Hlášení rozhlasu můžeme zasílat i na Vaši e-mailovou adresu! Stačí nás kontaktovat přes e-mail infoc@novehrady.cz nebo osobně v KIC Nové Hrady.

 

 

------------

Novohradská galerie Koželužna Vás zve tuto neděli 24. března na vernisáž Výstavy obrazů novohradského malíře Zdeňka Chrta. Začátek ve 14 hodin. Výstava bude otevřena do 21. dubna 2019 vždy v úterý a ve čtvrtek od 13 do 16 hod., v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin.

------------

Město Nové Hrady Vás zve tuto sobotu 23. března na slavnostní otevření nového Komunitního centra a Městské knihovny v Hradební ulici. Od 14 hodin bude zahájena komentovaná prohlídka a poté doprovodný program v celém objektu až do 17 hodin.

------------

Základní organizace českého svazu ochránců přírody Nové Hrady Vás zve tuto sobotu 23. března na tradiční Vítání jara aneb putování za pokladem po naučné stezce Sokolí hnízdo. Sraz před školní družinou, zahájení ve 13 hodin.

------------

Zveme Vás tento pátek 22. března na poslední letošní koncertní zábavu v Hotelu Máj. Vystoupí zpěvák, textař a kytarista Thom Artway a česko-albánská popová kapela HITFAKERS. Začátek ve 20:30 hodin.

------------

Srdečně Vás zveme tento čtvrtek 21. března na přednášku s promítáním na téma „Stropnice a její přítoky na Novohradsku“. Přednášet bude pan Milan Koželuh. Začátek v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Město Nové Hrady a Český svaz tanečního sportu Vás zvou na 41. ročník mezinárodní taneční soutěže Novohradská číše. Novohradská číše – Memoriál Karla Hrušky se uskuteční v sobotu 16. března v Hotelu Máj. Denní část začíná v 10:30 hodin. Galavečer, (semifinále a finále) soutěže začíná od 18 hodin. Předprodej a rezervace vstupenek na tel.: 386 362 195, 603 881 968 nebo v informačním centru Nové Hrady.

------------

Město Nové Hrady informuje občany, že dle obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích je držitel psa povinen uhradit poplatek ze psů do 15. března 2019. Výše poplatku je stejná jako v roce 2018.

------------

Oznamujeme, že ve čtvrtek a v pátek 14. a 15. března 2019 ordinuje MUDr. Nataša Návarová do 10 hodin.

------------

Srdečně Vás zveme na tradiční příjemné posezení u příležitosti Mezinárodního dne žen, které se koná tuto neděli 10. března od 14 hodin v Kulturně-spolkovém domě Nové Hrady. Hudba, občerstvení a kulturní program zajištěn. Zvou pořadatelé.

------------

Sbor dobrovolných hasičů Nakolice Vás zve tuto sobotu 9. března na tradiční Masopustní šavlovou koledu. Udělení povolení v 9 hodin v nakolickém sále, poté následuje koledování v obci Vyšné a Obora a odpolední koledování v Nakolicích. Od 19 hodin se koná masopustní zábava v Nakolickém sále, k poslechu a tanci hraje Mladá kapela.

------------

SDH Byňov Vás zve na Masopust v Byňově, který se koná tuto sobotu 9. března. Zahájení v 8 hod. na návsi, poté následuje masopustní koledování a večerní posezení v klubovně.

------------

Zveme Vás tento čtvrtek 7. března na přednášku „Vodní nádrže Novohradských hor“. O soustavě klauzur Novohradských hor bude přednášet p. Pavel Mӧrtl. Začátek v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Masopustní výbor Nové Hrady Vás zve na tradiční novohradský Masopust, který se koná ve dnech 2. a 3. března. Začátek v sobotu 2. března v 8 hodin na novohradském náměstí. Následuje koledování Růžičkové, Jalovcové a Slaměné koledy městem. Od 19. hodin se koná taneční zábava v hotelu Máj. K poslechu a tanci hrají Jižani a Midi, bohatá tombola, vstupné 100 Kč. V neděli 3. března vychází Růžičková a Jalovcová koleda v 8:30 hodin. Po skončení koledování následuje setkání na náměstí a pohřbení Masopusta v Hotelu Máj.

------------

Srdečně Vás zveme na 19. dětskou masopustní koledu, která se koná v pátek 1. března od 15 hodin na novohradském náměstí.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že ve čtvrtek 28. února a v pátek 1. března bude ordinovat pouze do 10 hodin.

------------

V pondělí 25. února 2019 v době od 13:30 do 16:30 hod. budou v zasedací místnosti Městského úřadu v N. Hradech pracovníci Finančního úřadu pro Jihočeský kraj (územní pracoviště České Budějovice) poskytovat informace a tiskopisy k přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2018. Rovněž budou také tiskopisy přijímat. Přijímat platby daně v hotovosti na místě nelze.

(Platby daně lze provádět jen bezhotovostní formou, úhrada v hotovosti je možná výhradně na úřadě v Č. Budějovicích, ul. F. A. Gerstnera 5, v pokladních hodinách: pondělí a středa, 8 - 15 hodin.)

------------

Srdečně Vás zveme na tradiční Údolský masopust, který se koná tuto sobotu 23. února, začátek je v 8 hodin u pivovaru v Údolí. Koledníky a masky bude doprovázet dechová kapela Hájovanka.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje občanům, že v pátek 22. února neordinuje.

------------

MUDr. Biedermannová oznamuje, že v pátek 22. února NEORDINUJE.

------------

Zveme Vás tento čtvrtek 21. února na přednášku „Přírodní perly pod Mandlsteinem“. Přednáší pan Milan Koželuh, začátek je v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Seniorklub Nové Hrady Vás zve na přednášku o vínu a čokoládě, která se koná ve čtvrtek 21. února od 13 hodin ve Vinárně Kousek na náměstí.

------------

Zveme Vás v úterý 19. února na veřejné přehrávky mladších a starších žáků akordového oddělení Základní umělecké školy, které se konají od 16 hodin v zámeckém Divadelním sále.

------------

Pošta Nové Hrady oznamuje občanům, že v provozních důvodů bude v období od 18. – 28. února 2019 pozměněna otevírací doba a to:

  • v pondělí            od 7:30 – 11:00, 13:30 – 15:45, 16:15 – 17:30 hodin
  • v úterý                  od 7:45 – 11:00, 13:30 – 15:45 hodin
  • ve středu            od 7:45 – 11:00, 13:30 – 15:45 hodin
  • ve čtvrtek            od 7:45 – 11:00, 13:30 – 15:45 hodin
  • v pátek                 od 7:45 – 11:00, 13:30 – 15:45 hodin

------------

Zveme Vás na Městský spolkový bál, který se koná v pátek 15. února od 19 hodin v hotelu Máj. K poslechu a tanci zahraje dechová hudba Veselá muzika a Good Times Big Band. Rezervace a prodej vstupenek je možno na informačním centru Nové Hrady. Vstupné 150 Kč.

------------

Zveme Vás na představení knihy „Novohradsko – stopy lidí“ od pana Václava Vochozky, které se koná ve čtvrtek 14. února od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Během přednášky bude možné knihu i zakoupit a nechat si knihu od autora podepsat. Vstupné dobrovolné.

------------

Informujeme, že ve čtvrtek 14. února bude lékárna v Nových Hradech po celý den uzavřena.

------------

Keramická dílna Kána (Komunitní centrum Nové Hrady) zve děti na prázdninové keramické tvoření v dílně. Děti si mohou vlastnoručně vyrobit dekorace, hrnek nebo misku a to v úterý 5. února od 9 do 11 hodin, ve středu 6. února od 14 hodin (pro předškolní děti) a od 16 hodin (pro školní děti) a ve čtvrtek 7. února od 9 do 11 hod.

------------

Zveme Vás tento pátek 1. února na vycházku za novohradskými gryfy – strážci pokladů. Na vycházce pro děti i dospělé se dozvíte více o gryfech ale i o historii města.

------------

MUDr. Nataša Návarová oznamuje, že z důvodu nemoci ordinuje v pátek 1. února 2019 do 10 hodin.

------------

Oznamujeme, že lékárna v Nových Hradech bude v pátek 1. února 2019 uzavřena.

------------

Masopustní výbor zve všechny, kdo se chtějí podílet na Novohradském masopustu, na schůzku, která se koná v sobotu 26. ledna od 18 hodin v Hotelu Máj.

------------

Kulturní a informační centrum Vás zve ve čtvrtek 24. ledna na „Bramborovou expedici Peru 2018“ s cestovatelem, zahradníkem a publicistou Ing. Pavlem Chloubou. Začátek v 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě.

------------

Myslivecký spolek Nové Hrady z.s. Vás zve na tradiční Myslivecký ples, který se koná tento pátek 18. ledna od 20 hodin v Hotelu Máj. K poslechu a tanci hrají kapely Veselá muzika a Kredencz. Připravena je bohatá tombola. Vstupné je 150 Kč.

------------

Oznamujeme občanům, že v pátek 18. ledna v době od 9 do 14 hodin bude provedena odstávka pitné vody z důvodu poruchy. Odstávka se týká ulic Navrátilova a Hradební v Nových Hradech.

------------

Oznamujeme, že ve čtvrtek a v pátek 17. a 18. ledna 2019 bude lékárna v Nových Hradech uzavřena.

------------

Zveme Vás na 2. setkání s veřejností o Novohradské kultuře v plánech, přáních a realizacích. Setkání se koná v úterý 15. ledna od 18 hodin v Kulturně-spolkovém domě. Zveme všechny, kteří se zajímají o kulturu a chtějí se podělit o své nápady či připomínky.

------------

Zveme Vás tuto sobotu 12. ledna na Dětský karneval. Začátek ve 14:30 hodin v hotelu Máj. Na programu jsou soutěže, tanec, hudba, malá bublinková show aj. Vstupné 50 Kč, masky mají vstup zdarma.

------------

SK Byňov pořádá tuto sobotu 12. ledna turnaj ve stolním tenise pro veřejnost (pro neregistrované hráče). Turnaj se koná v tělocvičně Základní školy Horní Stropnice. Začátek v 9:00 hodin, startovné 50 Kč (děti a studenti startovné zdarma). Občerstvení zajištěno. Všichni jsou srdečně zváni!

------------

Ve středu 9. ledna, dojde v Nových Hradech od 9 do 14 hodin k odstávce pitné vody z důvodu havárie. Odstávka se týká Domu s pečovatelskou službou a rodinných domů v Zahradní čtvrti.

------------