TOP kulturní akce:

Výstava obrazů V.Karba plakát kopie vychazky NH tercino udoli marta kolesnikova 

po út st čt so ne
5
6
7
14
19
21
26
28
29
30

Seidelovským vlakem na Novohradsko

ostatní
Datum:: 1. září 2018 08:00 - 19:00

 

České dráhy spolu s Museem Fotoatelier Seidel v roce 2018 opět připravily mimořádný vlak, který sice nebude řídit Josef Seidel, ale jeho fotografie v něm pojedou.

Kaiser Franz Josef Bahn (FJB) byla železniční trať postupně zprovozněná v letech 1868 až 1870 z Vídně do Chebu (Wien-Eger). Koleje s normálním rozchodem 1435 mm vedly od hraničního dvouměstí Gmünd-České Velenice přes České Budějovice, Plzeň do Chebu. Před 150 lety byla otevřena první část mezi Českými Budějovicemi a Plzní.

Právě těchto 150 let si připomeneme mimořádným vlakem, stejně jako jarních 110 let od narození Františka Seidela v roce 1908.

A to vše desátý rok od otevření Musea Fotoatelier Seidel v Českém Krumlově.

Co nás čeká

 

  • Z Českých Budějovic vyjede mimořádný vlak po osmé hodině ranní. S městem se rozloučíme fotografií východního předměstí fotografovaného z obce Doubravice.
  • Vlak zastaví ve stanici Nové Hrady-Jakule. Tady všichni vystoupíme. Další část výletu za Seidelovými fotografiemi bude střídání pěších přesunů s jízdou autobusem.
  • Zastavíme se v Byňově, a na delší dobu v Nových Hradech. Zde bude mimo jiné možnost poobědvat.
  • Dále pojedem do Horní Stropnice, Hojné a Dobré Vody. Z obou Vod se vrátíme autobusem do Údolí u Nových Hradů, kde si připomeneme fotografování několika pohlednic ze slavného parku.
  • Plánovaný odjezd vlakem opět ze stanice Jakule bude po sedmnácté hodině a příjezd do Českých Budějovic lze očekávat okolo 19:00 hodin.
  • Jaké bude složení vlaku se necháme překvapit, rozhodně pojede nejméně jedna lokomotiva a několik vagonů.

 

Jízdní řád aneb itinerář výletu

České Budějovice odjezd 9:30  
Nové Hrady příjezd 10:07  
Nové Hrady výstup a pobyt u nádraží  10:10 10:25
Byňov Dobrá Voda, popř. kačeny 10:25 10:55
cesta do Nových Hradů 10:55 11:15
Nové Hrady hrad a klášter 11:15 12:15
oběd 12:15 13:45
Hraniční mezník a Buquojská hrobka 13:45 14:15
cesta do Horní Stropnice 14:15 14:45
Hojná Voda cesta ke zvonu 14:45 15:15
Hojná Voda 15:15 15:45
Dobrá Voda 15:45 16:15
přesun busem k trati 16:15 16:45
přesun pěšky k domu do km 179,7 16:45 16:55
křest knih a průjezd Os 2166 17:14 17:24
posezení v km 179,7 17:24 17:54
km 179,7 odjezd 17:58  
České Budějovice příjezd 18:55  

Jízdné

 

  • jednotné jízdné na vlak i autobus - 350 Kč
  • děti 6-15 let poloviční jízdné
  • děti do 6 let zdarma - bez nároku na místo

 

Rezervace

 

  • z důvodu omezené kapacity jsou rezervace doporučené
  • Pavel Kosmata - tel. 602 123 108, nebo e-mail kosmata@gr.cd.cz

 

 

Pořadatel
České dráhy

 

Všechny termíny:


  • 1. září 2018 08:00 - 19:00
 

Powered by iCagenda