TOP kulturní akce:

vychazky NH tercino udoli andelska vystava vanocni koncert

po út st čt so ne
6
20
22
23
24
25
26
28
29
30
31

Do Jihočeského divadla s dopravou zdarma - Trubadúr

divadlo
Datum:: 2. prosinec 2017 14:00

Místo konání:: Jihočeské divadlo v Č. Budějovicích

Jihočeské divadlo má zájem dostát přívlastku „jihočeské“, který má v názvu, a přilákat na svá představení diváky i ze vzdálenějších míst regionu. Proto pro tuto sezónu vyvíjí ve spolupráci městem Nové Hrady a dalšími městy pilotní projekt s názvem Za kulturou do Jihočeského divadla s dopravou zdarma.

Svozovou službu zdarma nabízí na prosincové operní představení Trubadúr a v jarních měsících pak na činoherní komedii Je úchvatná!

Zakoupíte-li si vstupenku na operu Trubadúr s termínem představení 2. prosince 2017 od 17:00 hodin v DK Metropol v Českých Budějovicích, odvezeme vás na toto představení autobusem zdarma! Vstupenku si  můžete  zakoupit přímo v místním infocentru, a  to od října 2017. Zde nahlásíte i svůj zájem o využití hromadné dopravy do Budějovic a zpět zdarma a o zbytek se už postaráme za vás. Obdobným způsobem, tedy s dopravou zdarma, budete mít možnost navštívit v prvním čtvrtletí příštího roku také činoherní komedii Je úchvatná! s Danielou Bambasovou v hlavní roli.

Využijte tedy jedinečnou nabídku, kupte si svoji vstupenku a nechte se za kulturou do Budějovic odvézt zdarma. Svozový autobus se zastávkami v Horní Stropnici, Nových Hradech a Trhových  Svinech Vás po představení bezpečně dopraví zase zpět domů. Bližší informace vám rádi sdělíme v infocentru města Nové Hrady nebo v pokladně Jihočeského divadla. Odjezd autobusu z Nových Hradů (z náměstí) je ve 14 hodin.

 

Verdiho opera Trubadúr v režii uměleckého šéfa opery Jihočeského divadla se těší velkému diváckému úspěchu. Svoji premiéru měla v lednu tohoto roku.

W. Seledec pro rakouský deník Zur Zeit napsal: „Je obdivuhodné, čeho Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích dosáhlo v oblasti velké italské opery. Potlesk obecenstva byl zcela zasloužený a trval náležitě dlouho.“

Operu uvádíme v originálním znění s titulky. Kromě českých sólistů se v hlavních rolích představní pěvci z Japonska, Portorika, Itálie, Bulharska a Ukrajiny. Jako Leonora se představí Yukiko Kinjo nebo Jana Šafář Doležílková, v roli Manrica se střídají Lázaro Calderón a Paolo Lardizzone, roli hraběte z Luny ztvárňují sólista opery JD Alexandr Beň a bulharský barytonista Krum Galabov, v basové roli Ferranda vystoupí Josef Škarka nebo Jan Šťáva. Klíčovou úlohu cikánky Azuceny zpívají dvě mezzosopranistky – v JD dobře známá Šárka Hrbáčková a nová tvář Eliška Weissová, jedna z nejvýznamnějších současných českých mezzosopranistek.

Komedie věhlasného britského dramatika Petera Quiltera se soustředí na nejslavnější období kariéry Florence Jenkinsové, která od dětství toužila po hudební kariéře přesto, že neuměla zazpívat ani notu a neměla žádný smysl pro rytmus. Byla však přesvědčena o svém koloraturním sopránu a absolutním sluchu. Spolu s ní  přivádí autor na jeviště podobně excentrické postavy: věrného životní partnera St. Claira - neúspěšného anglického herce, svéráznou přítelkyni Dorothy a španělskou kuchařku Maríu, ale i „obránkyni hudby“ a rozhořčenou kritičku Florence paní Verindah-Gedgeovou. Do neuvěřitelné osobnosti Florence se nakonec zamiluje i zprvu zděšený klavírista McMoon, který s ní ve hře projde nahráváním v Melotone Recording Studiu, koncertem v hotelu Ritz Carlton, až po závěrečný neuvěřitelný triumf ve vyprodané Carnegie Hall.

Náročnou interpretaci falešného zpěvu i své komediální mistrovství na českobudějovické scéně předvede mnohonásobná držitelka Jihočeských Thálií, oblíbená Daniela Bambasová. V roli klavíristy McMoona se představí Martin Hruška, v roli St. Claira Jan Dvořák. Dále uvidíte Jaroslavu Červenkovou jako Dorothy, Teresu Brannu jako Maríu a Lenku Krčkovou v roli paní Verindah-Gedgeové.

 

 

 

 

Vstupné
250 - 290 Kč, slevy pro děti, studenty a ZTP
Pořadatel
Jihočeské divadlo ve spolupráci s KIC Nové Hrady

 

Všechny termíny:


  • 2. prosinec 2017 14:00
 

Powered by iCagenda