nových Hradech na křižovatce ulic Vitorazská a Vilová čtvrť. Prosíme případné svědky, aby se ozvali na linku 158.

------------

KIC Nové Hrady zve na výlet na Myslivnu s průvodcem Milanem Koželuhem. Výlet se koná v pondělí 28. září, sraz v je v 9 hod. na novohradském náměstí. Přihlášky na KIC Nové Hrady nebo na tel. 602 150 208.

------------

KIC Nové Hrady zve na třetí koncert Novohradské hudební trilogie – koncert Pro prameny, který se uskuteční  v neděli 27. září od 17 hodin v kostele sv. Petra a Pavla. Zazní chrámová hudba pozdního baroka v podání souboru Dyškanti.

------------

Zveme Vás na Hudební setkání s Veselou muzikou, které se koná na počest lidového učitele pana Josefa Placera. Setkání se uskuteční v sobotu 26. září od 16 hodin v Hotelu Máj. Zahrají také Hornobojani a absolventi Josefa Placera.

------------

Penzion Tereziiny Lázničky zve na Dětský den, který se koná v sobotu 26. září od 13 hodin, od 18 hodin zahraje Štěpán Markovič a Gipsy Groove.

------------

TJ Karate Nové Hrady Vás zve na III. kolo krajské ligy v karate, které se koná v sobotu 26. září v hale v Horní Stropnici. Zahájení soutěže je v 9 hodin.

------------

Město Nové Hrady informuje občany, že dle obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích je poplatek za svoz komunálního odpadu potřeba uhradit do 30. září 2015.

------------

Oznamujeme občanům, že pobočka České pošty v Nových Hradech bude od 23. září do 2. října otevřena od 8:00 – 10:00 hodin a odpolední pracovní doba zůstává.

------------

Rada města a Osadní výbor Vás zvou na veřejnou pochůzku osadami, která se uskuteční ve středu 23. září. Plánovaná místa setkání jsou ve 14:00 hodin ve Štiptoni u p. Kaláta, ve 14:30 na Jakuli u vlakového nádraží, v 15:00 hodin v Byňově u hřiště, v 16:00 hodin ve společenské místnosti v Byňově.

------------

Oznamujeme občanům, že pobočka České pošty v Nových Hradech bude v pondělí 21. září a v úterý 22. září v dopoledních hodinách otevřena jen od 8 do 10 hodin, odpolední pracovní doba zůstává.

------------

SDH Nové Hrady Vás srdečně zve v sobotu 19. září na hřiště TJ, kde si od 13. hodin můžete vyzkoušet dovednosti a znalosti malého Soptíka. Občerstvení zajištěno.

------------

Klášter Božího Milosrdenství v Nových Hradech Vás srdečně zve na Klášterní slavnosti, které se konají v sobotu 19. a v neděli 20. září. Na programu je sobotní koncert Trio Budvicence, který začíná v 18. hodin v kostele sv. Petra a Pavla. V neděli se od 9. hodin uskuteční slavnostní průvod s pietou a mše svatá, následuje sportovní program pro děti a ve 14. hodin zahraje divadlo LUK pohádku o Kačence.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že ve středu 16. září nebude ordinovat z technických důvodů (bezproudí).

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 16. 9. 2015 od 8:00 do 16:00 hod. - Nové Hrady - Hradební ul.

------------

Oznamujeme občanům, že pobočka České pošty v Nových Hradech bude v týdnu od 14. – 19. září v dopoledních hodinách otevřena jen od 8 – 10 hodin, odpolední otevírací doba zůstává.

------------

Česká pošta, pobočka Nové Hrady ozamuje, že v pátek 11. září bude otevřena pouze do 15 hodin.

------------

SDH Nakolice zve tuto sobotu 29. srpna na Nakolické posvícení. V 15 hodin se uskuteční mše svatá a od 17 hodin následuje posezení v nakolickém sále. K poslechu i tanci hraje dechová kapela Podhoranka.

------------

Oznamujeme, že v úterý 1. září bude v Údolí od 8 do 12 hodin přerušena dodávka pitné vody z důvodu poruchy vodovodního řádu.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 1. 9. 2015 od 8:00 do 16:00 hod. - Nové Hrady - Klondajk

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 4. 9. 2015 od 8:00 do 16:00 hod. - Nové Hrady - Sídliště ŽPSV, Vilová čtvrť

------------

KIC Nové Hrady Vás zve na divadelní představení pro děti „Pohádky do kapsy“, které se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna od 18 hodin na zámeckém nádvoří. Po setmění si můžete ještě projít strašidláckou stezku v zámeckém parku.

------------

Česká pošta, pobočka Nové Hrady oznamuje, že v úterý 25. srpna je ze zdravotních důvodů zcela uzavřena a od středy 26. srpna do pátku 28. srpna bude otevřena pouze od 13:30 do 15:30 hodin.

------------

Oznamujeme občanům, že pobočka České pošty v Nových Hradech bude v týdnu od 24. – 28. srpna otevřena v tyto časy: v dopoledních hodinách bude pošta po celý týden otevřena od 8 – 10 hodin a odpolední pracovní doba zůstává.

Pracovní doba pobočky České pošty v Nových Hradech  v týdnu od 24. - 28. srpna:

Po          8 - 10, 13:30 – 17:30 hod.

Út           8 - 10, 13:30 – 16:00 hod.

St            8 - 10, 13:30 – 16:00 hod.

Čt           8 - 10, 13:30 – 16:00 hod.

Pá           8 - 10, 13:30 – 16:00 hod.

------------

TJ oddíl kopané vás zve na mezinárodní fotbalový turnaj žáků, který se uskuteční v sobotu 22. srpna od 10. hodin na hřišti TJ. Občerstvení zajištěno. Po skončení turnaje následuje zábava, k poslechu a tanci hraje DJ Cepi Cepák.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady vás srdečně zve na další pohádku pro děti „O rybáři a zlaté rybce“ ve čtvrtek 20. srpna od 18:00 hodin na zámeckém nádvoří. Dále vás zveme na koncert Jan Spálený TRIO, který se uskuteční v pátek od 19:00 hodin na dvorku Kulturně spolkového domu. Po koncertu bude ještě následovat literární večer s poezii a hudebním doprovodem.

------------

SDH Údolí u Nových Hradů vás zve na Údolské slavnosti, které se konají v sobotu 22. srpna od 12. hodin. Na programu je hasičská soutěž a bohatý kulturní program. Vstupné zdarma.

------------

Automotoklub Nové Hrady vás srdečně zve v sobotu 22. srpna na „Den otevřených dveří“ v nakolické pískárně s ukázkou motokrosu. Občerstvení zajištěno.

------------

Zveme vás na koncert komorního orchestru Bolech města Tábor, který zahraje v neděli 23. srpna od 14 hodin na zámeckém nádvoří.

------------

Zveme Vás na koncerty účastníků Mezinárodních hudebních kurzů: V pátek 14. srpna se od 17. hodin uskuteční koncert mladších účastníků a od 19:30 hodin koncert starších účastníků. Oba koncerty se odehrají na státním hradě v Základní umělecké škole.  V sobotu. 15. srpna se uskuteční koncert orchestrů a komorních souborů v Kulturně spolkovém domě.

------------

Lékárna U Zeleného hada informuje, že v pátek 14. srpna bude po celý den lékárna uzavřena.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na divadelní představení pro děti „Peklo s Ježibabou“, které se uskuteční ve čtvrtek 13. srpna od 18. hodin na zámeckém nádvoří. Dále Vás zveme na koncert kapel Fontanela a Švihadlo v pátek 14. srpna od 18:30 hodin na novohradské náměstí.

------------

Vážení spoluobčané,

s ohledem na dlouhotrvající sucho se na Vás jako starosta města obracím s žádostí o omezení používání vody z městského vodovodu k zalévání zahrad, mytí aut nebo například k napouštění bazénů. Přestože jsme jako město spustili čerpání vody ze zásobního vrtu a nadále můžeme využívat vodu z Jedlice, hrozí situace, kdy tyto zdroje nebudou schopny pokrýt základní potřebu občanů.  Proto Vás žádám, abyste v zájmu nás všech omezili spotřebu vody, abychom nemuseli realizovat následné kroky (dovážení vody cisternami), které by v důsledku mohly vést ke zdražení vody jako celku. Děkuji Vám za pochopení.

Mgr. Vladimír Hokr, starosta města

P.S. Současný odběr vody cca. 430 – 450 m3/den = téměř dvojnásobek běžného odběru

------------

Zveme Vás na mezinárodní koncert, který se uskuteční ve středu 12. srpna od 19 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Vystoupí hráči na smyčcové nástroje i smyčcové kvarteto.

------------

Oznamujeme, že v době od 10. do 14. srpna je bankomat České spořitelny mimo provoz.

------------

Oznamujeme občanům, že pobočka České pošty v Nových Hradech bude v týdnu od 10. - 15. srpna otevřena v tyto časy: v dopoledních hodinách bude pošta po celý týden otevřena od 8 – 10 hodin a odpolední pracovní doba zůstává.

Pracovní doba pobočky České pošty v Nových Hradech  v týdnu od 10. – 15. srpna:

Po          8 - 10, 13:30 – 17:30 hod.

Út           8 - 10, 13:30 – 16:00 hod.

St            8 - 10, 13:30 – 16:00 hod.

Čt           8 - 10, 13:30 – 16:00 hod.

Pá           8 - 10, 13:30 – 16:00 hod.

------------

Zveme Vás na Zámecké slavnosti, které se konají tuto sobotu 8. srpna. Program začíná od 10 hodin pohádkou pro děti u zámeckého jezírka a pokračuje komentovanými prohlídkami a nabídkou občerstvení restaurací Rotunda a cukrárnou Kousek. Dále se od 14. hodin koná v divadelním sále „Koncert pro Buquoye“ v rámci Novohradské hudební trilogie, a od 19. a 20. hodin se letos konají opět hrané prohlídky s historickými náměty ze života Buquoyů.

------------

Městská knihovna Nové Hrady informuje čtenáře, že v pátek 7. srpna bude knihovna otevřena jen do 17. hodin. Dále informuje, že od 10. do 24. srpna bude z důvodu dovolené uzavřena.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 6. 8. 2015 od 11:30 do 14:00 hod. - Nové Hrady - Hradební ul., Komenského, nám. Republiky (bude upřesněno plakáty)

------------

Oznamujeme občanům, že pobočka České pošty v Nových Hradech bude v týdnu od 3. – 7. srpna otevřena v tyto časy: V dopoledních hodinách bude pošta po celý týden otevřena od 8 – 10 hodin a v odpoledních hodinách bude pošta po celý týden otevřena od  13:30 – 15:30 hodin.

Pracovní doba pobočky České pošty v Nových Hradech v týdnu od 3. – 7. června:

Po          8 - 10, 14:00 – 17:30

Út          8 - 10, 13:30 – 15:30

St           8 - 10, 13:30 – 15:30

Čt           8 - 10, 13:30 – 15:30

Pá          8 - 10, 13:30 – 15:30

------------

KIC Nové Hrady zve na divadelní představení pro děti „Tajemství lesní tůně“, které se uskuteční ve čtvrtek 30. července od 18 hod. na zámeckém nádvoří. (Sedět budeme na zámeckých schodech, proto doporučujeme přinést si své podsedáky.)

------------

Oznamujeme, že v pátek 31. července od 9 do 15 hod. bude v Byňově a na Jakuli přerušena dodávka pitné vody, z důvodu poruchy vodovodního řadu.

------------

Oznamujeme občanům, že pobočka České pošty v Nových Hradech bude v týdnu od 27.- 31. července otevřena v tyto časy: v dopoledních hodinách bude pošta po celý týden otevřena od 8 – 10 hodin a v odpoledních hodinách bude pracovní doba zkrácena jen v pátek 31. července, a to od 13:30 – 15 hodin. V ostatní dny odpolední pracovní doba zůstává.

Pracovní doba pobočky České pošty v Nových Hradech v týdnu od 27. – 31. července
Po          8 - 10, 13:30 – 17:30
Út          8 - 10, 13:30 – 16:00
St          8 - 10, 13:30 – 16:00
Čt          8 - 10, 13:30 – 16:00
Pá          8 - 10, 13:30 – 15:00

------------

Upozornění pro občany. V našem městě může probíhat šetření ENERGO 2015 o energetické spotřebě v domácnostech. Jedná se o šetření Českého statistického úřadu. Pracovníci se musí prokázat průkazem a příslušným pověřením. Město upozorňuje občany, aby toto šetření nebylo zaměňováno s nabídkou prodeje elektrické energie.

------------

Oznamujeme občanům, že pobočka České pošty v Nových Hradech bude v týdnu od 21. - 24. července otevřena v tyto časy: v dopoledních hodinách bude pošta po celý týden otevřena od 8 – 10 hodin a v odpoledních hodinách bude pracovní doba zkrácena jen v pátek  24. července,  a to od 13:30 – 15 hodin. V ostatní dny odpolední pracovní doba zůstává. Pracovní doba pobočky České pošty v Nových Hradech  v týdnu od 21. – 24. července
Po          8 - 10, 13:30 – 17:30
Út          8 - 10, 13:30 – 16:00
St          8 - 10, 13:30 – 16:00
Čt          8 - 10, 13:30 – 16:00
Pá          8 - 10, 13:30 – 15:00

------------

Novohradský orchestr Vás zve na svůj koncert v závěru Hudebního týdne. Koncert se uskuteční dnes (17. 7.) od 15 hodin v sále Kulturně-spolkového domu. Těšíme se na všechny posluchače.

------------

Oznamujeme, že Úřad práce Nové Hrady, Odbor státní sociální podpory (p. Vicánová) a Odbor zaměstnanosti (p. Cáplová) budou v týdnu od 20. do 24. července 2015 z důvodu dovolené uzavřeny. V naléhavém případě se ohledně informací obraťte osobně nebo telefonicky na Úřad práce v Trhových Svinech.

------------

Masopustní výbor Nové Hrady zve všechny činovníky Masopustu na dopitky, které se budou konat v sobotu dne 4. 7. 2015 od 17 hod. na fotbalovém hřišti TJ Nové Hrady.

------------

Oznamujeme občanům, že z důvodu nemoci je pobočka České pošty v Nových Hradech otevřena v tyto časy:

čtvrtek (2. 7.):         8 – 10 hodin,

pátek (3. 7.):            13:30 – 16 hodin.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady vás srdečně zve v rámci letošního Novohradského Hraní na zámecké nádvoří na divadelní představení pro děti i dospělé. Ve čtvrtek, 2. července, se před zámkem odehraje pohádka pro děti „Dlouhý, Široký a Bystrozraký, začátek je v 10 hodin, vstupné 50,- Kč. Dále Vás srdečně zveme na divadelní představení „Strašidlo Cantervillské, které se též uskuteční na zámeckém nádvoří od 20:30 hod., vstupné 150,- Kč.

V pátek 3. července se uskuteční koncert jihočeských kapel Weekend, Parní Wanna a Pub Animals. Koncert začíná v 17:30 hod. na novohradském náměstí. Vstupné je dobrovolné.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že tento pátek 3. července neordinuje. Dále informuje, že po dobu letních prázdnin bude ordinační doba zkrácena a to: pondělí, středa, čtvrtek, pátek od 6:30 – 11 hod. a v úterý od 12 – 16:30.

-----------

Český svaz ochránců přírody Nové Hrady, Myslivecké sdružení Nové Hrady, Český rybářský svaz Nové Hrady a Český svaz včelařů Nové Hrady Vás srdečně zvou v sobotu 20. června do zámeckého parku na Den ochrany přírody, myslivosti, rybářství a včelařství. Začátek ve 14 hodin. Na programu je vystoupení sokolníků, ukázka poslušnosti psů, prohlídka trofejí, soutěže pro děti i dospělé. Celý program bude doprovázet dechová kapela Veselá Muzika.

-----------

Prodejna Flosman Nové Hrady zve všechny děti, tento pátek 19. června od 10 do 16 hodin, na skákací hrad, který bude umístěn vedle prodejny.

-----------

Městská knihovna Nové Hrady vás zve na besedu o českém četnictvu s autorem námětu televizního seriálu Četnické humoresky s plukovníkem doktorem Michalem Dlouhým, která se koná tuto středu 17. června v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

-----------

Kulturní a informační centrum vás zve do Koželužny na výstavu výtvarných prací dětí a žáků z Mateřské školy, Základní školy, Základní umělecké školy a školní družiny z Nových Hradů. Výstava je otevřena od pondělí do pátku od 10 -18 hodin a v sobotu od 10 – 16 hodin.

-----------

Český svaz ochránců přírody Vás zve na setkání se Stropničkou s odborným výkladem Ing. Vladimíra Šámala, v sobotu 13. 6. 2015. Sraz je v 8:30 ve Štiptoni na mostě u mlýna.

-----------

Upozorňujeme, že rodinná slavnost „Dětský den naruby“ uvedená ve stolním kalendáři Nových Hradů v sobotu 6. června 2015 se NEKONÁ a to z důvodu, že předložený program s finančními náklady nebyl radou města schválen v rámci aktivit KIC N. Hrady pro rok 2015.

-----------

SDH Byňov ve spolupráci s městem Nové Hrady vás zve na Dětský den v Byňově, který se bude konat v sobotu 30. května od 13 hodin. Na programu je cesta čarovným lesem a zábavné atrakce. Pro návštěvníky je zajištěna autobusová doprava z Nových Hradů do Byňova a zpět.

-----------

Oznamujeme, že ve středu 27. května od 9 do 12 hodin bude přerušena dodávka pitné vody. Odstávka platí pro Vilovou čtvrť čp. 286, 287, 288, 289, 291 a 294.

-----------

Kulturní a informační centrum zve na výstavu výtvarných prací dětí a žáků z Nových Hradů. Vernisáž výstavy se uskuteční tuto neděli 24. května ve 14 hodin v Koželužně.

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady vás srdečně zve na zábavný pořad Ringova škola života a sexu, který se koná ve čtvrtek 14. května od 19 hodin do kinosále Český dům. Vystoupí i hosté Sandra Pogodová a Mojmír Maděrič. Vstupenky je možné si zakoupit v předprodeji za 240 Kč nebo na místě za 270 Kč.

-----------

Seniorklub Nové Hrady pořádá výlet na HOBBY 2015 do Českých Budějovic, který se koná ve čtvrtek 14. května. Odjezd v 8 hodin z náměstí a od DPS. Zájemci se mohou přihlásit u paní Hambergerové.

-----------

MěÚ Nové Hrady – odbor životního prostředí oznamuje občanům, že ve čtvrtek 14. května proběhne čipování psů. Akce se uskuteční v průjezdu MěÚ Nové Hrady od 15:30 do 17:30 hod. Cenu mikročipu v hodnotě  180,– Kč uhradí občané na místě. Aplikace čipu bude hrazena z rozpočtu města. K čipování si vezměte očkovací průkaz psa!

-----------

Město Nové Hrady vás zve na pietní akt k uctění památky obětí 2. světové války, který se uskuteční  v pátek 8. května od 16. hodin na místním hřbitově před hrobkou.

-----------

Město Nové Hrady a Český svaz tanečního sportu vás zvou na taneční soutěž, 37. ročník Novohradské Číše memoriál Karla Hrušky. Soutěž se uskuteční v pátek 8. května od 10. hodin v hotelu Máj. V rámci doprovodného programu vystoupí hudební skupina THE SOUTHERM BLUES KINGS. Od 18. hodin začíná Galavečer, semifinále a finále soutěže. Soutěž se koná pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly.

-----------

V pondělí 4. května se od 19. hodin na hradním nádvoří odehraje divadelní představení studentek a studentů Jihočeské univerzity České Budějovice s názvem Druhá míza. Přijďte je povzbudit a určitě se i pobavit.

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás srdečně zve na program k Zahájení hlavní turistické sezony a Připomenutí konce II. světové války.

Tento program zahájí Muzejní přednáška „Zločinné jízdní jednotky SS na Trhosvinensku a Novohradsku“. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 30. dubna od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

V pátek 1. května se koná celodenní putování stezkou pátera Bonfilia (sraz v 10 hodin na náměstí), v sobotu 2. května se na novohradském náměstí uskuteční Novohradský promenádní koncert (od 14 hodin) a v neděli 3. května je na programu půldenní výlet na Jedlici (sraz v 9:30 hodin na náměstí) a slavnostní koncert Jaroslava Svěceného (od 16 hodin) v Kulturně-spolkovém domě.

-----------

Oznamujeme občanům, že ve čtvrtek 16. dubna bude Česká pošta od 13:30 do 16 hodin ze zdravotních důvodů uzavřena, a v pátek 17. dubna bude otevřena pouze od 8 do 10 hodin a od 13:30 do 15:30 hodin.

-----------

Městský úřad Nové Hrady - odbor životního prostředí ozamuje nález volně pobíhajícího psa - fenky křížence německého ovčáka. Pes byl nalezen v Nakolicích ve středu 15. dubna, výška psa v kohoutku je asi 50 cm, stáří přibližně 1 - 1,5 roku, pes je černé barvy se světle žíhanými znaky na nohách.

Vyzýváme majitele psa, aby se neprodleně přihlásil. Žádáme také všechny občany, kteří mohou o tomto zvířeti nebo jeho majiteli podat jakékoliv informace, aby tak učinili osobně nebo telefonicky na MěÚ Nové Hrady, tel.: 386 101 016 nebo 725 718 669, e-mail: zdenekv@novehrady.cz

Bližší informace naleznete na úřední desce MěÚ N. Hrady

-----------

Zveme Vás na přednášku O Životě rysa ostrovida, tuto neděli 12. dubna od 10 a od 14 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Přednášet bude pan Jiří Beneš.

-----------

MěÚ N. Hrady, odbor životního prostředí oznamuje, že hromadné očkování psů v N. Hradech a přilehlých obcích bude probíhat:

 

  • v sobotu 11. dubna (Údolí 9:30 - 9:50, Byňov 10:00 - 10:35, Jakule 10:40 - 10:55,  Štiptoň 11:00 - 11:10, Nové Hrady 11:15 - 12:00 hod.), 
  • v neděli 12. dubna (Nové Hrady 10:00 - 10:30, Vyšné 10:40 - 11:00, Obora 11:10 - 11:20, Nakolice 11:30 - 11:45 hod.)

 

Cena injekce pro vzteklině je 90 Kč (při hromadném očkování), individuálně 110 Kč. Aplikace je hrazena majitelem psa na místě. K očkování vezměte s sebou očkovací průkaz psa! Očkování psů proti vzteklině je dle zákona povinné!

-----------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 4. 2015 od 8:00 do 16:00 hod. - Byňov - část obce (bude upřesněno plakáty)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 8. 4. 2015 od 8:00 do 15:00 hod. - Byňov - část obce (bude upřesněno plakáty)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 2. 4. 2015 od 10:00 do 13:00 hod. - Údolí - Krčín/Hlinov, Údolí/suška, Svaryšov

-----------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady vás srdečně zve na velikonoční program: Státní hrad zve na Velikonoční prohlídky o velikonočních zvycích a tradicích, které se konají od 2. – 6. dubna. TJ Sokol Nové Hrady vás zve na Velikonoční koulení o ceny a to v pátek 3. dubna od 10 – 20 hodin a v sobotu 4. dubna od 10 – 18 hodin. O Bílé sobotě můžete navštívit i Kovárnu, kde se od 13 – 17 hodin koná Velikonoční setkání. Na programu je ochutnávka tradičních velikonočních jídel a velikonoční tvoření. Při této příležitosti můžete v sobotu navštívit 2 výstavy: Rottenhanové a Buquoyové na Červeném hrádku v Kulturně – spolkovém domě a prodejní výstavu ak. malíře Miroslava Konráda v Koželužně.

-----------

Oznamujeme občanům, že od pondělí 23. března bude zahájena realizace investičního projektu ZTV Nové Hrady – Jižní Město. Z tohoto důvodu bude průchod od Vilové čtvrti k autobusovému nádraží uzavřen. Přístup ke garážím u autobusového nádraží bude po dobu 4 – 5 týdnů omezen.

-----------

Český svaz ochránců přírody vás srdečně zve na tradiční Vítání jara, které se uskuteční v sobotu 21. března. Sraz ve 14. hodin u školní družiny.

-----------

Oznamujeme občanům, že v pátek 20. března bude přerušena dodávka pitné vody z důvodu poruchy. Přerušení dodávky se týká celé obce Údolí a to od 9 do 13 hodin.

-----------

Oznamujeme, že ve středu 18. března bude Městská knihovna z důvodu školení uzavřena.

-----------

Město Nové Hrady vás srdečně zve na výstavu Rottenhanové a Buquoyové na Červeném hrádku. Výstava pojednává o třech generací rodů Rottenhanů a Buquoyů, které ovlivnily podobu krajiny v okolí severočeského Červeného hrádku, jihočeských Nových Hradů a Rožmberka. Výstavu je možné navštívit do konce dubna v těchto dnech v úterý od 10 – 13 hodin, v pátek od 13 – 18 hodin a v sobotu od 10 – 16 hodin.

-----------

Město Nové Hrady upozorňuje občany, že poplatek za psa je nutné uhradit do 15. 3. 2015. Výše poplatku je stejná jako v roce 2014.

-----------

Město Nové Hrady a místní spolky vás srdečně zvou na Městský spolkový bál, který se koná v sobotu 14. března od 19. hodin v hotelu Máj. Těšit se můžete na vystoupení baráčnické obce Vitoraz a bohatou tombolu. Hostem večera bude Boney M revival. K poslechu a tanci hraje skupina Good Company a Veselá muzika. Vstupné je 100 Kč.

-----------

Oznamujeme, že v pátek 13. března je lékárna v Nových Hradech uzavřena.

-----------

Ve dnech 9. a 16. března 2015 v době od 12:30 do 16:45 hod. budou v zasedací místnosti Městského úřadu v N. Hradech pracovníci Finančního úřadu Trhové Sviny poskytovat informace a tiskopisy k přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2014. Rovněž budou také tiskopisy přijímat. Přijímat platby daně v hotovosti na místě nelze.

-----------

V neděli 8. března od 14 hodin se v Kulturně-spolkovém domě koná posezení k příležitosti Mezinárodního dne žen. Srdečně zvou pořadatelé.

-----------

Město Nové Hrady vás zve na zahájení výstavy „Rottenhanové a Buquoyové na Červeném hrádku“, která se koná v neděli 1. března od 14:00 hodin v sále Kulturně–spolkového domu.

-----------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v pátek 27. února neordinuje.

-----------

Oznamujeme občanům, že v úterý 24. února od 8:30 do 14 hodin bude přerušena dodávka pitné vody z důvodu poruchy vodovodního řádu. Přerušení se týká ulice 5. května, Údolské, čp. 415 Na Vyhlídce a obce Údolí.

-----------

SDH Nakolice zve za tradiční masopustní šavlovou koledu v sobotu 21. února. Koleda bude chodit od 9 hodin ve Vyšném a od 13 hodin v Nakolicích. Večerní zábava je od 19 hodin v nakolickém sále.

-----------

Mateřská škola Nové Hrady vás srdečně zve na masopustní veselici, která se koná v pátek 13. února od 9:30 v Kulturně–spolkovém domě. Na programu je průvod masek, staročeská koleda a masopustní hry. Vstupné je dobrovolné do klobouku.

Školní družina „ U Klouzajícího sluníčka“ vás zve na 15. dětskou masopustní koledu, v pátek 13. února. Příchod dětské masopustní koledy na Novohradské náměstí v doprovodu Mladé kapely je v 15 hodin.

Zveme vás na Novohradský masopust, který se koná ve dnech 14. – 15. února. Začátek v sobotu v 8. hodin na náměstí. Městem bude chodit Růžičková, Jalovcová a Slaměná koleda za doprovodu kapel. Od 19 hodin se koná taneční masopustní zábava v hotelu Máj. K poslechu a tanci hrají Jižani a Midi, vstupné je 100 Kč.  V neděli pokračuje Růžičková a Jalovcová koleda v 8:30 hod. Po skončení koledy se koná tradiční pohřbívání Masopustu.

-----------

Sbor dobrovolných hasičů v Údolí srdečně zve v sobotu 7. února na tradiční Údolský masopust. Začátek je v 8.00 hod. před bývalým pivovarem.

-----------

Kulturní a informační centrum zve děti i dospělé na dětský karneval, který se koná v sobotu 31. ledna od 14. hodin v Kulturně-spolkovém domě. Zažijte zábavné odpoledne s klaunem Fílou. Připraveny jsou soutěže, žonglérská show, modelace balonků a diskotéka. Vstupné je 30 Kč, masky zdarma.

-----------

Klášter Božího Milosrdenství zve všechny děti k účasti na Tříkrálové sbírce, která se uskuteční v sobotu 3. ledna 2015. Sraz dětí je v sobotu 3. 1. v 9.15 hod. v klášteře.