Novohradsko, Třeboňsko, Waldviertel

Zaměření: Krajina, historie
Délka trasy: 89 km
Počet zastávek: 29
Okruh: Ano
Přístupnost: Fyzicky více náročné.
Značení: Stezka je vyznačená v terénu pomocí značek tohoto typu:
  z_1_2    z_1_1   z_1_3
Výchozí bod: Stezka začíná na nádvoří zámku v Nových Hradech.
Cílový bod: Stezka obsahuje dvě varianty jak se dostat do Českých Velenic – českou a rakouskou. V případě, že budete chtít absolvovat celou trasu, stezka končí v Českých Velenicích. V opačném případě je konec opět v Nových Hradech.
Popis: Pokud se budete držet doporučeného směru a vyrazíte ke státní hranici, budete muset zvolit mezi českou a rakouskou variantou trasy Nové Hrady – České Velenice. Na rakouské straně na vás čeká 5 informačních panelů a kvalitní povrch silničky a na české straně malebné vesničky Nakolice a Vyšné. Tato cyklotrasa je převážně po rovině, což přivítají hlavně rodiny s dětmi, a lze z ní v několika místech uhnout a vrátit se do Nových Hradů. Z Českých Velenic až na Novou Huť nedaleko Františkova vede trasa bývalým pohraničím, dnes pohodová a příjemná cesta. Minout byste však neměli Suchdol nad Lužnicí, oblíbené místo vodáků, obce Hrdlořezy či Hranice, kde budete míjet pastviny s hospodářskými zvířaty, koňmi, ovcemi, pávy či lamou.
Mapka: mapa_3

Další informace: Stezku realizovala a provozuje Novohradská občanská společnost o.s. Informační panely obsahují také německou jazykovou mutaci.
Tištěný průvodce:

Tištěného průvodce vydala Novohradská občanská společnost o. s. 

Průvodce (z r. 2003) můžete zakoupit v Kulturním a informačním centru Nové Hrady.

Cena: 85 Kč

vitorazsko