TOP kulturní akce:

Vzhledem k tomu, že momentální epidemiologická situace není příznivá pro pořádání kulturních akcí, rušíme tyto plánované akce:

4.2.2021 - Umění jako odraz života aneb Setkání s českou hereckou osobností Vladimírem Javorským

25.2.2021 - Cestování prstem po mapě aneb Pojedeme spolu do světa?

6.3.2021 - Taneční soutěž Novohradská číše

19.3.2021 - Městský-spolkový bál

-------------

 

Je úchvatná! - Zájezd do Jihočeského divadla s dopravou zdarma

divadlo
je-uchvatna-foto
Datum:: 8. březen 2018 19:00

Místo konání:: Jihočeské divadlo v Č. Budějovicích

Odjezd z Nových Hradů (z náměstí) je v 17:15 hod., autobus pojede přes Horní Stropnici (17:30 hod.).

Představení začíná v Jihočeském divadle v 19 hod., po představení odjíždí autobus zpět na Nové Hrady.

Vstupenky je možné zakoupit v informačním centru Nové Hrady.

------------------

Zakoupíte-li si vstupenku na činoherní komedii Je úchvatná! s Danielou Bambasovou v hlavní roli, s termínem představení 8. března 2018 od 19:00 hodin v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, odvezeme vás na toto představení autobusem zdarma! Vstupenku si  můžete  zakoupit přímo v novohradském infocentru, a  to od ledna 2018. Zde nahlásíte i svůj zájem o využití hromadné dopravy do Budějovic a zpět zdarma a o zbytek se už postaráme za vás. 

Využijte tedy jedinečnou nabídku, kupte si svoji vstupenku a nechte se za kulturou do Budějovic odvézt zdarma. Svozový autobus se zastávkami v Nových Hradech, Horní Stropnici a případně v Trhových  Svinech Vás po představení bezpečně dopraví zase zpět domů. Bližší informace vám rádi sdělíme v infocentru města Nové Hrady nebo v pokladně Jihočeského divadla. Odjezd autobusu z Nových Hradů (z náměstí) je v 17:15 hodin.

 

Komedie věhlasného britského dramatika Petera Quiltera se soustředí na nejslavnější období kariéry Florence Jenkinsové, která od dětství toužila po hudební kariéře přesto, že neuměla zazpívat ani notu a neměla žádný smysl pro rytmus. Byla však přesvědčena o svém koloraturním sopránu a absolutním sluchu. Spolu s ní přivádí autor na jeviště podobně excentrické postavy: věrného životní partnera St. Claira - neúspěšného anglického herce, svéráznou přítelkyni Dorothy a španělskou kuchařku Maríu, ale i „obránkyni hudby“ a rozhořčenou kritičku Florence paní Verindah-Gedgeovou. Do neuvěřitelné osobnosti Florence se nakonec zamiluje i zprvu zděšený klavírista McMoon, který s ní ve hře projde nahráváním v Melotone Recording Studiu, koncertem v hotelu Ritz Carlton, až po závěrečný neuvěřitelný triumf ve vyprodané Carnegie Hall.

Náročnou interpretaci falešného zpěvu i své komediální mistrovství na českobudějovické scéně předvede mnohonásobná držitelka Jihočeských Thálií, oblíbená Daniela Bambasová. V roli klavíristy McMoona se představí Martin Hruška, v roli St. Claira Jan Dvořák. Dále uvidíte Jaroslavu Červenkovou jako Dorothy, Teresu Brannu jako Maríu a Lenku Krčkovou v roli paní Verindah-Gedgeové.

 

Vstupné
260 Kč
Pořadatel
Jihočeské divadlo ve spolupráci s KIC Nové Hrady

 

Seznam termínů


  • 8. březen 2018 19:00

Powered by iCagenda