Hlášení rozhlasu můžeme zasílat i na Vaši e-mailovou adresu! Stačí nás kontaktovat přes e-mail infoc@novehrady.cz nebo osobně v KIC Nové Hrady.

 

------------

Zveme Vás na Vánoční koncert, který se koná tuto neděli 17. prosince od 15 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Vystoupí Trio Bel Canto a Novohradský smíšený sbor pod vedením Mgr. Hany Kudrnové.

------------

TJ Sokol Nové Hrady – oddíl kuželek pořádá tradiční „Vánoční koulení o ceny“ a to v pátek 15. prosince od 17 do 22 hodin a v sobotu 16. prosince od 10 do 18 hodin. Soutěžit se bude ve třech kategoriích: registrovaní hráči, neregistrovaní účastníci a mládež do 14 let. Přijďte si zahrát, odpočinout si od předvánočního shonu a vyhrát zajímavé ceny. Občerstvení zajištěno.

------------

Srdečně Vás zveme na tradiční zpívání vánočních koled. „Česko zpívá koledy“ se koná ve středu 13. prosince od 18 hodin na náměstí.

------------

Městská knihovna Nové Hrady zve zájemce všech věkových kategorií na „Hrátky s pamětí“. Hrátky s pamětí se konají v úterý 12. prosince od 17 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Kurz není jen pro ty, kteří zapomínají, je i pro ty, kteří si chtějí svou dobrou paměť vylepšit.

------------

Zveme Vás na přednášku s promítáním fotografií „Řeky a říčky Novohradských hor“. Přednáška s průvodcem Milanem Koželuhem se koná v pondělí 11. prosince od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Oznamujeme občanům, že v sobotu 9. prosince bude od 9 hodin, z důvodu poruchy vodovodního řádu, přerušena dodávka pitné vody a to v Nových Hradech a v obci Údolí. Odstávka potrvá po celý den a k dispozici bude taktéž po celý den cisterna s pitnou vodou.

------------

Kulturní a informační centrum si Vás dovoluje pozvat na akce, které se konají o druhém adventním víkendu...

 • Městská knihovna Nové Hrady Vás zve v sobotu 9. prosince od 15 hodin do Kulturně-spolkového domu na Literární salon pro děti aneb „Jak na příšery“, komediálně laděné představení pro děti a jejich rodiče v podání Divadla MALÉhRY (Barbora Seidlová, Daniela Zbytovská, Nikola Zbytovská). Vstupné 50 Kč.
 • Dále Vás zveme v sobotu 9. prosince od 10 do 16 hodin do Barokní lékárny na tvoření s anděly. Můžete si vyrobit papírového anděla, bylinkové voničky, namíchat olej strážných andělů, vyrobit si andělské mýdlo aj. Barokní apatyka je otevřena pro veřejnost ve čtvrtek a v pátek od 10 do 17 hodin a v sobotu od 10 do 16 hodin.
 •  V sobotu a v neděli můžete také zavítat do Novohradské Galerie Koželužna na předvánoční tvoření. Od 13 do 16 hodin si zde můžete vyrobit tradiční i netradiční vánoční ozdoby nebo skleněné náramky či korálky na krk.
 • Státní hrad Nové Hrady pořádá tento víkend tradiční adventní prohlídky hradu aneb „Vánoce u pana správce“. Prohlídky se konají v 10, 11, 13, 14 a v 15 hodin. Podrobnější informace naleznete na vyvěšených plakátech.

------------

Zveme Vás v pátek 8. prosince na Retro party s Martinem Hájkem, při níž vystoupí kapely Lunetic a Holki. Party se koná tento pátek v hotelu Máj, začátek je ve 20 hodin.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že ve čtvrtek 7. prosince 2017 neordinuje.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 7. 12. 2017 od 8 do 16 hod. - Nové Hrady, čp. 209 a 74 (bude upřesněno plakáty).

------------

Zveme Vás v úterý 5. prosince na tradiční „Čertovské hrátky“, které začínají od 17 hodin na novohradském náměstí. V 18 hodin následuje příchod Mikuláše s čertí chasou.

------------

Kulturní a informační centrum si Vás dovoluje pozvat na adventní akce, které se konají o prvním adventním víkendu…

 • Novohradská Kovárna pořádá tuto sobotu 2. prosince od 13 do 17 hodin tradiční „Čertovské kování“. Na programu je ukázka kování, prodej tradičních řemeslných výrobků a tvůrčí dílny pro děti.
 • Státní hrad Nové Hrady zahajuje tuto sobotu 2. prosince adventní prohlídky hradu aneb „Vánoce u pana správce“. Prohlídky se budou konat vždy v sobotu a v neděli v 10, 11, 13, 14, a v 15 hodin. Podrobnější informace naleznete na vyvěšených plakátech.
 • Novohradská galerie Koželužna Vás zve na předvánoční víkendová tvoření v Koželužně, která začínají již tuto sobotu a neděli vždy od 13 do 16 hodin. Můžete si vyrobit tradiční i netradiční vánoční ozdoby, skleněné náramky či korálky na krk.
 • Zavítat také můžete od 10 do 17 hodin do nově otevřené Barokní Apatyky, kde si můžete vyrobit vlastní voňavé dárky - parfém, mýdlo aj.  
 • Srdečně  Vás také zveme na tradiční zpívání u vánoční stromu, které se koná tuto neděli 3. prosince od 17 hodin. Zazpívá Novohradský smíšený sbor, dětské pěvecké sbory základní školy a jako host chorvatský sbor Klapa Labin. 

------------

Srdečně Vás zveme na „Předvánoční setkání seniorů“, které se koná tuto neděli 26. listopadu od 14 hodin v Hotelu Máj. K poslechu a tanci hrají muzikanti z Podhoranky a folková kapela  Nahy and Bagr. Občerstvení zajištěno. Pro občany z okolních osad bude zajištěna autobusová doprava na akci a zpět. Odjezdy autobusu jsou vždy z autobusových zastávek ČSAD v čase: 13 hodin – Obora, 13:05 Vyšné, 13:10 Nakolice, 13:40 Jakule, 13:45 Byňov a 13:50 Štiptoň. Zpět pojede autobus zhruba kolem půl sedmé večerní.

------------

Oznamujeme občanům, že ve čtvrtek 23. listopadu bude od 8 do 16 hodin přerušena dodávka pitné vody a to v části Zahradní čtvrti - čp. 179, 180, 254, 255, 256, 264, 265, 318 a 319.

------------

Město Nové Hrady Vás zve na přednášku s Milanem Koželuhem – přednášku plnou fotografií a povídaní o Novohradských horách. Přednáška se koná v úterý 21. listopadu od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. 

------------

Oznamujeme občanům, že v úterý 21. listopadu bude přerušena dodávka pitné vody z důvodu poruchy na vodovodním řadu. Odstávka vody se týká části Zahradní čtvrti a je plánována zhruba po celý den.

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve do Galerie Koželužna na končící výstavu obrazů Evy Vačkářové. Výstavu můžete zhlédnout od čtvrtka do neděle (16. - 19. 11.) od 10 do 16 hodin.

------------

Městská knihovna Nové Hrady srdečně zve ve čtvrtek 16. listopadu na Den poezie - poetický podvečer při kafíčku s básníky Michaelem Lorencem a Markétou Hejnou, kteří budou číst ze své nové poezie. Začátek je v 18 hodin v Městské knihovně Nové Hrady.

------------

Městská knihovna Nové Hrady srdečně zve v úterý 14. listopadu na přednášku s literární historičkou PhDr. Věrou Kubovou "Mystika bratří Čapků - jak umělec dokáže vnímat přítomnost, která sahá do budoucnosti". Začátek je v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Zveme Vás na podzimní dětskou burzu v Nových Hradech, která se koná tuto sobotu 11. listopadu od 9 do 13 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Připraveno je mnoho dětského oblečení, knihy, hračky a vše co se podzimu a zimních radovánek týká.

------------

Klášter Božího Milosrdenství v Nových Hradech Vás zve v pátek 10. listopadu na tradiční svatomartinské odpoledne, které začíná v 16:30 mší svatou v kostele sv. Petra a Pavla. Od 17:30 si můžete vyrobit lampion v klášterní jídelně a následně se v 18:30 vydat na průvod se sv. Martinem na koni.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 7. 11. 2017 od 12 do 14 hod. - Nové Hrady - část ul. Pod Zámeckým, Vitorazská, Pod Vodárnou, Polní a Vilová čtvrť (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 6. 11. 2017 od 8 do 12 hod. - Vyšné (bude upřesněno plakáty).

------------

Základní kynologická organizace Nové Hrady Vás zve tento víkend 4. a 5. listopadu na cvičiště kynologické organizace, kde se koná Mistrovství republiky mládeže v kynologii. Začátek je v sobotu 4. listopadu od 9 hodin a v neděli 5. listopadu od 8 hodin. Občerstvení zajištěno.

------------

Státní hrad Nové Hrady Vás zve na Podzimní hradní slavnosti Anny z Rogendorfu, které se konají v pátek 27. října a v sobotu 28. října. V pátek se konají od 19:30 noční hrané prohlídky se šermem a degustací vína. Rezervace nutná. V sobotu začínají slavnosti  v 10:30 hodin. Na programu je rytířský turnaj, muzikanti, tanečnice, sokolník, divadlo a mnoho dalšího. V sobotu 28. října můžete také navštívit historickou Kovárnu v Nových Hradech, kde se od 13 do 17 hodin koná 14. ročník Bramborování. Pro návštěvníky je připravena ukázka kování, ochutnávka tradičních bramborových jídel a tvůrčí dílny pro děti. 

------------

Zveme Vás na taneční zábavu s kapelami Kabát revival a Kreden.cz. Zábava se koná tento pátek 27. října od 20 hodin v hotelu Máj. Vstupenky je možné zakoupit v novohradském informačním centru nebo v prodejní síti www.cbsytem.cz.

------------

Oznamujeme, že v pátek 27. října od 9 do 15 hodin bude v Nových Hradech ve Vilové čtvrti přerušena dodávka pitné vody.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na cestovatelské promítání o Japonsku očima Mgr. Miroslava Valenze. Přijďte a dozvíte se spoustu zajímavostí o této krásné a nevšední zemi plné tradic. Cestovatelské promítání se koná tento čtvrtek 26. října od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 24. 10. 2017 od 9 do 11 hod. - Byňov: TS Hájovna

------------

Zveme Vás na vernisáž výstavy obrazů Olejomalba Evy Vačkářové, která se uskuteční v neděli 22. října od 14 hodin v Galerii Koželužna. Dále bude výstava otevřena vždy od čtvrtka do neděle, a to od 10 do 16 hodin.

------------

Městský úřad Nové Hrady informuje voliče o konání voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které se konají ve dnech 20. a 21. října 2017.

Pro volby byly stanoveny následující okrsky:

 • č. 1 - Nové Hrady, Česká ulice čp. 74, Kulturně-spolkový dům Nové Hrady
 • č. 2 - Nové Hrady, Pasivní dům čp. 467
 • č. 3 - Byňov čp. 110, zasedací místnost Osadního výboru Byňov, Štiptoň, Jakule

Volební místnosti budou otevřeny v pátek 20. října 2017 od 14:00 do 22:00 a v sobotu dne 21. října 2017 od 8:00 do 14:00. Volič po příchodu do volební místnosti prokáže svou totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem nebo cestovním pasem České republiky.

Rozdělení do okrsků:

 • Okrsek č. 1 - čp. 140, ulice 5. května, Česká, Hradební, Husova, Komenského, Na Vyhlídce, náměstí  Republiky, Navrátilova, Údolská, Údolí
 • Okrsek č. 2 - čp. 250, čp. 356, čp. 136, čp. 137, čp. 158, čp. 206, čp. 143, Zahradní čtvrť, Jižní Město, Polní, Pod  Vodárnou, Vilová čtvrť, Sídliště Míru, Vitorazská, Pod Zámeckým, Obora, Nakolice, Vyšné, Štiptoň, Veveří
 • Okrsek č. 3 - Byňov, Jakule                        

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že ve středu 18. října neordinuje. Děkujeme za pochopení.

------------

Zveme Vás v úterý 17. října od 18 hodin do Kulturně-spolkového domu na bezplatné energetické poradenství, kde se můžete dozvědět mnohé o stavbě, rekonstrukci, zateplení domů, tepelných ztrátách budov a jiné. Odborní poradci Vám také poskytnou přehled o aktualitách v dotačních programech „Nová zelená úsporám“ a „Kotlíková dotace“.

------------

Zveme všechny děti na tradiční již jubilejní 10. ročník drakiády, který se uskuteční v neděli 15. října od 14:30 h na louce u rybníku Olejový ve Vilové čtvrti. Připravena je soutěž o nejhezčího draka vlastní výroby (který nemusí létat) a řada dalších soutěží v létání o ceny. Drobné dárky a opékání špekáčků.

------------

Nordic Walking Novohradsko ve spolupráci s městem Nové Hrady Vás zve na kurzy Nordic Walking. Dva sobotní kurzy jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet nebo vylepšit techniku severské chůze. První kurz se koná tuto sobotu 14. října od 14 hodin, sraz na zámecké louce u zadního schodiště. Druhý, tematicky navazující kurz se bude konat o týden později 21. října. Po oba dva kurzy Vám budou k dispozici k zapůjčení hole pro tuto techniku. Kurzy jsou zdarma.

------------

Zveme Vás o víkendu 14. - 15. října 2017 do Koželužny na zakončení Výstavy fotografií Jiřího Hrbka. Oba dva dny bude Koželužna otevřena od 10 do 16 h a vždy od 14 h se uskuteční doprovodný program „fotokolážování“ v rámci Dnů otevřených ateliérů v jižních Čechách.

------------

Zveme Vás na zábavný pořád ve stylu „Návštěvních dnů“ Šimka a Grossmanna. Zábavný pořad plný povídek, písniček a scének se koná tento pátek 13. října od 19:30 h v Kulturně-spolkovém domě. Hrají a zpívají Luděk Sobota, Jiří Krampol, Miluška Voborníková, Petr Jablonský a další. Vstupenky v předprodeji za 200 Kč v  KIC N. Hrady, na místě za 240 Kč.

------------

Městská knihovna Nové Hrady upozorňuje, že přednáška s literární historičkou PhDr. Věrou Kubovou, která se měla konat tento čtvrtek 12. října, se z důvodu nemoci nekoná.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 11. 10. 2017 od 8 do 15 hod. - Byňov: Tomkův mlýn (bude upřesněno plakáty)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 5. 10. 2017 od 9 do 13 hod. - Údolí: TS Krčín Hlinov, TS Hlinov osada, TS Údolí Suška, TS Sváryšov (bude upřesněno plakáty)

------------

Město Nové Hrady informuje občany, že dle obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích je potřeba uhradit poplatek za svoz odpadu do 30. září 2017. Výše poplatku je stejná jako v roce 2016.

------------

Zveme Vás na 7. komentovanou Vycházku na pohodu, která se uskuteční v pátek 29. září od 17 hodin a bude věnována opevnění města a co se z opevnění dochovalo do dnešní doby. Provázet bude Mgr. Vladimír Hokr. Začátek na náměstí.

Od 19 hodin se v Kulturně-spolkovém domě bude promítat dokumentární film Lenky Ovčáčkové „V jednom vše, ve všem jen jedno“.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pátek 29. září a v pátek 6. října neordinuje.

------------

Klášter Božího Milosrdenství v Nových Hradech Vás zve na Klášterní slavnosti, které se konají tuto neděli 17. září. Zahájení v 9 hodin slavnostním průvodem s pietou, dále jsou na programu sportovní soutěže pro děti a prohlídka kostela a kláštera. Po celou dobu programu je zajištěno občerstvení a dechová hudba v klášterní zahradě.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 11. 9. 2017 od 9 do 13 hod. - Nové Hrady: část ul. Vitorazská, Zahradní čtvrť, Pod Zámeckým, Sídliště Míru, Vilová čtvrť (bude upřesněno plakáty)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 12. 9. 2017 od 9 do 13 hod. - Nové Hrady: část ul. Hradební, Česká, Jižní Město, Navrátilova, Sídliště Míru, Vitorazská (bude upřesněno plakáty)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 13. 9. 2017 od 9 do 13 hod. - Nové Hrady: Údolská ulice - areál fy Motor

------------

Zveme Vás na druhou etapu 8. ročníku veteránské rallye klasických a sportovních vozidel South Bohemia Classic 2017. V sobotu 9. září od 11 do cca 13 hodin bude městem Nové Hrady projíždět téměř 150 posádek, na novohradském náměstí proběhne test přesnosti. Automobily budou poté projíždět i osadami Byňov a Jakule.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 4. 9. 2017 od 9 do 13 hod. - Nové Hrady: část ul. Česká, Hradební, Jižní Město, Komenského, Na Vyhlídce, nám. Republiky, Navrátilova, Údolská (bude upřesněno plakáty)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 5. 9. 2017 od 9 do 13 hod. - Nové Hrady: část ul. Pod Zámeckým, Sídliště Míru, Vilová čtvrť, Vitorazská, Zahradní čtvrť (bude upřesněno plakáty)

------------

Tělovýchovná jednota Nové Hrady - oddíl karate, pořádá v úterý 5. září v 17:30 hodin nábor nových členů, v tělocvičně ZŠ Nové Hrady v Komenského ulici.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na vernisáž výstavy fotografií Jiřího Hrbka v Koželužně. Výstava bude zahájena v neděli 3. září od 14 hodin.

------------

Zveme Vás na Rodinný den s Dobrou Vodou, který se koná v sobotu 2. září od 13 do 17 hodin ve výrobním areálu Dobré vody v Byňově.

------------

Zveme Vás na cyklistický etapový závod „Okolo jižních Čech 2017“, který bude v pátek 1. září po 13. hodině projíždět osadami Vyšné a Nakolice, dále Novými Hrady – Zahradní čtvrtí, Vitorazskou a Hradební ulicí, náměstím Republiky, Českou ulicí a osadami Byňov a Jakule.

Tímto Vás také prosíme o schovívavost a pomoc při uvolnění dotčených ulic a komunikací.

------------

Zveme Vás ve čtvrtek 31. srpna od 20:30 hodin na promítání rodinné komedie Špunti na vodě, kterou bude promítat letní Kino na kolečkách na zámecké louce v Nových Hradech.

Oznamujeme, že se dnešní filmové promítání uskuteční, z důvodu nepříznivého počasí, v kinosále Český dům. Film Špunti na vodě začíná od 20:30 hodin.

------------

Kulturní centrum Nové Hrady vás zve na třetí koncert Novohradské hudební trilogie, který se uskuteční tuto neděli 27. srpna v zámeckém parku na ostrůvku. Zahraje smyčcové kvarteto Kubelík kvartet s hostem na klarinet Robertem Pacourkem. Koncert začíná od 20 hodin.

------------

Zveme vás na 6. komentovanou Vycházku na pohodu, která se uskuteční tuto neděli 27. srpna od 10 hodin a bude věnována zámeckému parku a jeho historii. Sraz na náměstí před informačním centrem.

------------

Město Nové Hrady ve spolupráci se SDH Nakolice a osadním výborem pro Nakolice, Vyšné a Oboru Vás srdečně zvou na tradiční Nakolické posvícení, které se koná v sobotu 26. srpna v Nakolicích. Program začíná v 15 hodin bohoslužbou v kapli sv. Floriana. Na posvícení k poslechu a tanci zahraje kapela Podhoranka.

------------

Zveme všechny děti a rodiče na poslední divadelní čtvrtek, při kterém zahraje Metropolitní divadlo Praha svůj muzikál „Ať žijí strašidla!“ Představení se uskuteční 24. srpna na státním hradě od 18 hodin a po jeho skončení bude pro děti připravena Strašidelná stezka s odměnou za statečnost.

------------

Sbor dobrovolných hasičů Údolí Vás zve na tradiční Údolské slavnosti, spojené s hasičskou soutěží „Memoriál údolských hasičů", které se konají 19. srpna v Údolí. Začátek ve 13 hod, ve 13.30 ukázka zásahu historickou stříkačkou v podání malých Soptíků z Hamru, poté hasičská soutěž. Občerstvení a posezení ve velkém stanu při hudbě různých žánrů. 

------------

Zveme všechny děti i dospělé na pohádku „Haló Jácíčkú!“, kterou zahraje divadelní společnost Kejklíř a to ve čtvrtek 10. srpna od 18 hodin v Zámeckém parku.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 8. 2017 od 9 do 11 hod. - Nové Hrady: ulice 5. května, Česká, Na Vyhlídce

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 8. 2017 od 12 do 14 hod. - Nové Hrady: část ulice Pod Vodárnou, Pod Zámeckým, Polní, Vilová čtvrť a Vitorazská.

------------

Galerie Koželužna pořádá v týdnu od 7. do 11. srpna „Otevřený ateliér“ pro děti i dospělé zájemce. Výtvarný materiál zajišťuje galerie a jednotlivé dny povedou zkušení výtvarníci. Podrobnější informace získáte v Kulturním a informačním centru nebo v Koželužně.  

------------

Zveme Vás na další výstavu do Galerie Koželužna, na které své obrazy představí cestovatelka a malířka Kateřina Karásková a výtvarník Simon Bird. Vernisáž se uskuteční v neděli 6. srpna od 14 hodin a její součástí bude i cestovatelsko-inspirativní povídání a promítání.

------------

Srdečně vás zveme na koncerty 2. ročníku hudebního festivalu „Jihočeské Nové Hrady 2017“, který se koná ve dnech 29. 7. - 2. 8., a to  v Hotelu Rezidence, v Kulturně-spolkovém domě, v kostele na Dobré Vodě a v rakouské Altweitře. Vstupenky na festivalové koncerty je možné zakoupit v novohradském informačním centru.

------------

Místní organizace českého rybářského svazu Nové Hrady s přispěním města Nové Hrady pořádají 1. ročník rybářského závodu pro dospělé rybáře i nerybáře. Rybářské závody se konají v sobotu 29. července od 5. hodiny ranní do 16 hodin. V průběhu závodu bude zajištěno občerstvení.

------------

Zveme na hudební a taneční vystoupení  bretaňského folklorního souboru Armor Argoat z Lorientu a českého Malého Furianta. Jejich společné vystoupení se uskuteční tuto sobotu 22. července od 17 hodin na novohradském náměstí.

------------

Zveme Vás na druhý koncert Novohradské hudební trilogie. Promenádní koncert s prvorepublikovým repertoárem se koná v pátek 21. července od 20 hodin na novohradském náměstí a zahraje vám Orchestr Blue Star. Vstup volný. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v KSD.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 13. 7. 2017 od 12 do 14 hod. - Nové Hrady /celnice/

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 12. 7. 2017 od 12 do 14 hod. - Štiptoň: Kapinos

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 12. 7. 2017 od 9 do 11 hod. - Nové Hrady: Zámecký dvůr

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 11. 7. 2017 od 12 do 14 hod. - Krčín

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 11. 7. 2017 od 9 do 11 hod. - Hlinov /Krčín/

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 10. 7. 2017 od 12 do 14 hod. - Janovka: část chatové oblasti (bude upřesněno plakáty)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 10. 7. 2017 od 9 do 11 hod. - Svaryšov

------------

Srdečně Vás zveme na koncert Chantal Poullain a Tria Štěpána Markoviče. Koncert se koná v sobotu 8. července od 18 hodin v Tereziiných lázničkách.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v pátek 7. července z důvodu dovolené neordinuje.

------------

Zveme vás na divadelní představení pro děti „Pohádky z košíku“ ve čtvrtek 6. 7. od 15 hod. v zámeckém parku a představení pro dospělé „Jméno“ také ve čtvrtek od 19 hodin na hradním nádvoří. Hraje divadlo SemTamFor.

Dále zveme na koncert open air tento pátek od 19 hodin na náměstí. Hrají kapely Light & Love, Leon a Extra Band. 

Do Galerie Koželužna zveme na výstavu SKLO, která je otevřena denně od 10 do 16 hodin, ve všední den i s doprovodným tvůrčím programem.

------------

Zveme Vás na Vycházku na pohodu III. aneb Buquoyská krajina – parky a romantické stavby. Vycházka se koná ve středu 5. července od 14 hodin, začátek u vstupu do Terčina údolí. Doprovodný program – promítání starých fotografií se koná ve středu 5. července od 19 hodin v Novohradském muzeu.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že během letních prázdnin bude ordinovat ve zkrácené ordinační době:

 • v pondělí od 7 – 12 hod.,
 • v úterý od 12 – 16:30 hod.
 • ve středu od 7 –11:30 hod.
 • ve čtvrtek a v pátek od 7 – 11 hodin.

------------

Zveme vás na další výstavu v galerii Koželužna, která je věnována sklu a jejímu uměleckořemeslnému zpracování. Výstava bude zahájena v neděli 2. července od 14 hodin.

------------

SDH Údolí u Nových Hradů Vás srdečně zve na „Vítání prázdnin“, které se koná tuto sobotu 1. července od 13 hodin na Údolské louce. Pro děti jsou připraveny soutěže, skákací hrad. Občerstvení zajištěno.

------------

Základní škola Nové Hrady zve příznivce a bývalé absolventy dětského pěveckého sboru Fermata na koncert k 10letému výročí existence školního pěveckého sboru. Koncert se koná v úterý 27. června od 17 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 26. 6. 2017 od 8 do 15 hod. - Vyšné - část obce (bude upřesněno plakáty).

------------

Srdečně Vás zveme na první koncert 5. ročníku Novohradské hudební trilogie – barokní hudba v klášterní zahradě. Účinkují Novohradský smíšený sbor, soubor Calypte a absolventky Základní umělecké školy Trhové Sviny. Koncert se koná v neděli 25. června od 19 hodin v zahradě Kláštera. Vstupné 70 Kč, děti zdarma. Za nepříznivého počasí se koncert uskuteční v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Zveme Vás na nedělní vycházku na pohodu č. 2 – aneb Církevní novohradská zastavení, při které navštívíte Kostel sv. Petra a Pavla, Klášter Božího Milosrdenství a Buquoyskou hrobku. Vycházka se koná tuto neděli 25. června, začátek ve 14 hodin před radnicí.

------------

Tělovýchovná jednota Nové Hrady Vás zve na akci pro děti i dospělé na Vítání prázdnin, které se uskuteční v sobotu 24. června od 14 hodin na fotbalovém hřišti. Jsou připraveny soutěže pro děti, možnost vyzkoušení umění karate a práce hasičů. Během odpoledne je připravena ukázka výcviku policejních psů a pořádkové jednotky včetně zásahu hasičů. Pro děti je připraveno mnoho cen a na závěr ohňostroj. Občerstvení zajištěno, srdečně zvou pořadatelé.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v týdnu od 19 do 23. června bude ordinovat ve zkrácené ordinační době:

 • Pondělí 19. 6. – do 11 hodin
 • Úterý    20. 6. – od 13 – 16 hodin
 • Středa  21. 6. – do 11 hodin
 • Čtvrtek 22. 6. – do 11 hodin
 • Pátek    23. 6.  - do 10 hodin

------------

Český svaz ochránců přírody Nové Hrady, Myslivecký spolek Nové Hrady, Český rybářský svaz Nové Hrady a Český svaz včelařů Nové Hrady Vás zvou na 6. ročník „Dne ochrany přírody, myslivosti, rybářství a včelařství“, který se koná v sobotu 17. června na zámecké louce. Zahájení je ve 14 hodin. Na programu jsou soutěže nejen pro děti, vystoupení sokolníků, dřevorubecká soutěž, přehlídka trofejí, jízda na koni a jiné. Celým odpolednem bude doprovázet dechová kapela Veselá muzika. Od 18 hodin vystoupí kaplická kapela HASTROŠ. Občerstvení zajištěno.

------------

Informujeme občany, že z důvodu poruchy na vodovodním řádu bude dnes, tj. v úterý 13. června, v obci Údolí odstávka vody a to od 10 do 15 hodin. Děkujeme za pochopení.

------------

Město Nové Hrady, Martin Production a Jihočeský kraj Vás zvou, v sobotu 10. června na 7. ročník Dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád...“ v zámeckém parku Nové Hrady. Dětský den plný atrakcí a pohádkových bytostí proběhne od 11 hodin zdarma a od 18 hodin zazpívají Věra Martinová, Martin France, Světlana Nálepková, Sámer Issa, Marcela Březinová, Radim Schwab, Zora Jandová, Jan Bendig a další. Vstupenky na koncert za 200 Kč zakoupíte v sítích Ticketstream nebo na místě. Kdo máte rádi, přijďte podpořit dobrou věc.

------------

Zveme vás na Kulturní prorodinnou slavnost, která se koná tuto sobotu 3. června na novohradském náměstí. Ve 14 hodin se uskuteční vernisáž výstavy dětských obrázků s malováním, od 15 hod. divadlo pro děti a od 16.30 koncert zpěváka Karla Kahovce s kapelou GEORGE &BEATOVENS. Výtvarné hrátky pro děti začnou už od 10 hodin. Občerstvení zajištěno po celý den.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 31. 5. 2017 od 8 do 16 hod. - Údolí - část obce (bude upřesněno plakáty).

------------

Informujeme občany, že ve dnech 23. – 26. května a 29. a 30. května proběhnou výluky železniční přepravy na trati č. 199 v různých úsecích Nové Hrady – České Velenice a Nové Hrady – Borovany. Z tohoto důvodu budou dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou dopravou.

------------

MěÚ Nové Hrady – odbor životního prostředí oznamuje občanům, že ve čtvrtek 18. května 2017 proběhne hromadné čipování psů. Čipování se uskuteční v průjezdu MěÚ Nové Hrady od 15:30 do 17:30 hod. Cenu mikročipu v uhradí občané na místě. Aplikace čipu bude uhrazena z rozpočtu města. K čipování si vezměte očkovací průkaz psa!

------------

Pietní akt k uctění památky obětí a padlých při příležitosti 72. výročí osvobození Československa a konce 2. světové války se uskuteční v pondělí 8. května 2017 od 17 hodin u hrobu vojáků Rudé armády na místním hřbitově před hrobkou. 

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na vernisáž výstavy „Jarní Novohradský Salon 2017", větší kolektivní vernisáž výstavy, která se ohlíží za uplynulými deseti lety galerie. Vernisáž se koná v neděli 7. května od 14 hodin v Novohradské galerii Koželužna. Výstava potrvá do 25. června  a bude otevřena v úterý a od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin v Galerii Koželužna a v Hradní galerii.

------------

Srdečně Vás zveme na sobotní Vycházku na pohodu I. - procházku a seznámení s novohradskými domy a jejich významnými osobnostmi. Provázet bude Mgr. Vladimír Hokr, starosta města. Začátek ve 14 hodin před radnicí.

Dále Vás srdečně zveme na promítání česko-rakousko-německého dokumentárního filmu Lenky Ovčáčkové, filmu o lidech na hranicích v Novohradských horách. Film se promítá v sobotu 6. května od 20 hodin  v Kulturně-spolkovém domě.

------------

TJ Nové Hrady Vás srdečně zve na tradiční stavění máje a pálení čarodějnic, které se koná v neděli 30. dubna od 16 hodin na fotbalovém hřišti. Občerstvení je zajištěno.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás srdečně zve v úterý 18. dubna od 18 hodin do Kulturně-spolkového domu na podvečerní setkání s Miroslavem Marešem a knihou „Kopa vycházek za historií“. Na programu je vyprávění o zajímavých, známých i neznámých místech krásných Jižních Čech. Součástí vyprávění je i promítání fotografií.

------------

Město Nové Hrady a Český svaz tanečního sportu Vás zvou na 39. ročník mezinárodní taneční soutěže Novohradská Číše. Novohradská Číše – Memoriál Karla Hrušky se uskuteční v neděli 16. dubna tentokrát v českobudějovickém DK METROPOL. Denní část začíná v 10 hodin. Galavečer, semifinále a finále soutěže začíná od 18 hodin. Soutěž se koná pod záštitou Jihočeského kraje.

------------

Novohradská Kovárna zve všechny milovníky tradic na Velikonoční kování a tvoření, které se bude konat v sobotu 15. dubna od 13 do 17 hodin. Na programu je kování, pečení velikonočních pokrmů, zdobení vajíček a perníčků, ochutnávka tradičních velikonočních pokrmů aj.

------------

Státní hrad Nové Hrady Vás zve v pátek 14. dubna na Velikonoce na hradě. Na programu jsou od 10 hodin dětské prohlídky s hraběnkou Terezií, které je nutno si předem rezervovat. Ve 13:30 a 14:30 hodin začínají velikonoční prohlídky pro děti a od 12 do 15 hodin se konají velikonoční dílny. Až do úterý 18. dubna se konají Velikonoční prohlídky u pana správce.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na výstavu obrazů Josefa Zikmunda „Poetické krajiny". Výstava potrvá do 30. dubna a je otevřena od čtvrtka do neděle, od 10 do 16 hodin.

------------

Město Nové Hrady a místní spolky Vás srdečně zvou na Městský spolkový bál, který se koná tento pátek 14. dubna od 19 hodin v Hotelu Máj. K poslechu a tanci hraje Veselá muzika a Good Company. Vstupné 150,- Kč.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na vernisáž výstavy obrazů Josefa Zikmunda „Poetické krajiny“, která se koná v neděli 9. dubna od 14 hodin v Novohradské galerii Koželužna.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na Jarní koncert sborů, který se koná v sobotu 8. dubna od 15 hodin v Kulturně-spolkovém domě v Nových Hradech. V programu vystoupí Novohradský smíšený sbor a školní pěvecké sbory Novohradský zvoneček a Fermata.

------------

Důležité upozornění: Společnost Novohradské hory s.r.o. upozorňuje, že v měsíci dubnu a květnu budou na všech pastvinách okolo Zámeckého dvora plemenní býci. Jedná se velká, silná a nebezpečná zvířata. Pohyb pouze na vlastní nebezpečí!

------------

Zveme vás na dětskou jarní burzu v Nových Hradech, která se koná v sobotu 1. dubna od 9 do 14 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Vybírat můžete z dětského oblečení na jaro – léto – podzim. V nabídce jsou i hračky, odrážedla, kola, knihy, nafukovací potřeby, aj.

------------

Městská knihovna Nové Hrady zve zájemce všech věkových kategorií na „Hrátky s pamětí“. Úvodní lekce kurzu trénování paměti se koná ve středu 29. března od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Úvodní lekce je zdarma.

------------

ZO ČSOP Nové Hrady Vás zve v sobotu 25. března na tradiční Vítání jara aneb putování za pokladem po NS Sokolí hnízdo. Sraz před školní družinou, zahájení ve 13 hodin.

------------

Městský úřad Nové Hrady – odbor životního prostředí oznamuje občanům, že ve dnech 25. a 26. března proběhne hromadné očkování psů v Nových Hradech a přilehlých osadách. Termíny a časy jsou uvedeny v příloze.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na pořad „Čtení ke kafi“. Scénické čtení z rukopisů Daniely Zbytovské v podání hereček divadla MALÉhRY. Přijďte si poslechnout literární ukázky, životní zkušenosti, popřemýšlet a zasmát se nad šálkem kávy. Čtení ke kafi se uskuteční ve čtvrtek 23. března od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Vstupné 100,- Kč.

------------

Oznamujeme občanům, kteří jsou napojeni na centrální kotelnu v Zahradní čtvrti 313, že ve čtvrtek 16. března 2017 bude omezen její provoz z důvodu poruchy. Děkujeme za pochopení. 

------------

Informujeme občany, že ve čtvrtek 16. března budou Technické služby města Nových Hradů zametat náměstí Republiky a přilehlé ulice – Česká, 5. května, Komenského a Hradební. Prosíme občany o odstranění osobních aut z jmenovaných komunikací. Děkujeme za pochopení.

------------

Oznamujeme, že ve středu 15. 3. 2017 od 9:00 do 12:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v Nových Hradech - v Zahradní čtvrti (odstávka se týká domů čp.: 314, 315, 316, 317, 339, 340, 362, 387 + kotelna TSM).

------------

Město Nové Hrady informuje občany, že dle obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích je držitel psa povinen uhradit poplatek ze psů do 15. března 2017. 

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 14. 3. 2017 od 8:30 do 11:30 hod. - Údolí - část obce (bude upřesněno plakáty).

------------

Zveme Vás na tradiční příjemné posezení u příležitosti Mezinárodního dne žen, které se koná v neděli 12. března od 14 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Hudba a občerstvení zajištěno.

------------

Českobudějovičtí kriminalisté prosí občany o pomoc při vyšetřování dopravní nehody se zraněním (srážka vozidla s chodcem), která se stala v pátek 3. března přibližně v 16:20 v ulici Vitorazská v blízkosti Novohradské hospody. Prosíme případné svědky popsané události, aby volali Službu kriminální policie České Budějovice nebo tísňovou linku 158.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 3. 2017 od 8:00 do 12:00 hod. - Nové Hrady - část ul. Komenského (bude upřesněno plakáty).

------------

SDH Nakolice Vás zve na tradiční Masopustní šavlovou koledu, která se uskuteční v sobotu 4. března. Koledování začíná v 9 hodin. Od 19 hodin se koná masopustní zábava v nakolickém sále. K poslechu a tanci hraje Mladá kapela.

------------

Zveme Vás v tuto neděli 5. března na vernisáž výstavy obrazů malíře Martina Kubaláka. Vernisáž se koná v neděli 5. března od 14 hodin v Novohradské galerii Koželužna.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 2. 3. 2017 od 8:00 do 18:00 hod. - Údolí.

------------

Senior klub Nové Hrady Vás srdečně zve dnes 1. března, od 17 hodin do Kulturně-spolkového domu na „Čaj o páté“ – přednášku o čaji, ochutnávky i koupě čajů.

------------

V pondělí 27. února 2017 v době od 13:30 do 16:30 hod. budou v zasedací místnosti Městského úřadu v N. Hradech pracovníci Finančního úřadu Trhové Sviny poskytovat informace a tiskopisy k přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2016. Rovněž budou také tiskopisy přijímat. Přijímat platby daně v hotovosti na místě nelze.

------------

Masopustní výbor Nové Hrady vás zve na tradiční novohradský Masopust, který se koná ve dnech 25. a 26. února. Začátek v sobotu 25. února v 8 hodin na novohradském náměstí. Následuje koledování Růžičkové, Jalovcové a Slaměné koledy městem.

Od 19 hodin se koná taneční zábava hotelu Máj. K poslechu a tanci hrají Jižani a Midi, speciální tombola, vstupné 100 Kč. V neděli 26. února vychází Růžičková a Jalovcová koleda v 8:30 hodin. Po skončení koledy se uskuteční pohřbení Masopusta na náměstí.

------------

Zveme Vás v pátek 24. února na dětskou masopustní koledu. Příchod dětské masopustní koledy v 15 hodin na novohradské náměstí.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v pátek 24. února neordinuje.

------------

Informujeme, že proběhne výluka železniční přepravy na trati číslo 199 v úsecích České Velenice - Nové Hrady (23. - 24. 2. 2017) a Nové Hrady - Borovany (21. - 22. 2. 2017). Z tohoto důvodu budou všechny dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou přepravou.

------------

Upozorňujeme občany, aby z důvodu výskytu nebezpečné nákazy ptačí chřipky u nás v kraji, dodržovali mimořádná opatření u chovu drůbeže a jiného ptactva. Podrobnější informace naleznete na vyvěšených plakátech a na úřední desce.

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve na letošní druhé cestovatelské promítání, které se koná ve středu 8. února od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Beseda pojednává o týdenním putování po Francii. Cestovatelským promítáním Vás bude provázet Milan Koželuh.

------------

Město Nové Hrady oznamuje, že provozovatelka lékárny k datu 1. února 2017 ukončila bez předchozího upozornění svoji podnikatelskou aktivitu. Město Nové Hrady již vyhlásilo výběrové řízení na nového provozovatele s předpokladem znovuotevření lékárny či výdejny léků v březnu 2017. 

------------

Kulturní a informační centrum vás zve na tradiční Dětský karneval, který se koná tuto sobotu 28. ledna od 14:30 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Vstupné 50 Kč, masky mají vstup zdarma. 

------------

Oznamujeme občanům, že z důvodu poruchy na HLAVNÍM vodovodním řadu bude nejspíše po celý den odstávka vody.

Odstávka vody se týká Sídliště Míru, Zahradní čtvrti, Vitorazské ul., Jižního Města, ul. Hradební, Navrátilova, Husova, 5. Května, Na Vyhlídce, Údolské a Komenského. Směr od hřbitova až po Údolskou ulici. Odstávka vody se týká i osady Údolí.

------------

Oznamujeme, že dnes 23. ledna bude od 15 hodin do cca 22 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulici Na Vyhlídce (z důvodu poruchy vodovodního řadu).

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve na letošní první CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ, které se koná ve čtvrtek 19. ledna od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Přednáška pojednává o různých koutech Španělska, zejména Katalánsku a samotném Santiagu de Compostelo. Cestovatelským promítáním Vás bude provázet Patrik KOTRBA.

------------

Oznamujeme, že z důvodu poruchy na vodovodním řádu bude v úterý 10. ledna od 9 do 14 hodin v obci Jakule přerušena dodávka pitné vody. Děkujeme za pochopení.

------------

Oznamujeme, že v sobotu 7. ledna proběhne v Nových Hradech a v Údolí tříkrálová sbírka. Vykoledovaná částka bude věnována na charitativní účely.

------------

SK Byňov zve všechny příznivce stolního tenisu na turnaj. Turnaj ve stolním tenisu se koná tuto sobotu 7. ledna od 9 hodin na Jakuli v areálu ŽPSV. (Turnaj je pro neregistrované hráče)

------------