Hlášení rozhlasu můžeme zasílat i na Vaši e-mailovou adresu! Stačí nás kontaktovat přes e-mail infoc@novehrady.cz nebo osobně v KIC Nové Hrady.

 

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 13. 7. 2017 od 12 do 14 hod. - Nové Hrady /celnice/

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 12. 7. 2017 od 12 do 14 hod. - Štiptoň: Kapinos

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 12. 7. 2017 od 9 do 11 hod. - Nové Hrady: Zámecký dvůr

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 11. 7. 2017 od 12 do 14 hod. - Krčín

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 11. 7. 2017 od 9 do 11 hod. - Hlinov /Krčín/

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 10. 7. 2017 od 12 do 14 hod. - Janovka: část chatové oblasti (bude upřesněno plakáty)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 10. 7. 2017 od 9 do 11 hod. - Svaryšov

------------

Základní škola Nové Hrady zve příznivce a bývalé absolventy dětského pěveckého sboru Fermata na koncert k 10letému výročí existence školního pěveckého sboru. Koncert se koná v úterý 27. června od 17 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 26. 6. 2017 od 8 do 15 hod. - Vyšné - část obce (bude upřesněno plakáty).

------------

Srdečně Vás zveme na první koncert 5. ročníku Novohradské hudební trilogie – barokní hudba v klášterní zahradě. Účinkují Novohradský smíšený sbor, soubor Calypte a absolventky Základní umělecké školy Trhové Sviny. Koncert se koná v neděli 25. června od 19 hodin v zahradě Kláštera.

Vstupné 70 Kč, děti zdarma. Za nepříznivého počasí se koncert uskuteční v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Zveme Vás na nedělní vycházku na pohodu č. 2 – aneb Církevní novohradská zastavení, při které navštívíte Kostel sv. Petra a Pavla, Klášter Božího Milosrdenství a Buquoyskou hrobku. Vycházka se koná tuto neděli 25. června, začátek ve 14 hodin před radnicí.

------------

Tělovýchovná jednota Nové Hrady Vás zve na akci pro děti i dospělé na Vítání prázdnin, které se uskuteční v sobotu 24. června od 14 hodin na fotbalovém hřišti. Jsou připraveny soutěže pro děti, možnost vyzkoušení umění karate a práce hasičů. Během odpoledne je připravena ukázka výcviku policejních psů a pořádkové jednotky včetně zásahu hasičů. Pro děti je připraveno mnoho cen a na závěr ohňostroj. Občerstvení zajištěno, srdečně zvou pořadatelé.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v týdnu od 19 do 23. června bude ordinovat ve zkrácené ordinační době:

  • Pondělí 19. 6. – do 11 hodin
  • Úterý    20. 6. – od 13 – 16 hodin
  • Středa  21. 6. – do 11 hodin
  • Čtvrtek 22. 6. – do 11 hodin
  • Pátek    23. 6.  - do 10 hodin

------------

Český svaz ochránců přírody Nové Hrady, Myslivecký spolek Nové Hrady, Český rybářský svaz Nové Hrady a Český svaz včelařů Nové Hrady Vás zvou na 6. ročník „Dne ochrany přírody, myslivosti, rybářství a včelařství“, který se koná v sobotu 17. června na zámecké louce. Zahájení je ve 14 hodin. Na programu jsou soutěže nejen pro děti, vystoupení sokolníků, dřevorubecká soutěž, přehlídka trofejí, jízda na koni a jiné. Celým odpolednem bude doprovázet dechová kapela Veselá muzika. Od 18 hodin vystoupí kaplická kapela HASTROŠ. Občerstvení zajištěno.

------------

Informujeme občany, že z důvodu poruchy na vodovodním řádu bude dnes, tj. v úterý 13. června, v obci Údolí odstávka vody a to od 10 do 15 hodin. Děkujeme za pochopení.

------------

Město Nové Hrady, Martin Production a Jihočeský kraj Vás zvou, v sobotu 10. června na 7. ročník Dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád...“ v zámeckém parku Nové Hrady. Dětský den plný atrakcí a pohádkových bytostí proběhne od 11 hodin zdarma a od 18 hodin zazpívají Věra Martinová, Martin France, Světlana Nálepková, Sámer Issa, Marcela Březinová, Radim Schwab, Zora Jandová, Jan Bendig a další. Vstupenky na koncert za 200 Kč zakoupíte v sítích Ticketstream nebo na místě. Kdo máte rádi, přijďte podpořit dobrou věc.

------------

Zveme vás na Kulturní prorodinnou slavnost, která se koná tuto sobotu 3. června na novohradském náměstí. Ve 14 hodin se uskuteční vernisáž výstavy dětských obrázků s malováním, od 15 hod. divadlo pro děti a od 16.30 koncert zpěváka Karla Kahovce s kapelou GEORGE &BEATOVENS. Výtvarné hrátky pro děti začnou už od 10 hodin. Občerstvení zajištěno po celý den.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 31. 5. 2017 od 8 do 16 hod. - Údolí - část obce (bude upřesněno plakáty).

------------

Informujeme občany, že ve dnech 23. – 26. května a 29. a 30. května proběhnou výluky železniční přepravy na trati č. 199 v různých úsecích Nové Hrady – České Velenice a Nové Hrady – Borovany. Z tohoto důvodu budou dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou dopravou.

------------

MěÚ Nové Hrady – odbor životního prostředí oznamuje občanům, že ve čtvrtek 18. května 2017 proběhne hromadné čipování psů. Čipování se uskuteční v průjezdu MěÚ Nové Hrady od 15:30 do 17:30 hod. Cenu mikročipu v uhradí občané na místě. Aplikace čipu bude uhrazena z rozpočtu města. K čipování si vezměte očkovací průkaz psa!

------------

Pietní akt k uctění památky obětí a padlých při příležitosti 72. výročí osvobození Československa a konce 2. světové války se uskuteční v pondělí 8. května 2017 od 17 hodin u hrobu vojáků Rudé armády na místním hřbitově před hrobkou. 

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na vernisáž výstavy „Jarní Novohradský Salon 2017", větší kolektivní vernisáž výstavy, která se ohlíží za uplynulými deseti lety galerie. Vernisáž se koná v neděli 7. května od 14 hodin v Novohradské galerii Koželužna. Výstava potrvá do 25. června  a bude otevřena v úterý a od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin v Galerii Koželužna a v Hradní galerii.

------------

Srdečně Vás zveme na sobotní Vycházku na pohodu I. - procházku a seznámení s novohradskými domy a jejich významnými osobnostmi. Provázet bude Mgr. Vladimír Hokr, starosta města. Začátek ve 14 hodin před radnicí.

Dále Vás srdečně zveme na promítání česko-rakousko-německého dokumentárního filmu Lenky Ovčáčkové, filmu o lidech na hranicích v Novohradských horách. Film se promítá v sobotu 6. května od 20 hodin  v Kulturně-spolkovém domě.

------------

TJ Nové Hrady Vás srdečně zve na tradiční stavění máje a pálení čarodějnic, které se koná v neděli 30. dubna od 16 hodin na fotbalovém hřišti. Občerstvení je zajištěno.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás srdečně zve v úterý 18. dubna od 18 hodin do Kulturně-spolkového domu na podvečerní setkání s Miroslavem Marešem a knihou „Kopa vycházek za historií“. Na programu je vyprávění o zajímavých, známých i neznámých místech krásných Jižních Čech. Součástí vyprávění je i promítání fotografií.

------------

Město Nové Hrady a Český svaz tanečního sportu Vás zvou na 39. ročník mezinárodní taneční soutěže Novohradská Číše. Novohradská Číše – Memoriál Karla Hrušky se uskuteční v neděli 16. dubna tentokrát v českobudějovickém DK METROPOL. Denní část začíná v 10 hodin. Galavečer, semifinále a finále soutěže začíná od 18 hodin. Soutěž se koná pod záštitou Jihočeského kraje.

------------

Novohradská Kovárna zve všechny milovníky tradic na Velikonoční kování a tvoření, které se bude konat v sobotu 15. dubna od 13 do 17 hodin. Na programu je kování, pečení velikonočních pokrmů, zdobení vajíček a perníčků, ochutnávka tradičních velikonočních pokrmů aj.

------------

Státní hrad Nové Hrady Vás zve v pátek 14. dubna na Velikonoce na hradě. Na programu jsou od 10 hodin dětské prohlídky s hraběnkou Terezií, které je nutno si předem rezervovat. Ve 13:30 a 14:30 hodin začínají velikonoční prohlídky pro děti a od 12 do 15 hodin se konají velikonoční dílny. Až do úterý 18. dubna se konají Velikonoční prohlídky u pana správce.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na výstavu obrazů Josefa Zikmunda „Poetické krajiny". Výstava potrvá do 30. dubna a je otevřena od čtvrtka do neděle, od 10 do 16 hodin.

------------

Město Nové Hrady a místní spolky Vás srdečně zvou na Městský spolkový bál, který se koná tento pátek 14. dubna od 19 hodin v Hotelu Máj. K poslechu a tanci hraje Veselá muzika a Good Company. Vstupné 150,- Kč.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na vernisáž výstavy obrazů Josefa Zikmunda „Poetické krajiny“, která se koná v neděli 9. dubna od 14 hodin v Novohradské galerii Koželužna.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na Jarní koncert sborů, který se koná v sobotu 8. dubna od 15 hodin v Kulturně-spolkovém domě v Nových Hradech. V programu vystoupí Novohradský smíšený sbor a školní pěvecké sbory Novohradský zvoneček a Fermata.

------------

Důležité upozornění: Společnost Novohradské hory s.r.o. upozorňuje, že v měsíci dubnu a květnu budou na všech pastvinách okolo Zámeckého dvora plemenní býci. Jedná se velká, silná a nebezpečná zvířata. Pohyb pouze na vlastní nebezpečí!

------------

Zveme vás na dětskou jarní burzu v Nových Hradech, která se koná v sobotu 1. dubna od 9 do 14 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Vybírat můžete z dětského oblečení na jaro – léto – podzim. V nabídce jsou i hračky, odrážedla, kola, knihy, nafukovací potřeby, aj.

------------

Městská knihovna Nové Hrady zve zájemce všech věkových kategorií na „Hrátky s pamětí“. Úvodní lekce kurzu trénování paměti se koná ve středu 29. března od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Úvodní lekce je zdarma.

------------

ZO ČSOP Nové Hrady Vás zve v sobotu 25. března na tradiční Vítání jara aneb putování za pokladem po NS Sokolí hnízdo. Sraz před školní družinou, zahájení ve 13 hodin.

------------

Městský úřad Nové Hrady – odbor životního prostředí oznamuje občanům, že ve dnech 25. a 26. března proběhne hromadné očkování psů v Nových Hradech a přilehlých osadách. Termíny a časy jsou uvedeny v příloze.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na pořad „Čtení ke kafi“. Scénické čtení z rukopisů Daniely Zbytovské v podání hereček divadla MALÉhRY. Přijďte si poslechnout literární ukázky, životní zkušenosti, popřemýšlet a zasmát se nad šálkem kávy. Čtení ke kafi se uskuteční ve čtvrtek 23. března od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Vstupné 100,- Kč.

------------

Oznamujeme občanům, kteří jsou napojeni na centrální kotelnu v Zahradní čtvrti 313, že ve čtvrtek 16. března 2017 bude omezen její provoz z důvodu poruchy. Děkujeme za pochopení. 

------------

Informujeme občany, že ve čtvrtek 16. března budou Technické služby města Nových Hradů zametat náměstí Republiky a přilehlé ulice – Česká, 5. května, Komenského a Hradební. Prosíme občany o odstranění osobních aut z jmenovaných komunikací. Děkujeme za pochopení.

------------

Oznamujeme, že ve středu 15. 3. 2017 od 9:00 do 12:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v Nových Hradech - v Zahradní čtvrti (odstávka se týká domů čp.: 314, 315, 316, 317, 339, 340, 362, 387 + kotelna TSM).

------------

Město Nové Hrady informuje občany, že dle obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích je držitel psa povinen uhradit poplatek ze psů do 15. března 2017. 

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 14. 3. 2017 od 8:30 do 11:30 hod. - Údolí - část obce (bude upřesněno plakáty).

------------

Zveme Vás na tradiční příjemné posezení u příležitosti Mezinárodního dne žen, které se koná v neděli 12. března od 14 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Hudba a občerstvení zajištěno.

------------

Českobudějovičtí kriminalisté prosí občany o pomoc při vyšetřování dopravní nehody se zraněním (srážka vozidla s chodcem), která se stala v pátek 3. března přibližně v 16:20 v ulici Vitorazská v blízkosti Novohradské hospody. Prosíme případné svědky popsané události, aby volali Službu kriminální policie České Budějovice nebo tísňovou linku 158.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 3. 2017 od 8:00 do 12:00 hod. - Nové Hrady - část ul. Komenského (bude upřesněno plakáty).

------------

SDH Nakolice Vás zve na tradiční Masopustní šavlovou koledu, která se uskuteční v sobotu 4. března. Koledování začíná v 9 hodin. Od 19 hodin se koná masopustní zábava v nakolickém sále. K poslechu a tanci hraje Mladá kapela.

------------

Zveme Vás v tuto neděli 5. března na vernisáž výstavy obrazů malíře Martina Kubaláka. Vernisáž se koná v neděli 5. března od 14 hodin v Novohradské galerii Koželužna.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 2. 3. 2017 od 8:00 do 18:00 hod. - Údolí.

------------

Senior klub Nové Hrady Vás srdečně zve dnes 1. března, od 17 hodin do Kulturně-spolkového domu na „Čaj o páté“ – přednášku o čaji, ochutnávky i koupě čajů.

------------

V pondělí 27. února 2017 v době od 13:30 do 16:30 hod. budou v zasedací místnosti Městského úřadu v N. Hradech pracovníci Finančního úřadu Trhové Sviny poskytovat informace a tiskopisy k přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2016. Rovněž budou také tiskopisy přijímat. Přijímat platby daně v hotovosti na místě nelze.

------------

Masopustní výbor Nové Hrady vás zve na tradiční novohradský Masopust, který se koná ve dnech 25. a 26. února. Začátek v sobotu 25. února v 8 hodin na novohradském náměstí. Následuje koledování Růžičkové, Jalovcové a Slaměné koledy městem.

Od 19 hodin se koná taneční zábava hotelu Máj. K poslechu a tanci hrají Jižani a Midi, speciální tombola, vstupné 100 Kč. V neděli 26. února vychází Růžičková a Jalovcová koleda v 8:30 hodin. Po skončení koledy se uskuteční pohřbení Masopusta na náměstí.

------------

Zveme Vás v pátek 24. února na dětskou masopustní koledu. Příchod dětské masopustní koledy v 15 hodin na novohradské náměstí.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v pátek 24. února neordinuje.

------------

Informujeme, že proběhne výluka železniční přepravy na trati číslo 199 v úsecích České Velenice - Nové Hrady (23. - 24. 2. 2017) a Nové Hrady - Borovany (21. - 22. 2. 2017). Z tohoto důvodu budou všechny dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou přepravou.

------------

Upozorňujeme občany, aby z důvodu výskytu nebezpečné nákazy ptačí chřipky u nás v kraji, dodržovali mimořádná opatření u chovu drůbeže a jiného ptactva. Podrobnější informace naleznete na vyvěšených plakátech a na úřední desce.

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve na letošní druhé cestovatelské promítání, které se koná ve středu 8. února od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Beseda pojednává o týdenním putování po Francii. Cestovatelským promítáním Vás bude provázet Milan Koželuh.

------------

Město Nové Hrady oznamuje, že provozovatelka lékárny k datu 1. února 2017 ukončila bez předchozího upozornění svoji podnikatelskou aktivitu. Město Nové Hrady již vyhlásilo výběrové řízení na nového provozovatele s předpokladem znovuotevření lékárny či výdejny léků v březnu 2017. 

------------

Kulturní a informační centrum vás zve na tradiční Dětský karneval, který se koná tuto sobotu 28. ledna od 14:30 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Vstupné 50 Kč, masky mají vstup zdarma. 

------------

Oznamujeme občanům, že z důvodu poruchy na HLAVNÍM vodovodním řadu bude nejspíše po celý den odstávka vody.

Odstávka vody se týká Sídliště Míru, Zahradní čtvrti, Vitorazské ul., Jižního Města, ul. Hradební, Navrátilova, Husova, 5. Května, Na Vyhlídce, Údolské a Komenského. Směr od hřbitova až po Údolskou ulici. Odstávka vody se týká i osady Údolí.

------------

Oznamujeme, že dnes 23. ledna bude od 15 hodin do cca 22 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulici Na Vyhlídce (z důvodu poruchy vodovodního řadu).

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve na letošní první CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ, které se koná ve čtvrtek 19. ledna od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Přednáška pojednává o různých koutech Španělska, zejména Katalánsku a samotném Santiagu de Compostelo. Cestovatelským promítáním Vás bude provázet Patrik KOTRBA.

------------

Oznamujeme, že z důvodu poruchy na vodovodním řádu bude v úterý 10. ledna od 9 do 14 hodin v obci Jakule přerušena dodávka pitné vody. Děkujeme za pochopení.

------------

Oznamujeme, že v sobotu 7. ledna proběhne v Nových Hradech a v Údolí tříkrálová sbírka. Vykoledovaná částka bude věnována na charitativní účely.

------------

SK Byňov zve všechny příznivce stolního tenisu na turnaj. Turnaj ve stolním tenisu se koná tuto sobotu 7. ledna od 9 hodin na Jakuli v areálu ŽPSV. (Turnaj je pro neregistrované hráče)

------------

 

Hlášení rozhlasu 2016

Hlášení rozhlasu 2015

Hlášení rozhlasu 2014