Hlášení rozhlasu můžeme zasílat i na Vaši e-mailovou adresu! Stačí nás kontaktovat přes e-mail infoc@novehrady.cz nebo osobně v KIC Nové Hrady.

 

------------

Oznamujeme, že Pošta Nové Hrady bude v pondělí 31.12.2018 otevřena z technických důvodů pouze do 11 hod.

------------

Oznamujeme, že MUDr. Nataša Návarová ordinuje v nejbližších dnech takto:

 • v pátek 21.12. do 11 hod.,
 • ve čtvrtek 27.12. do 11 hod.,
 • v pátek 28.12. do 10 hod.
 • a v pondělí 31.12.2018 neordinuje.

------------

Informujeme, že v úterý 18. prosince dojde k přerušení dodávky pitné vody v Zahradní čtvrti a v Domě s pečovatelskou službou a to od 9 do 13 hodin z důvodu opravy poruchy na vodovodním řadu. Odstávka se NETÝKÁ sídliště v Zahradní čtvrti.

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve v neděli 16. prosince na Vánoční koncert na kterém vystoupí Pražský hradčanský orchestr a Novohradský smíšený sbor. Koncert se koná v Kulturně-spolkovém domě, začátek v 15 hodin.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na poslední letošní prodejní Andělskou výstavu. Výstava končí již tuto neděli 16. prosince. Máte poslední možnost vidět anděly jako bytosti různých podob, tvarů a barev. Výstava je otevřena v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin.

------------

Státní hrad Nové Hrady Vás zve na Adventní koncert Gaudete in Domino, Gregoriánská schola sv. Anny. Koncert se koná tuto sobotu 15. prosince od 17 hodin v obřadní síni hradu. Koncert bude laděn radostně, posluchači budou mít možnost vyslechnout nejen středověký gregoriánský chorál.

------------

TJ Sokol Nové Hrady oddíl kuželek pořádá tradiční „Vánoční koulení o ceny“ a to v pátek 14. prosince od 17 do 22 hodin a v sobotu 15. prosince od 10 do 18 hodin. Soutěžit můžete ve třech kategoriích registrovaní účastníci, neregistrovaní účastníci a mládež do 14 let. Přijďte si zahrát, odpočinout si od předvánočního shonu a vyhrát zajímavé ceny. Občerstvení zajištěno.

------------

MUDr. Nataša Navarová oznamuje, že ve čtvrtek 13. prosince NEORDINUJE a v pátek 14. prosince ordinuje do 10 hodin.

------------

Srdečně Vás zveme tuto středu 12. prosince na tradiční zpívání vánočních koled „Česko zpívá koledy“. Začátek v 18 hodin na novohradském náměstí u vánočního stromku.

------------

Základní umělecká škola F. Pišingera Trhové Sviny Vás zve na Vánoční koncert žáků. Koncert se koná ve středu 12. prosince od 16:30 hodin v sálku Základní školy v Nových Hradech.

------------

Informujeme Vás, že od 10. do 21. prosince 2018 proběhnou výluky železniční přepravy na trati číslo 199 v úsecích České Budějovice – České Velenice. Z tohoto důvodu budou všechny dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou dopravou.

------------

Město Nové Hrady Vás zve na předvánoční setkání seniorů, které se koná tuto sobotu 8. prosince od 14 hodin v hotelu Máj. K poslechu a tanci hraje od 14 hodin moravská cimbálovka KYNIČAN a od 17 hodin Mladá kapela. Pro občany z okolních osad bude zajištěna autobusová doprava na akci a zpět. Autobus zastaví na zastávkách ČSAD a pojede z Byňova ve 13 hodin, z Jakule ve 13:05, z Obory ve 13:20,  z Vyšné ve 13:30, z Nakolic ve 13:40 a od DPS Nové Hrady ve 13:45 hod.

------------

Novohradská kovárna Vás zve na tradiční čertovské kování. Začátek ve 13 hodin. Na programu je ukázka kování, prodej řemeslných výrobků a ochutnávka tradičních vánočních jídel.

O víkendu také můžete navštívit prodejní Andělskou výstavu, která se nachází v novohradské galerii Koželužna a je otevřena v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin.

------------

Zveme Vás na „Počertovskou zábavu“, která se koná tento pátek 7. prosince od 19 hodin v hotelu Máj. Od 19 do 23 hodin hraje kapela Seven’s a rakouská kapela Lost Voyagers, následuje disko s DJ Martinem Hájkem.

------------

Zveme Vás ve středu 5. prosince na tradiční „čertovské hrátky“, které začínají v 17:30 hodin na novohradském náměstí. V 18 hodin následuje příchod Mikuláše s čertí chasou.

------------

Zveme Vás na zahájení adventu a rozsvícení Vánočního stromu, které se koná tuto neděli 2. prosince od 17 hodin na novohradském náměstí. Na programu je vystoupení pěveckých sborů Základní školy Nové Hrady, dále vystoupí Marta Kolesnik a Muzikanti z Podhoranky. Všichni, kteří máte doma zvoneček, přineste si jej s sebou.

------------

Oznamujeme občanům, že lékárna v Nových Hradech bude v prosince každou středu a pátek zavřena.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na zahájení Andělské výstavy, které se koná tuto sobotu 1. prosince od 14 hodin. Poslední letošní výstava, na které uvidíte anděly jako bytosti různých podob, tvarů a barev, můžete vidět pouze o víkendech v sobotu a v neděli od 1. do 16. prosince od 10 do 16 hodin.

------------

Hrad Nové Hrady Vás zve na tradiční adventní prohlídky „Vánoce u pana správce“. Prohlídky se konají každou sobotu a neděli v 10, 11, 13, 14 a v 15 hodin.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 27. 11. 2018 od 8 do 16 hod. - část chatové oblasti Janovka (bude upřesněno plakáty).

------------

Zveme Vás na poslední přednášku z cyklu přednášek „Znamení víry v krajině“. Přednášku z názvem „Zabydlet se v krajině. Pokus o dialog se Simonem Schamou“ povede Mgr. Ing. Tomáš Veber, Th.D. Přednáška se koná v úterý 27. listopadu od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Srdečně Vás zveme na koncert „Marta Kolesniková a Bulat Yanyshev“. Na programu jsou operní árie, muzikálové písně i autorská tvorba. Koncert se koná tuto sobotu 24. listopadu od 17 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Zveme Vás na výstavu obrazů známého novohradského malíře Vladislava Karby. Výstava obrazů o novohradské krajině, které zdobí mnoho novohradských domácností, již tento týden končí. Potrvá do neděle 25. listopadu a je otevřena od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pátek 23. listopadu neordinuje.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 21. 11. 2018 od 8 do 16 hod. - část chatové oblasti Janovka a TS Janovka obec (bude upřesněno plakáty).

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady pořádá v sobotu 17. listopadu zájezd do divadla Hybernia na muzikál IAGO, muzikál podle Shakespearova Othela. Cena vstupenky je 360 Kč a 320 Kč doprava. Případní zájemci se mohou hlásit na Kulturním a informačním centru Nové Hrady.

------------

Zveme Vás na bláznivou komedii „Milostné šachy“. Komedie o dvou nadržených kocourech se hraje tento pátek 16. listopadu od 19 hodin v hotelu Máj.

------------

V pátek 16. listopadu se koná Čertovská schůze. Prosíme všechny případné čerty, anděly a jiné pekelně hříšné lidi, kteří se chtějí podílet na letošních čertech, ať přijdou v pátek v 18 hod. do Koželužny.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 15. 11. 2018 od 9 do 14 hod. - Nové Hrady - č. p.: 78, 204, 206, 208 (bude upřesněno plakáty).

------------

Oznamujeme občanům, že ve středu 14. listopadu dojde k přerušení dodávky pitné vody a to od 8:30 do 13 hodin v ulici Navrátilova a Hradební.

------------

Zveme Vás na informační schůzku na téma „Kultura v našem městě“, která se koná v pondělí 12. listopadu od 17 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Přijďte pohovořit, navrhnout či podělit se o Vaše kulturní nápady.

------------

Zveme Vás na 16. setkání bývalých i současných zaměstnanců ŽPSV Nové Hrady, které se koná tuto sobotu 10. listopadu od 14 hodin v Hostinci Na Jakuli.

------------

TJ Nové Hrady - oddíl kopané, Vás zve na poslední fotbalové utkání mužů proti TJ Vrábče, které se koná tuto sobotu 10. listopadu od 14 hodin na hřišti TJ.

------------

Zveme Vás na tradiční Novohradský bazárek, který se koná tuto sobotu 10. listopadu od 9 do 12 hodin tentokráte v hotelu Máj. Přijďte si vybrat z dětského oblečení podzim – zima, hraček, kočárků, lyží, bruslí a z mnoha dalšího.

------------

Město Nové Hrady informuje občany, že dle obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích bylo potřeba uhradit poplatek za svoz odpadu do 30. září tohoto roku. Vyzýváme proto občany, kteří dosud nezaplatili poplatek z odpadu, aby tak co nejdříve učinili. Výše poplatku je stejná jako v loňském roce.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na výstavu obrazů známého novohradského malíře Vladislava Karby. Výstava obrazů „Novohradská krajina Vladislava Karby“ potrvá do 25. listopadu a je otevřena vždy od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že ve čtvrtek 8. listopadu bude ordinovat do 9 hodin a v pátek 9. listopadu do 10 hodin.

------------

Nordic Walking Novohradsko Vás zve tuto sobotu 3. listopadu na Relaxačně-meditační Nordic Walking. Začátek v 9:30 hodin vedle Cukrárny Kousek.

------------

Oznamujeme občanům, že lékárna v Nových Hradech bude v listopadu každou středu a pátek zavřena.

------------

Oznamujeme, že v pondělí 29. října 2018 dojde (z důvdou poruchy vodovodního řadu) k odstávce pitné vody a to od 22. hodiny do 4. hodiny ranní následujícího dne. Odstávka se týká Nových Hradů a Údolí.

------------

Zveme Vás na akce oslavující 100. výročí založení Československé republiky. Ve čtvrtek 25. října se koná Muzejní přednáška „100 let od vzniku Československa“, přednáší Jan Ciglbauer a Pavel Mörtl. Začátek v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

V pátek 25. října se koná koncertní-retro zábava pro všechny generace. Vystoupí Smokie revival Praha a Ina Urbanová Band. Začátek ve 21 hodin v hotelu Máj.

V sobotu 27. října můžete navštívit Státní hrad Nové Hrady, kde se od 10:30 hodin konají Podzimní hradní slavnosti aneb „Konec starých časů“. Při cestě z hradu můžete navštívit i novohradskou Kovárnu, kde se od 13 hodin koná tradiční Bramborování. Na programu je ochutnávka tradičních jídel a aktivity pro děti.

Tuto sobotu se také můžete zúčastnit česko-rakouského setkání na Mandelsteině. Začátek v 16 hodin. Na programu je česko-rakouské hudební vystoupení. Doprava vlastní nebo autobusem. Aktuální odjezd autobusu z novohradského náměstí je v 15 hodin.

V neděli 28. října se uskuteční slavnostní koncert ke 100. výročí založení Československé republiky „Hvězdy Emy Destinnové“ – účinkuje Trio Harmonia. Součástí programu bude i módní přehlídka „Šarm a elegance První republiky. Začátek v 15 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

TJ Nové Hrady oddíl kopané Vás zve tuto sobotu 20. října od 10:30 hodin na fotbalový zápas starších žáků proti TJ Černý Dub.

------------

Ve středu 17. října v ranních hodinách uletěl červený papoušek Rosela. Naposledy byl viděn v Nakolicích. Jakékoliv informace o pohybu prosíme nahlaste na tel.: 606 476 553, 728 024 242 nebo v infocentru v přízemí radnice.

------------

Zveme Vás na výstavu českých i rakouských tradičních odrůd ovoce z oblasti Novohradska–Doudlebska. Výstava se koná v sobotu 20. října a v neděli 21. října vždy od 10 do 17 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Můžete přinést i vlastní výpěstky. Plody by měly mít velikost a vybarvení typické pro danou odrůdu a se stopkou. Příjem vzorků bude probíhat v pátek 19. října od 16 do 19 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Zveme Vás v úterý 16. října na 3. přednášku z cyklu přednášek „Znamení víry v krajině“. Přednáška s názvem „Slavnostní architektura – stavby určující místo a čas svátečních setkávání“ se koná od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Přednáší p. Miloš Kruml.

------------

Zveme Vás tento víkend 13. a 14. října na Dny otevřených ateliérů v Jihočeském kraji, 11. ročník přehlídky děl umělců. V rámci této akce můžete zhlédnout po oba dva dny obrazy malíře Vladislava Karby v novohradské galerii Koželužna a také v novohradské Kovárně a to od 10 do 16 hodin.

------------

TJ Nové Hrady oddíl kopané Vás zve tuto sobotu 13. října na fotbalové utkání mužů proti FK Borek. Začátek zápasu v 15:30 hodin na fotbalovém hřišti.

------------

Nordic Walking Novohradsko Vás zve tuto sobotu 13. října od 10 hodin na Benefiční Nordic Walking výšlap a koloběžky pro Barunku Sedláčkovou. Začátek výšlapu v 10:30 hodin, zúčastní se i mistr Evropy Nordic Walking Janek Vajčner. Benefiční vyjížďky na koloběžkách budou v každou celou hodinu od 10 do 15 hodin. Po celou dobu konání budete moci zhlédnout obrázky Barunky Sedláčkové a workshop Pusopisu. Celý výtěžek z akce bude věnován Barunce Sedláčkové alias Vyletirybka.

------------

 Zveme Vás tento čtvrtek 11. října na druhou přednášku z cyklu přednášek „Znamení víry v krajině“. Přednáška s názvem Novohradská poutní krajina začíná v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Česká pošta Nové Hrady oznamuje, že pořádá tuto středu 10. října od 8 do 11 hodin „Den s kávou se zástupci poštovní spořitelny“. Všechny srdečně zveme.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na výstavu obrazů „Novohradská krajina Vladislava Karby“. Vernisáž se uskuteční v neděli 7. října od 14 hodin. Přijďte se podívat na novohradskou krajinu z tvorby Vladislava Karby a nahlédněte do jeho životního malířského příběhu. Výstava bude otevřena do 25. listopadu vždy od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin.

------------ 

TJ Nové Hrady oddíl kopané Vás zve tuto sobotu 6. října na utkání starších žáků proti TJ Olešník. Začátek v 10:30 hodin.

------------

Městský úřad Nové Hrady informuje voliče o konání voleb do zastupitelstev obcí ve dnech 5. a 6. října 2018.

Pro volbu byly stanoveny tyto okrsky:

 • č. 1. Nové Hrady, Česká ul. 74 – Kulturně-spolkový dům
 • č. 2. Nové Hrady, Pasivní dům čp. 467 – naproti tělocvičně, areál TJ
 • č. 3. Byňov čp. 110 – zasedací místnost (Osadního výboru Byňov, Jakule, Štiptoň)

Volební místnosti budou otevřeny v pátek 5. října 2018 od 14 hodin do 22 hodin a v sobotu 6. října 2018 od 8 do 14 hod. Volič prokáže svou totožnost a státní občanství ČR platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. 

Rozdělení okrsků:

 • č. 1.: čp. 140, ul. 5. května, Česká, Hradební, Husova, Komenského, Na Vyhlídce, nám. Republiky, Navrátilova, Údolská, Údolí
 • č. 2.: čp. 250, 356, 136, 137, 158, 206, 143, Zahradní čtvrť, Jižní Město, Polní, Pod Vodárnou, Vilová čtvrť, Sídliště míru, Vitorazská, Pod Zámeckým, Obora, Nakolice, Vyšné, Štiptoň, Veveří
 • č. 3.: Byňov, Jakule.

------------

Informujeme, že lékárna v Nových Hradech bude v pátek 5. října 2018 po celý den uzavřena.

------------

Novohradské muzeum Vás zve tento čtvrtek 4. října na Muzejní přednášku „Světová válka v denících jejich účastníků“. Přednáška pojednává o objevech z osobních deníků, pamětí a korespondence jihočeských vojáků jenž bojovali za prvního světového konfliktu v řadách rakousko-uherské armády, nebo československých legií. Začátek přednášky v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Město Nové Hrady Vás zve v pondělí 1. října na představení publikací od autora Aloise Sassmanna, jenž pojednávají o historii Byňova a Štiptoně. Začátek v 18:30 hodin ve společenské místnosti v osadě Byňov.

------------

Město Nové Hrady pořádá v pondělí 1. října 2018 v Domě s pečovatelskou službou Nové Hrady koncert k příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Na koncertě vystoupí dechová hudba Podhoranka. Začátek od 16 hodin, vstup volný.

------------

Informujeme Vás, že 1. - 12. října 2018 proběhnou výluky železniční přepravy na trati číslo 199 v různých úsecích České Budějovice - České Velenice. Z tohoto důvodu budou všechny dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou přepravou. Více informací naleznete na oficiálních stránkách ČD v sekci omezení provozu. (www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/)

------------

Město Nové Hrady informuje občany, že dle obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích je potřeba uhradit poplatek za svoz odpadu do 30. září 2018. Výše poplatku je stejná jako v roce 2017.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na výstavu fotografií Novohradsko – Doudlebsko. Na výstavě uvidíte téměř 50 fotografií krajiny a architektury našeho regionu od 7 autorů. Výstava potrvá jen do 30. září a bude otevřena od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin.

------------

Zveme Vás tuto neděli 30. září v 15 hodin do Kulturně-spolkového domu na slavnostní představení knihy Milana Koželuha „Stropnice – příběh řeky“. Na programu je autogramiáda, promítání fotografií a hudební doprovod Jana Spáleného se svojí kapelou.

------------

Zveme Vás na 11. ročník Drakiády se uskuteční v neděli 30. září od 14:30 hodin na louce u Olejového rybníka ve Vilové čtvrti. Připravena je soutěž o nejhezčího draka vlastní výroby a řada dalších soutěží v létání o ceny, drobné dárky a opékání špekáčků.

------------

Zveme Vás tuto sobotu 29. září do hotelu Máj na Po-Václavskou zábavu. Vystoupí skupiny Mňága a Žďorp a The Rozladěn. Začátek ve 21 hodin, vstupné 200 Kč.

------------

TJ Nové Hrady Vás zve tuto sobotu 29. září na fotbalové utkání mužů proti TJ Kamenný Újezd B. Začátek v 16 hodin.

------------

Zveme Vás na Svatováclavské odpoledne, které se koná tento pátek 28. září od 14 hodin na hřišti Tělovýchovné jednoty. Na programu je hudební vystoupení harmonikářského dua Voraři a kapely Good Company. Pro děti je připraven skákací hrad a další atrakce. Vstup volný.

------------

Zveme Vás tento čtvrtek 27. září na 1. přednášku z cyklu přednášek Znamení víry v krajině. Přednáška s názvem „Duchovní dimenze krajiny“ pojednává o duchovní, symbolické dimenzi krajiny a posvátných a poutních místech. Začátek v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Přednášet bude Michaela Vlčková.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 27. 9. 2018 od 9:30 do 16:30 hod. - Byňov - čp.: 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 28, 42, 54 a 55 (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 26. 9. 2018 od 9 do 17 hod. - Údolí - TS Údolí ČOV (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 26. 9. 2018 od 8 do 12 hod. - Nové Hrady - část ZTV Fenclův rybník (bude upřesněno plakáty).

------------

Informujeme, že lékárna v Nových Hradech bude v pondělí 24. června a ve středu 26. září po celý den zavřena.

------------

Zveme Vás tuto sobotu 22. září na kulturní slavnost „Setkání na Mýtinách“. Začátek programu ve 14 hodin. Na programu je česko-rakouské hudební vystoupení, výstava starých fotografií, výstava obrázků žáků ze Základní školy a povídání o ovocných odrůdách. Občerstvení a posezení zajištěno. Pro zájemce bude připraven autobus, odjezd ve 13:45 hodin z novohradského náměstí.

------------

TJ Nové Hrady Vás zve tuto sobotu 22. září na fotbalové utkání starších žáků proti žákům TJ Slavoj Hrdějovice. Začátek v 10:30 na fotbalovém hřišti.

------------

Zveme Vás na zahájení výstavy „Znamení víry v krajině“, které se uskuteční v pátek 21. září od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Uvidíte zde sakrální památky z Novohradských hor ve fotografiích a obrazech od několika autorů.

------------

Oznamujeme, že lékárna v Nových Hradech bude ve středu 19. září po celý den zavřena.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 17. 9. 2018 od 8 do 16 hod. - Byňov - čp.: 26, 40, 104, 105, 112, 116, 121, Rybářství (bude upřesněno plakáty).

------------

TJ Nové Hrady oddíl kopané Vás zve tuto sobotu 15. září na fotbalové utkání proti mužstvu TJ Mokré. Začátek v 16:30 hodin na fotbalovém hřišti.

------------

Oznamujeme, že MUDr. Nataša Návarová ordinuje v týdnu od 10. do 14. září 2018 – v pondělí, ve čtvrtek a v pátek od 7 do 10 hodin, v úterý od 12 do 16 hodin a ve středu 12. září NEORDINUJE.

------------

Informujeme občany, že ve dnech 6. – 15. září probíhá výluka železniční přepravy na trati č. 199 v úsecích České Velenice – Jílovice. Z tohoto důvodu budou všechny dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou dopravou a u některých spojů pozměněn jízdní řád. Aktuální jízdní řád, který bude platit po dobu výluky, najdete pouze na autobusové zastávce.

------------

TJ Nové Hrady oddíl kopané pořádá v pondělí 10. září od 17 hodin na hřišti TJ nábor dětí (ročník 2010 – 2012) do fotbalové přípravky.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na zahájení výstavy fotografií Novohradsko – Doudlebsko, která se uskuteční tuto neděli 9. září od 14 hodin. Na výstavě uvidíte téměř 50 fotografií krajiny a architektury našeho regionu od 7 autorů.

------------

V neděli 9. září  budou městem Nové Hrady projíždět závodníci V. etapy cyklistického závodu Okolo jižních Čech. Závodníci budou městem projíždět přibližně v 11:10 - 11:45 hodin. Závodníci poté pokračují směr Údolí u Nových Hradů, Horní Stropnice a dále.

------------

TJ Nové Hrady oddíl kopané Vás zve na fotbalové utkání starších žáků, které se uskuteční v sobotu 8. září, začátek ve 14:45 hodin utkáním proti mužstvu SK Lišov. Přijďte nás podpořit.

------------

Zveme Vás v sobotu 8. září do Weitry na akci „Výlet s hudbou“. Na programu je putování od špitálního kostela k přírodnímu parku Gabrielenthal. Po cestě Vás budou doprovázet hudební soubory z obou stran hranice. Začátek akce v 15 hodin u špitálního kostela. Případní zájemci mohou využít autobusové dopravy, která bude vyjíždět ve 14:30 z novohradského náměstí. Akce je součástí projektu „Moje domovy“.

------------

Zveme Vás na druhou etapu 9. ročníku veteránské rallye klasických a sportovních vozidel South Bohemia Classic 2018. V sobotu 8. září od 11:15 do cca 12 hodin bude městem Nové Hrady projíždět téměř 150 posádek, na novohradském náměstí proběhne test přesnosti. Automobily budou poté projíždět i osadami Byňov a Jakule.

------------

Nordic Walking Novohradsko pořádá tuto sobotu 8. září kurz Nordic Walking – dynamické chůze s holemi. Kurz je vhodný pro všechny. Zahájení kurzu v 9:30 a ukončení ve 12:30 hodin, sraz vedle cukrárny Kousek. Cena kurzu 450 Kč.

------------

Keramická dílna Kána v prostorách Komunitního centra otevírá kurzy pro dospělé i děti. Přijďte si vyrobit vlastnoruční květináč, hrnek, misku, vázu a jiné výrobky do bytu i zahrady, přijďte zažít radost z tvoření. Pro děti výborné cvičení motoriky a soustředění. Informace u paní Mackové na tel.: 728116044.

------------

TJ Nové Hrady – oddíl kopané Vás srdečně zve na fotbalová utkání, která se uskuteční v sobotu 1. září. Začátek je ve 14:45 hod. utkáním starších žáků proti mužstvu z Jankova. Následně poté od 17 hodin utkáním mužů mezi domácími a TJ Sokol Lipí. Přijďte nás podpořit.

------------

V sobotu 1. září od 13 hodin pořádá výrobní závod Dobrá Voda před svým areálem v Byňově Rodinný den s Dobrou Vodou. Na programu budou zábavné soutěže, tvoření a atrakce zdarma, občerstvení a prezentace nových výrobků firmy. Více informací na vyvěšených plakátech. Akce se koná za každého počasí (v zastřešených prostorech).

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve děti a rodiče tento čtvrtek 30. srpna na Strašidelnou stezku zámeckým parkem. Začneme od 19 hodin kouzelným výtvarným tvořením a se stmíváním se vydáme na stezku za strašidly.

------------

Oznamujeme, že lékárna v Nových Hradech bude uzavřena ve čtvrtek 30. srpna.

------------

Novohradská Galerie Koželužna zve na poslední Letní otevřený ateliér, tentokrát s malířkou Ludmilou Mazancovou. Společné malování se uskuteční tuto středu 29. srpna od 10 do 16 hodin.

------------

Zveme Vás tuto sobotu 25. srpna na Nakolické posvícení. Zahájení ve 14 hodin setkáním u kaple sv. Floriána, následuje hudební vystoupení Marty Kolesnikové a vystoupení rakouského umělce Gerharda Breinhöldera. Od 16 hodin bude hrát v nakolickém sále k poslechu a tanci kapela Podhoranka.

------------

Zveme všechny tuto sobotu 25. srpna na Hradozámeckou noc, která se koná již od 10 hodin na Státním hradě Nové Hrady. Od 10, 12, 14 a 15 hodin se konají dětské prohlídky se světluškami Květuší a Zlatuší. V 10:30, 13:30 a v 15:30 hodin se konají šermířská vystoupení Skupiny historického šermu Vítkovci. Od 19 hodin se konají Noční prohlídky hradu. Podrobnější informace naleznete na vyvěšených plakátech.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve děti i dospělé na poslední divadelní pohádku. Divadelní představení „Pohádka z budíku“ se odehraje tento čtvrtek 23. srpna od 18 hodin na hradním nádvoří. Hraje Teátr Pavla Šmída. Vstupné 50 Kč.

------------ 

Oznamujeme, že Základní škola Nové Hrady přijme od nového školního roku uklízečku. Bližší informace budou podávány v ZŠ v Komenského ulici.

------------

TJ Nové Hrady, odd. kopané srdečně zve na zahájení fotbalové sezony, která začne v sobotu 18. srpna od 17 hodin na fotbalovém hřišti utkáním s Černým Dubem.

------------

SDH a Osadní výbor Údolí u Nových Hradů Vás zve tuto sobotu 18. srpna na Setkání rodáků v Údolí a Údolské slavnosti. Program setkání rodáků začíná již v 10 hodin setkáním na návsi u kapličky. Údolské  slavnosti začínají v 11:30 hodin. Na programu je bohatý hudební program různých žánrů, hasičská soutěž a pro nejmenší je připraven dětský řetízkový kolotoč a skákací hrad.

------------

Zveme Vás na 6. ročník Literárně-hudebního setkání, které se koná v pátek 17. srpna v zámeckém parku. Od 10 do 12 hodin se bude konat  „Básničkování pro děti“. Na programu je procházka zámeckým parkem s tvořením básniček. Od 18 do 22 hodin se v zámeckém parku budou číst básně od známých i méně známých autorů poezie o Novohradsku. Těšit se také můžete na tvoření básní s tématikou Domova a koncert folkové kapely Spolektiv.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve děti i dospělé na divadelní představení “O statečném kováři“, které se hraje tento čtvrtek 16. srpna od 18 hodin u novohradské kovárny. Hraje loutkové divadlo Dokola, vstupné 50 Kč.

------------

Oznamujeme, že lékárna v Nových Hradech bude uzavřena ve středu 15. srpna a ve čtvrtek 16. srpna.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 15. 8. 2018 od 12 do 14 hod. - TS Byňov obec (bude upřesněno plakáty).

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve na divadelní představení pro děti, které se koná tento čtvrtek 9. srpna od 18 hodin v zámeckém parku. Pohádku Žabák Valentýn zahraje divadlo Buchty a Loutky. Vstupné 50 Kč.

------------

Zveme Vás tuto středu 8. srpna do Novohradské galerie Koželužna. V rámci Otevřeného ateliéru pro veřejnost (aneb letní malované středy) si můžete pod vedením malířky Kateřiny Ašebrennerové zkusit namalovat portrét.

------------

Oznamujeme, že lékárna v Nových Hradech bude uzavřena ve středu 8. srpna a ve čtvrtek 9. srpna.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 7. 8. 2018 od 9 do 11 hod. - TS Štiptoň - lom (bude upřesněno plakáty).

------------

Červený Hrádek prodává slepičky Tetra hnědá, Dominant ve všech barvách a slepičky Green Shell typu Araukana. Stáří 14 – 19 týdnů. Prodej se koná v pondělí 6. srpna od 11:25 hod. u Novohradské hospody.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 2. 8. 2018 od 12 do 14 hod. - TS Byňov - Jakule 1 (bude upřesněno plakáty).

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na letní kino, které se hraje ve čtvrtek 2. srpna v zámeckém parku. Začátek přibližně ve 21 hodin. Na programu je promítání filmu Hastrman. Film je přístupný od 12 let. Vstupné 70 Kč.

------------

Oznamujeme, že lékárna v Nových Hradech bude uzavřena ve středu a ve čtvrtek 1. a 2. srpna a dále 8. a 9. srpna 2018.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pondělí 30. července a ve středu 1. srpna bude ordinovat pouze od 7 do 10 hodin a v úterý 31. července od 12 do 16 hodin.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve na „Výtvarný“ výlet do rakouského městečka Weitra, který se koná v úterý 31. července. Odjezd od informačního centra v 8 hodin a odjezd z Weitry v 11 hodin. V rámci dopoledního výletu se uskuteční výtvarná aktivita pro děti i dospělé s Danielou Roulovou-Plockovou, uskutečnit také můžete individuální prohlídku města. Doprava minibusem zdarma. V případě zájmu a jistého místa v autobusu doporučujeme se přihlásit na informačním centru nebo na tel.: 602 150 208.

------------

Místní organizace Českého rybářského svazu Nové Hrady zve zájemce o rybářský sport na 2. ročník Rybářského závodu pro dospělé, který proběhne tuto sobotu 28. července na rybníku Bažantník. Přijďte se podívat na soutěžící rybáře a jejich úlovky a zažít atmosféru závodu. Samotný závod bude zahájen v 6 hodin a ukončen bude v 15 hodin. V průběhu závodu bude rovněž připravené občerstvení pro závodníky i návštěvníky – grilované klobásy, ryby, pivo aj. Od 15 hodin bude hrát Malá muzika.

------------

Zveme Vás na festivalové koncerty Jaroslava Svěceného. V pátek 27. července se koná Zahajovací koncert v kostele sv. Petra a Pavla v Nových Hradech, v neděli 29. července se koná Koncert pro deset strun v kostele v Trhových Svinech a v pondělí 30. července Vás zveme na koncert Slavnosti strun, který se koná v kostele na Dobré Vodě. Všechny koncerty začínají ve 20 hodin. Vstupenky na festivalové koncerty je možné zakoupit v novohradském informačním centru.

------------

Oznamujeme, že ve středu 25. 7. a ve čtvrtek 26. 7. 2018 bude lékárna v Nových Hradech uzavřena.

------------

Galerie Koželužna Vás zve na další otevřený ateliér ve středu 25. července, začátek v 9:30 hodin v Koželužně, malovat budeme v zámeckém parku s Petrou Dvořákovou-Haisovou. Výtvarné potřeby jsou zajištěny.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 19. 7. 2018 od 9 do 11 hod. - TS Nakolice 1 (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 19. 7. 2018 od 9 do 11 hod. - TS Údolí ČOV (bude upřesněno plakáty).

------------

Oznamujeme, že lékárna v Nových Hradech bude ve středu 18. července 2018 z provozních důvodů uzavřena.

------------

Město Nové Hrady upozorňuje na omezení provozu v ulici 5. května v Nových Hradech v týdnu od pondělí 16.7. do pátku 20.7.2018 z důvodu demolice domu čp. 170. V tuto dobu bude omezena průjezdnost ulice 5. května. Věnujte proto zvýšenou pozornost dopravnímu značení či pokynům pověřených pracovníků. Žádáme občany, aby po dobu demoličních prací neparkovali svá vozidla v této ulici. Náhradní parkování je možné vedle tradičních parkovacích ploch i na nově zřízeném parkovišti u autobusového nádraží. Děkujeme za pochopení.

------------

Oznamujeme, že lékárna v Nových Hradech bude ve čtvrtek 12. července 2018 z provozních důvodů uzavřena.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve tuto středu na první letní otevřený ateliér pro veřejnost tuto středu 11. 7. 2018 od 9.30 hodin. Malovat s námi bude výtvarnice Kateřina Ašenbrennerová. Výtvarné potřeby jsou pro Vás zajištěny.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 9. 7. 2018 od 12 do 14 hod. - TS Byňov Tomkův mlýn (bude upřesněno plakáty).

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na kulturní akce konané od 2. do 6. července, které se konají v rámci kulturního festivalu „Novohradské hraní 2018“. V úterý 3. července se koná na novohradském náměstí od 10 do 16 hodin malování pro děti a od 22 hodin večerní filmové promítání v zámeckém parku - český film Bajkeři. Ve středu 4. července Vás zveme do Kulturně-spolkového domu, kde se od 9 do 12 hodin koná Minikurz taneční výchovy s tanečním mistrem Pavlem Kojetínem a od 19 do 24 hodin Tančírna s živým orchestrem Agria Band. Středeční večerní promítání v zámeckém parku, promítání filmu Hurvínek a kouzelné muzeum, začíná již ve 21:30 hodin. Ve čtvrtek 5. července zveme děti i dospělé na Divadlo Treperenda, hraje divadlo Studna, začátek v 18 hodin na hradním nádvoří. V pátek 6. července se můžete těšit na česko-slovenský koncert open air, vystoupí hudební skupina Perutě a Peter Cmorik s kapelou, začátek ve 20 hodin na novohradském náměstí.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 2. 7. 2018 od 12 do 14 hod. - Nové Hrady - ul. 5. května, Na Vyhlídce, V kopci, Údolí (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 2. 7. 2018 od 9 do 11 hod. - TS Veveří 1 (bude upřesněno plakáty).

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že po dobu letních prázdnin se ruší páteční ordinace. Dále 2. a 4. července 2018 ordinuje do 10 hod., 3. července 2018 od 12 do 16 hod.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na kulturní festiválek pro všechny generace „Novohradské hraní“, který se koná od 2. do 6. července v Nových Hradech. Na programu je večerní promítání filmů v zámeckém parku, malování na novohradském náměstí, minikurz taneční výchovy a Tančírna s živým orchestrem Agria Band, divadlo pro děti a Česko-Slovenský koncert open air na náměstí, kde zahrají hudební skupiny Perutě a Peter Cmorik s kapelou.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve tuto neděli 1. července od 14 hodin na vernisáž výstavy Letní Novohradský Salon. Kolektivní výstava nabídne obrazy malířů nejen z regionu Novohradsko-Doudlebsko, ale i malířů z rakouské strany Novohradských hor. Tématem letní výstavy je Domov. Výstava potrvá do 31. srpna a bude otevřena vždy od úterý do neděle, od 10 do 16 hodin.

------------

Srdečně Vás zveme v sobotu 30. června na Hasičskou slavnost a koncert dechových hudeb. Začátek je ve 13 hod. na novohradském náměstí. Na programu je slavnostní nastoupení hasičských jednotek, komentovaná prohlídka nového vozu a ukázka požárního útoku mladých hasičů. Od 15 hodin začíná koncert dechové hudby Moravanka a následně koncert dechové hudby Veselá muzika.

Také Vás zveme do Novohradského muzea na novou expozici sboru dobrovolných hasičů Nové Hrady, na které uvidíte 6 kronik sboru, které vznikaly 25 let. Tuto sobotu bude muzeum otevřeno od 10 do 15 hod.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady zve děti i rodiče do nově zrekonstruovaného zámeckého divadla v Nových Hradech, kde se tuto sobotu 23. června od 15 hodin bude hrát pohádka „O křišťálovém srdci“. Vstupné 50 Kč.

------------

Zveme Vás na „Setkání rodáků z Byňova a Jakule“, které se koná tuto sobotu 23. června od 13 hodin v Hostinci na Jakuli. Na programu je povídání o historii obce Byňov, vystoupí Novohradský smíšený sbor, dechová kapela z Rakouska a Veselá muzika.

------------

SDH Údolí u Nových Hradů Vás zve na tradiční akci „Vítání prázdnin“. Akce se koná tuto sobotu 23. června od 13 hodin na údolské louce. Na programu jsou soutěže o ceny, tvoření s dětmi, pečení buřtů a jiné.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 21. 6. 2018 od 9 do 11 hod. - Vyšné - TS Vyšné obec (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 21. 6. 2018 od 12 do 14 hod. - Vyšné - TS Vyšné Obora (bude upřesněno plakáty).

------------

Informujeme občany, že ve dnech 20. a 21. června 2018 bude z technických důvodů uzavřena lékárna v Nových Hradech.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 19. 6. 2018 od 9 do 11 hod. - TS Janovka Hložek (bude upřesněno plakáty).

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 19. 6. 2018 od 12 do 14 hod. - TS Janovka obec (bude upřesněno plakáty).

------------

ZUŠ F. Pišingera Trhové Sviny Vás zve na „Dny otevřených dveří“, které se konají ve dnech 18. – 22. června 2018 v Trhových Svinech a v Nových Hradech, vždy od 13 do 17 hodin.

Český svaz ochránců přírody N. Hrady, Myslivecký spolek N. Hrady, Český rybářský svaz N. Hrady, Český svaz včelařů N. Hrady a T. Sviny a Veselá muzika Vás zvou na 7. ročník „Dne ochrany přírody, myslivosti, rybářství a včelařství“, který se koná v sobotu 16. června na zámecké louce. Zahájení je ve 14 hodin. Na programu jsou soutěže nejen pro děti, vystoupení sokolníků, dřevorubecká soutěž, přehlídka trofejí, ukázka práce uměleckého řezbáře, ukázka práce včelařů a prodej včelařských produktů, ukázka nordic walkingu a koloběžek, jízda na koni, malování, autodráha a jiné. Celým odpolednem bude doprovázet dechová kapela Veselá muzika. Od 18 hodin vystoupí kaplická kapela HASTROŠ. Občerstvení je zajištěno.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pondělí 4. června neordinuje.

------------

Zveme Vás tuto sobotu 2. června na Dětský den a benefiční koncert „Kdo má rád“. Dětský den začíná v 11 hodin v zámeckém parku a benefiční koncert se koná od 18 hodin v zámecké zahradě. Vystoupí Jitka Zelenková, Kamelie, Thomas Puskailer, La Giola, Martin France, Radka Fišarová, Linda Finková, Renata Drössler, Radek Banga, Zbyněk Drda, Markéta Zehrerová, Koule, Kateřina Strejčková, Elite Junior Class a další. Vstupné na koncert 200 Kč. Lístky je možné zakoupit v předprodeji na informačním centru Nové Hrady.

------------

SDH Byňov Vás srdečně zve na Dětský den v Byňově, který se bude konat v sobotu 26. května od 13 hodin. Těšit se můžete na pohádkové bytosti v kouzelném lese, nafukovací hrad, klouzačku a jiné atrakce.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na výstavu obrazů Duhový svět Ireny Šafránkové. Výstava je otevřena vždy od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 23. 5. 2018 od 12 do 14 hod. - Údolí - TS Janovka rybáři (bude upřesněno plakáty)

------------

Státní fond životního prostředí ČR a město Nové Hrady Vás zvou na seminář, na kterém Vám odborníci poskytnou aktuální informace o dotačních možnostech z programu Nová zelená úsporám na výstavbu a rekonstrukci rodinných domů, ale také k dotačnímu programu Dešťovka se zaměřením na efektivní podporu a hospodaření s vodou v domácnostech. Seminář se koná v pondělí 21. května od 16 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 21. 5. 2018 od 12 do 14 hod. - Údolí - TS Suška (bude upřesněno plakáty)

------------

Město Nové Hrady Váz zve na tradiční setkání rodáků ve Štiptoni, které se uskuteční v sobotu 19. května 2018 od 19 hodin u místní kapličky. Vystoupí vokální uskupení Calypte a skupina Musika Abrogans.

------------

SDH Nové Hrady Vás zve na obvodové kolo požární soutěže, které se koná tuto sobotu 19. května od 13 hodin na hřišti Tělovýchovné jednoty.

------------

Městský úřad Nové Hrady – odbor životního prostředí oznamuje občanům, že ve čtvrtek 17. května proběhne hromadné čipování psů. Akce se uskuteční v průjezdu MěÚ Nové Hrady od 15:30 do 17:30 hodin. Cenu mikročipu 160 Kč uhradí občané na místě. Aplikace čipu bude uhrazena z rozpočtu města. K čipování si vezměte očkovací průkaz psa.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 17. 5. 2018 od 12 do 14 hod. - Údolí - TS Švýcarák

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 17. 5. 2018 od 9 do 11 hod. - Údolí - TS Lázničky

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 16. 5. 2018 od 12 do 14 hod. - Vyšné - zastávka

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 16. 5. 2018 od 9 do 11 hod. - Jakule - TS Hájovna

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 15. 5. 2018 od 12 do 14 hod. - TS Údolí ke Světví

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 15. 5. 2018 od 9 do 11 hod. - Údolí - TS obec

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 14. 5. 2018 od 12 do 14 hod. - Nakolice - pískárna

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 14. 5. 2018 od 9 do 11 hod. - Údolí/Štiptoň - TS rybářství

------------

Zveme vás na vernisáž výstavy obrazů Duhový svět Ireny Šafránkové, která začíná v sobotu 12. května od 14 hodin. Výstavu zahájí spisovatelka Daniela  Fischerová a zahrají žáci ZUŠ T. Sviny. Výstava bude otevřena vždy od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin.

------------

Pietní akt k uctění památky obětí a padlých při příležitosti 73. výročí osvobození Československa a konce 2. světové války se uskuteční v úterý 8. května 2018 od 17 hodin u hrobu vojáků Rudé armády na místním hřbitově před hrobkou. 

------------

Spolek Vincencké společenství zve v úterý 8. května na pouť Po stopách svatých a to do Prahy - do Strahovského kláštera ke sv. Norbertovi, na Petřín a k Pražskému Jezulátku. Cena 200 Kč. Přihlášky a podrobnosti na vrátnici Kláštera.

------------

MUDr. Jindřiška Biedermannová oznamuje, že v pondělí 7. května bude v Nových Hradech ordinovat pouze od 7 do 9 hodin.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pondělí 7. května neordinuje.

------------

Zveme Vás v neděli 6. května do kaple na Mýtiny, kde se koná mše svatá a koncert Bohdana Mikoláška. Začátek mše svaté ve 13:30 h a začátek koncertu v 15 hodin.

------------

Zveme Vás v sobotu 5. května na slavnost, ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Začátek programu v 10 hodin na novohradském náměstí. Na programu je ukázka tábora 91. regimentu, představení výzbroje a výstroje z let 1914-1918, ukázky pořadové přípravy a cviků se zbraní rakousko-uherské armády a vystoupení orchestru Good time big band. V rámci slavnosti se koná ve 14 hodin na novohradském hřbitově u Buquoyské hrobky odhalení pomníku padlým z 1. svět. války, kteří pocházeli z Novohradska a od 17 hodin se koná v Kulturně-spolkovém domě Muzejní přednáška „V Karpatech po stopách jednadevadesátníků“, přednáší Jan Ciglbauer. Otevření Novohradského muzea bude po celý den.

------------

Informujeme, že:

 • 2. a 3. 5. 2018 proběhne výluka železniční přepravy na trati číslo 199 Č. Velenice - N. Hrady,
 • 9., 10., 23. a 24. 5. 2018 proběhne výluka železniční přepravy na trati číslo 199 Borovany - N. Hrady,
 • 28. - 31. 5. 2018 proběhne výluka železniční přepravy na trati číslo 199 Č. Budějovice - Borovany.

 Z tohoto důvodu budou všechny dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou přepravou. 

------------

TJ Nové Hrady Vás srdečně zve na tradiční stavění máje a pálení čarodějnic, které se koná v pondělí 30. dubna od 17 hodin na fotbalovém hřišti. Občerstvení je zajištěno.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že v pondělí 30. dubna neordinuje.

------------

MUDr. Jindřiška Biedermannová oznamuje, že tento pátek 27. dubna bude ordinovat pouze od 7 do 9 hodin. Děkujeme za pochopení.

------------

ZUŠ Vás zve na koncert pěveckého sboru „Zvonky“ a sólistů. Koncert se koná ve čtvrtek 26. dubna od 17 hodin v obřadní síni hradu Nové Hrady.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 24. 4. 2018 od 8 do 16 hod. - Nové Hrady, čp. 402, 280, 273 + Čevak

------------

Město Nové Hrady zve tuto sobotu 21. 4. od 14 hodin na Setkání na Jedlici, kde si připomeneme tuto zaniklou obec. Na programu bude pěvecké vystoupení sborů, literární ozvěny, výstava dětských obrázků Domy z Jedlice a komentovaná procházka. Pro ty, kteří se na Jedlici nedostanou pěšky nebo na kole, bude přistaven autobus ve 13:15 h na náměstí a bude k dispozici i na zpáteční cestu.

------------

V sobotu 21. 4. se také můžete zúčastnit dopolední úklidové akce, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody v rámci Dne Země. Autobusová doprava je zajištěna. Odjezd v 9:30 hodin z autobusového nádraží.

------------

Novohradská galerie Koželužna zve na výstavu keramických soch Marka Diase a černobílých fotografií Pavla Diase. Výstava bude otevřena vždy od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin a potrvá do 6. května 2018.

------------

Informujeme, že v pátek 20. dubna 2018 proběhne noční výluka železniční přepravy na trati číslo 199 České Budějovice - Jílovice. Z tohoto důvodu budou všechny dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou přepravou.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 19. 4. 2018 od 8 do 16:30 hod. - Byňov (obec) a Štiptoň (lom)

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 17. 4. 2018 od 8 do 14 hod. - Byňov, celá TS

------------

MěÚ Nové Hrady – odbor životního prostředí oznamuje občanům, že ve čtvrtek 17. 5. 2018 proběhne hromadné čipování psů v průjezdu Městského úřadu Nové Hrady od 15:30 do 17:30 hod. Cenu mikročipu 160,- Kč uhradí občané na místě. Aplikace čipu bude uhrazena z rozpočtu města. K čipování si vezměte očkovací průkaz psa!

------------

V termínu 16. 4. - 7. 5. 2018 dojde k úplné uzavírce mezi osadami Svaryšov - Hlinov na silnici II/156. Objízdná trasa povede přes Světví, Horní Stropnici a Svébohy.

------------

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 12. 4. 2018 od 8 do 16 hod. - Nové Hrady, čp. 320, 235, 236, 237, 238, 193, 304, 195, 204, 197, 198, 196, 234, 305, 182, 199 a Lesy ČR.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 12. 4. 2018 od 9 do 13 hod. - Údolí a Štiptoň, čp. 39, 158, 250, 356, 150, 164, 42, 40 a 37.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie: 12. 4. 2018 od 12 do 15 hod. - Štiptoň, čp. 77, 35, 34, 73, 80 a 32.

------------

Novohradská Galerie Koželužna Vás zve na vernisáž výstavy „2D“ – Keramické plastiky Marka Diase a fotografie Pavla Diase. Vernisáž se koná v neděli 8. dubna od 14 hodin v Galerii Koželužna. Výstava bude otevřena vždy od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin a potrvá do 6. května 2018.

------------

MěÚ N. Hrady, odbor životního prostředí oznamuje, že hromadné očkování psů v N. Hradech a přilehlých osadách bude probíhat:

 • v sobotu 7. dubna (Údolí 9:30 - 9:50, Byňov 10:00 - 10:35, Jakule 10:40 - 10:55, Štiptoň 11:00 - 11:10, Nové Hrady 11:15 - 12:00 hod.), 
 • v neděli 8. dubna (Nové Hrady 10:00 - 10:30, Vyšné 10:40 - 11:00, Obora 11:10 - 11:20, Nakolice 11:30 - 11:45 hod.)

Cena injekce proti vzteklině je 90 Kč (při hromadném očkování), individuálně 110 Kč. Aplikace je hrazena majitelem psa na místě. K očkování vezměte s sebou očkovací průkaz psa! Očkování psů proti vzteklině je dle zákona povinné!

------------

Novohradské muzeum Vás zve na druhou jarní muzejní přednášku „Proměny Novohradska v prvních desetiletích 20. století. Přednáška se koná ve čtvrtek 5. dubna od 18. hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Novohradská kovárna zve na tradiční Velikonoční kování a tvoření, které se bude konat na bílou sobotu 31. března od 13 do 17 hodin. Na programu je kování, pečení velikonočních pokrmů i zdobení vajíček.

------------

Státní hrad Nové Hrady zve na Velikonoční prohlídky hradu, které se konají od pátku 30. března do pondělí 2. dubna. Pro děti jsou navíc připraveny v pátek 30. března od 10 do 15 hodin tvůrčí dílny, a v 10 a ve 14 hodin dětské prohlídky. Prohlídky pro děti je nutné si předem rezervovat.

------------

TJ Sokol Nové Hrady pořádá tradiční velikonoční koulení a to v pátek 30. března od 17 do 22 hodin a v sobotu 31. března od 10 do 18 hodin. Soutěžit se bude v kategoriích: registrovaní hráči, neregistrovaní hráči a děti do 14 let.

------------

Akademické centrum na novohradském zámku zve veřejnost na unikátní ukázku kvetoucí agáve, která byla vždy umístěna na zámeckém nádvoří. Přijďte se na tuto krásně kvetoucí agávi podívat do novohradského zámku tuto sobotu 24. března od 14 do 17 hodin, vstup je zdarma.

------------

Základní organizace českého svazu ochránců přírody Nové Hrady Vás zve tuto sobotu 24. března na tradiční Vítání jara aneb putování za pokladem po NS Sokolí hnízdo. Sraz před školní družinou, zahájení ve 13 hodin.

------------

Informujeme občany, že se stále hledá 1,5letá fenka americko-stafordšírského teriéra. Fenka slyší na jméno MEGAN, má zlatou barvu s bílými znaky a je středního vzrůstu. Na krku má tmavě modrý obojek s bílým nápisem Happy dog a je čipovaná. Za jakékoliv informace děkujeme. Při nalezení je odměna jistá.

------------

Novohradské muzeum Vás zve na první jarní muzejní přednášku „Jedenadevadesátníci – skutečný příběh dobrých vojáků 91. regimentu“. Přednáška se koná ve čtvrtek 22. března od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě, přednáší Jan Ciglbauer. Součástí přednášky bude ukázka výstroje a vojenských uniforem.

------------

Masopustní výbor zve všechny účastníky letošního Novohradského masopustu na dopitky, které se konají tuto sobotu 17. března od 17 hodin v Hotelu Máj.

------------

Srdečně Vás zveme na Městský spolkový bál, který se koná v pátek 16. března od 19 hodin v Hotelu Máj. K poslechu a tanci hraje dechová kapela Veselá muzika a hudební skupina Melodikum. Vstupné 150 Kč.

------------

Základní umělecká škola Trhové Sviny Vás zve na Kytarový recitál Karolíny Vobořilové a žáků, který se koná v pátek 16. března od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na probíhající první letošní výstavu „Fotografie tance z Číše“. Výstava se ohlíží za čtyřicetiletou historií taneční soutěže Novohradská číše prostřednictvím fotoarchivu a součástí výstavy jsou i ukázky pohlednic s taneční tématikou sběratele a tanečního mistra Pavla Kojetína. Výstava potrvá do soboty 31. března a otevřena je vždy od čtvrtka do neděle, od 10 do 16 hodin.

------------

MUDr. Jindřiška Biedermannová oznamuje, že v úterý 13. března 2018 bude ordinovat do 15:30 hod. a ve čtvrtek 15. března neordinuje.

------------

Město Nové Hrady informuje občany, že dle obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích je povinen držitel psa uhradit poplatek ze psů do 15. 3. 2018. Výše poplatku je stejná jako v roce 2017.

------------

Zveme Vás na tradiční příjemné posezení u příležitosti Mezinárodního dne žen, které se koná v neděli 11. března od 14 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

V pondělí 26. února 2018 v době od 13:30 do 16:30 hod. budou v obřadní místnosti Městského úřadu v N. Hradech pracovníci Finančního úřadu Trhové Sviny poskytovat informace a tiskopisy k přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2017. Rovněž budou také tiskopisy přijímat. Přijímat platby daně v hotovosti na místě nelze.

------------

Město Nové Hrady a Český svaz tanečního sportu Vás zvou na jubilejní 40. ročník mezinárodní taneční soutěže Novohradská číše. Novohradská číše – Memoriál Karla Hrušky se uskuteční  v sobotu 24. února v Hotelu Máj. Denní část začíná v 10 hodin. Galavečer, (semifinále a finále) soutěže začíná od 18 hodin.

------------

MUDr. Biedermannová oznamuje změnu ordinačních hodin ve dnech 23. a 26. února. V pátek 23. února bude ordinovat v Trhových Svinech od 13:00 do 15:00 hodin a v pondělí 26. února bude ordinovat v Nových Hradech od 8:30 do 12:00 hodin.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v pátek 23. února neordinuje. V příštím týdnu - ve středu 28. února bude ordinovat pouze do 10 hodin, ve čtvrtek 1. března neordinuje a v pátek 2. března bude ordinovat pouze do 10 hodin.

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve na první letošní výstavu „Fotografie tance z Číše“. Výstava se ohlíží za čtyřicetiletou historií taneční soutěže Novohradská číše prostřednictvím fotoarchivu a součástí výstavy jsou i ukázky pohlednic s taneční tématikou sběratele a tanečního mistra Pavla Kojetína.
Vernisáž výstavy je v neděli 18. února od 14 hodin, výstava potrvá do soboty 31. března a otevřena bude vždy od čtvrtka do neděle, od 10 do 16 hodin.

------------

Sbor dobrovolných hasičů Nakolice Vás zve tuto sobotu 17. února na tradiční Masopustní koledu. Udělení povolení v 9 hodin v nakolickém sále, poté následuje koledování v obci Vyšné a Obora a odpolední koledování v Nakolicích. Od 19 hodin se koná masopustní zábava v Nakolickém sále, k poslechu a tanci hraje Mladá kapela.

------------

Informujeme občany o změně telefonních čísel – Česká pošta, s. p.

 • pobočka Nové Hrady, ul. 5. května 56, tel.: 954 237 333
 • pobočka Trhové Sviny, tel.: 954 237 401,
 • pobočka Trhové Sviny – doručování (ved. pí. Soukupová), tel.: 954 237 400

------------

Masopustní výbor Nové Hrady vás zve na tradiční novohradský Masopust, který se koná ve dnech 10. a 11. února. Začátek v sobotu 10. února v 8 hodin na novohradském náměstí. Následuje koledování Růžičkové, Jalovcové a Slaměné koledy městem. Od 19 hodin se koná taneční zábava v hotelu Máj. K poslechu a tanci hrají Jižani a Midi, bohatá tombola, vstupné 100 Kč. V neděli 11. února vychází Růžičková a Jalovcová koleda v 8:30 hodin. Po skončení koledy následuje setkání na náměstí.

------------

Děti a vychovatelky ze školní družiny „U klouzajícího sluníčka“ Vás srdečně zvou na 18. dětskou masopustní koledu, která se koná v pátek 9. února od 15 hodin na novohradském náměstí.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na přednášku s projekcí fotografií „Hvězdná hodina“, která se koná ve čtvrtek 8. února od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Přijďte se dozvědět o největších změnách, kterými prošly Novohradské hory na přelomu 18. a 19. století.  Regulace toků, výstavba sídel, sklárny, hyalit, železné hutě aj. Přednáší pan Milan Koželuh.

------------

SDH Údolí u Nových Hradů zve všechny masopustní příznivce na tradiční Údolský masopust, který se koná v sobotu 3. února. Zahájení v 8 hodin před pivovarem, následuje masopustní koledování koledy a masek, doprovází dechová hudba Chmelařinka.

------------

SDH Byňov zve všechny příznivce na Masopust v Byňově, který se koná tuto sobotu 3. února. Zahájení v 7:45 na návsi, poté následuje masopustní koledování.

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve v sobotu 3. února od 17 hodin do Kulturně-spolkového domu na představení knihy Michaely Vlčkové „Duchovní krajinou Novohradských hor“. Kniha je věnována nejen krajině a památkám, ale i lidským příběhům. Součástí odpoledne bude i autorské čtení a výstava fotografií a obrazů s novohradskou tématikou.

------------

Městský úřad Nové Hrady informuje občany o konání volby prezidenta republiky, které se konají ve dnech 26. a 27. ledna 2018.

Pro volbu byly stanoveny následující okrsky:

 • č. 1.      Nové Hrady, Česká ulice čp. 74, Kulturně - spolkový dům
 • č. 2.      Nové Hrady, Pasivní dům čp. 467
 • č. 3.      Byňov čp. 110, zasedací místnost Osadního výboru Byňov, Štiptoň, Jakule

Volební místnosti budou otevřeny v pátek 26. ledna 2018 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu dne 27. ledna 2018 od 8:00 do 14:00 hodin.

Volič po příchodu do volební místnosti prokáže svou totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem nebo cestovním pasem České republiky.

------------

Myslivecký spolek Nové Hrady pořádá tradiční myslivecký ples, který se koná v pátek 26. ledna od 20 hodin v hotelu Máj. K poslechu a tanci hrají kapely Veselá Muzika a Milénium. Vstupné 150 Kč. Připravena je bohatá zvěřinová tombola.

------------

Kulturní a informační centrum Nové Hrady Vás zve na přednášku s promítáním o Japonsku a městečku Shinshiro, která se koná ve čtvrtek 25. ledna od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Přijďte se dozvědět zajímavosti a postřehy o japonské atmosféře a setkání s lidmi v městečku Shinshiro. Promítat a hovořit budou účastníci „novohradského setkání v Shinshiru“.

------------

Městská knihovna Nové Hrady zve zájemce všech věkových kategorií na „Hrátky s pamětí“. Hrátky s pamětí se konají v úterý 16. ledna od 17 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Kurz není jen pro ty, kteří zapomínají, je i pro ty, kteří si chtějí svou dobrou paměť vylepšit. 

------------

Apatyka Nové Hrady Vás zve na kurz automatické kresby pro začátečníky, který se koná v sobotu 13. ledna od 15 do 18 hodin v Barokní lékárně - v Apatyce.

------------

Sportovní klub Byňov Vás zve na turnaj ve stolním tenise pro neregistrované hráče. Turnaj se bude konat v sobotu 13. ledna od 9 hodin, tentokrát v tělocvičně ZŠ v Horní Stropnici. Startovné je 50 Kč, občerstvení a ceny pro všechny jsou připraveny.

------------

Městský úřad Nové Hrady informuje občany o konání volby prezidenta republiky, které se konají ve dnech 12. a 13. ledna 2018.

Pro volbu byly stanoveny následující okrsky:

 • č. 1.      Nové Hrady, Česká ulice čp. 74, Kulturně - spolkový dům
 • č. 2.      Nové Hrady, Pasivní dům čp. 467
 • č. 3.      Byňov čp. 110, zasedací místnost Osadního výboru Byňov, Štiptoň, Jakule

Volební místnosti budou otevřeny v pátek 12. ledna 2018 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu dne 13. ledna 2018 od 8:00 do 14:00 hodin.

Volič po příchodu do volební místnosti prokáže svou totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem nebo cestovním pasem České republiky.

Rozdělení do okrsků:

 • Okrsek č. 1 - čp. 140, ulice 5. května, Česká, Hradební, Husova, Komenského, Na Vyhlídce, náměstí  Republiky, Navrátilova, Údolská, Údolí
 • Okrsek č. 2 - čp. 250, čp. 356, čp. 136, čp. 137, čp. 158, čp. 206, čp. 143, Zahradní čtvrť, Jižní Město, Polní, Pod  Vodárnou, Vilová čtvrť, Sídliště Míru, Vitorazská, Pod Zámeckým, Obora, Nakolice, Vyšné, Štiptoň, Veveří
 • Okrsek č. 3 - Byňov, Jakule

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že pro nemoc je ordinační doba zkrácena, a to v úterý od 12 do 15 hodin a od středy do pátku (10. - 12. 1. 2018) se ordinuje pouze do 10 hodin.

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve na Politický kabaret „Republiko má středisková aneb lukrativní nejistota“, který se koná v úterý 9. ledna od 19 hodin v kinosále Českého domu. Při dvouhodinovém představení vystoupí herci z divadla SemTamFór a speciální host PhDr. Ivo Šmoldas. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 130 Kč v informačním centru Nové Hrady nebo přes vstupenkový portál CBsystem (www.cbsystem.cz).

------------

Městská knihovna Nové Hrady zve zájemce všech věkových kategorií na „Hrátky s pamětí“. Hrátky s pamětí se konají v úterý 9. ledna od 17 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Kurz není jen pro ty, kteří zapomínají, je i pro ty, kteří si chtějí svou dobrou paměť vylepšit.

------------

Masopustní výbor zve všechny, kdo se chtějí podílet na Novohradském masopustu, na schůzku, která se koná v pátek 5. ledna od 17 hodin v hotelu Máj.

------------

Zveme Vás na dnešní besedu d Janem Ciglbauerem a Pavel Mörtlem na téma 100 let od vzniku Československa. Začátek od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

Dále Vás zveme na akce oslavují 100 výročí založení Československé republiky. V pátek 25. října se koná koncertní-retro zábava pro všechny generace. Vystoupí  Smokie revival Praha a Ina Urbanová Band. Začátek ve 21 hodin v hotelu Máj. V sobotu 27. října můžete navštívit Státní hrad Nové Hrady, kde se od 10:30 hodin konají Podzimní hradní slavnosti aneb „Konec starých časů“. Při cestě z hradu můžete navštívit i novohradskou Kovárnu, kde se od 13 hodin koná tradiční Bramborování. Na programu je ochutnávka tradičních jídel a aktivity pro děti. Tuto sobotu se také můžete zúčastnit česko-rakouského setkání na Mandlsteině. Začátek v 16 hodin. Na programu je česko-rakouské hudební vystoupení. Doprava vlastní nebo autobusem. Aktuální odjezd autobusu z novohradského náměstí je v 15 hodin. V neděli 28. října se uskuteční slavnostní koncert ke 100. výročí založení Československé republiky „Hvězdy Emy Destinové“ – účinkuje Trio Harmonia. Součástí programu bude i módní přehlídka „Šarm a elegance První republiky. Začátek v 15 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

 

Město Nové Hrady Vás zve tento pátek 26. října na koncertní zábavu pro všechny generace. Vystoupí Smokie revival Praha a zpěvačky Suzi Quatro nebo Tinu Turner představí česká rocková zpěvačka Ina Urbanová. Koncert začíná ve 21 hodin v hotelu Máj.

 

Zveme Vás na kulturní a společenské akce, které se konají tuto sobotu 27. října. Od 10:30 hodin se na státním hradě Nové Hrady konají Podzimní hradní Novohradské slavnosti „aneb konec starých časů“. Na programu jsou hrané příběhy, ukázky loveckých hudebních nástrojů, sokolník s dravci, šermířská vystoupení, dětské prohlídky, hry pro pážata a mnoho jiné. Při cestě z hradu můžete navštívit i novohradskou Kovárnu, kde se od 13 hodin bude konat tradiční Bramborování. Na programu je ochutnávka tradičních jídel a aktivity pro děti. Dále Vás zveme na závěrečné česko-rakouské setkání v rámci projektu Naše domovy. Setkání na Mandlsteině se koná tuto sobotu 27. října od 16 hodin. Na programu je česko-rakouské hudební vystoupení. Doprava vlastní nebo autobusem. Aktuální odjezd autobusu z novohradského náměstí je v 15 hodin.

TJ Nové Hrady oddíl kopané Vás zve v sobotu na fotbalový zápas můžu proti SK Lišov B. Začátek ve 14:30 hodin.

 

V neděli 28. října přijměte pozvání na slavnostní koncert ke 100. výročí založení Československé republiky. Účinkuje Trio Harmonia. Uslyšíte výběr písní z širokého repertoáru Emy Destinové. Součástí programu bude i módní přehlídka“ Šarm a elegance První republiky“. Koncert i módní přehlídka je s volným vstupem. Začátek v 15 hodin v Kulturně-spolkovém domě.