GPS:

N 48°47.34463', E 14°46.70177'

48°47'20.678"N, 14°46'42.106"E

48.7890772N, 14.7783628E

Turistická známka: ---
Turistická vizitka: č. C50: Novohradská galerie Koželužna (k zakoupení také v KIC Nové Hrady) 

 

kozeluzna vchod

Novohradská galerie Koželužna se nachází v objektu bývalé tzv. koželužny, tedy budovy, která dříve sloužila pro různé řemeslné či hospodářské účely. Nachází se v Komenského ulici čp. 398, nedaleko novohradského náměstí. Galerie je tak trochu ukrytá na cestě z náměstí k hradu, ale pokud budete pozorní, navedou Vás k ní dřevěné poutače.

Nebojte se vstoupit! Ačkoliv název zavání kůží, tak tu zde nenajdete, ale objevíte zde krásný interiér – sálek s klenutými stropy v přízemí a dvě patra výstavních prostor. Zajímavé je i propojení starých trámů s novým dřevěným členěním, uvnitř objektu se nachází kamenná studna a po obvodu jižní stěny venkovní pavlač.

Před otevřením Kulturně-spolkového domu se zde konala řada kulturních akcí, besedy, seniorská setkávání, vzdělávací akce atd. Dnes je Koželužna především výstavním prostorem, ve kterém se během roku konají výstavy, tvůrčí aktivity a doprovodný program k výstavám. Pravidelně se zde konají i tvůrčí a výtvarné dílny pro děti a v letních měsících zde najde snad každý svoji "tvořivou parketu", a to prostřednictvím letních výtvarných kurzů. Spolupracujeme s řadou výtvarníků a kreativců, kteří jsou zároveň příjemnými lidmi. Právě příjemná a inspirativní setkání a atmosféra jsou pro naši Koželužnu nedílnou součástí.

Galerie ráda prezentuje "domácí" umělce, tedy výtvarníky z Novohradska či Jižních Čech, ale i umělce s přesahem za české hranice..., pravidelně se zapojuje do Dnů otevřených ateliérů v jižních Čechách..., v roce 2015 jsme uspořádali první Setkání přátel Koželužny, tedy lidí, kteří s námi spolupracují už více let, třeba na tvůrčích dílnách nebo v oblasti propagace našeho města...

A tak se k nám do Koželužny přijďte podívat, posedět, malovat nebo jen tak na chvíli zastavit…

Stále se snažíme vymýšlet něco nového a zajímavého, právě pro Vás! 

 

 Kontakty:

Novohradská galerie Koželužna
Komenského 398
373 33 Nové Hrady
Jméno: Květa Jarolímková
Telefon: (+420) 602 150 208
E-mail: kic@novehrady.cz 

 

 

 

 

Chcete nám zanechat nějaký vzkaz? Využijte následujícího formuláře. Děkujeme.

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com