Údolí u Nových Hradů

Zaměření: geolokační hra pro děti
Délka trasy: 5 km
Počet zastávek: 9
Okruh: Ano
Časová náročnost: 2 hod.
Přístupnost:

Fyzicky nenáročné, s kočárkem nebo na invalidním vozíku dobře sjízdné částečně (úsek od parkoviště/hlavní brány k Modrému domu), od Modrého domu je terén náročnější.

Značení: Geolokační hra není v terénu značena.
Výchozí bod: trasa vede z parkoviště v Údolí k Penzionu Hamr, kde je první zastavení, hra dále pokračuje k Penzionu Lázničky, k vodopádu a dále po naučné stezce Terčino údolí (ale vynechává okolí tvrze Cuknštejn!) ke Švýcarskému domu a dolů ke vstupní bráně.
Cílový bod: Stezka končí u vstupní brány.
Popis:

Terčino údolí u Nových Hradů se stalo dějištěm mobilní hry pro zvídavé děti a hravé rodiče. Na děti čeká spousta zábavných úkolů a poklidná procházka romantickým parkem.

Stačí si do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS zdarma stáhnout aplikaci Skryté příběhy na http://www.skrytepribehy.cz/?utm_source=regiony&utm_medium=clanek&utm_campaign=leto17 a přenést se do roku 1812, kdy hrabě Buquoy hledá možnosti jak oživit sklářskou výrobu na Novohradsku. Proti hraběti Buquoyovi se totiž všechno spiklo. Výroba upadá, skláři se bouří a on musí zachránit svoje závody před bankrotem. Ale jak? Vydejte se na misi „ČERNOSKLÁŘI“ a pomozte mu najít nápad, který jeho sklářskou výrobu proslaví po celém světě!  

POZOR! Misi včetně mapy si stáhněte doma a v terénu už ji můžete používat bez nutnosti připojení k internetu.

Mapka: cernosklari mapa
Další informace:

Hra vznikla díky partnerství společnosti Tripeduca s.r.o. a spolku Skryté příběhy.

Více informací ke hře Skryté příběhy najdete na www.skrytepribehy.cz.

skryte pribehy